1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лоши таксисти

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Pennyroyal, 30 декември 2009.

  1. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Кај купуваш ваков спреј?
     
  2. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Во Микеи го имам земено, 800-900 денари ми се чини беше.
     
  3. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Криво ми е што не го пријавив, ама касно ми текна на таа опција и не памтев број на возилото.

    За силување, немаше да се случи, имаше еден куп луѓе од сите страни, и да сакаше немаше кај да оди. Ама ме изнервира.
     
  4. Quuen

    Quuen Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    465
    Допаѓања:
    2.603
    Пол:
    Женски
    Лесно може да го откријаат,ако било на позив
     
    На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.066
    Допаѓања:
    11.214
    Се возев еднаш со таксист кој може татко да ми биде. Попат правевме муабет, ми кажа дека има големи ќерки. Кога ме донесе до дома ми рече ако сакам да ми остави број за друг пат ако ми треба такси. Викам ајде и тој не може да се сети на бројот. Му го кажав мојот број да ми титне. Утре ми стига порака дека многу сака да ме види, а ако сакам и јас да му пишам.
     
    На buba4e89, Anon и the drummer им се допаѓа ова.
  6. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Има секакви таксисти, паметно е да се носи спреј за заштита, за секој случај. Но, и добро е да се патува секогаш со една иста такси-компанија.
     
    На dahlia_desire, Lovelybaby<3, Недопирлива5 и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.124
    Допаѓања:
    43.679
    Пол:
    Женски
    Со какви се не сум се возела..
    Смрделе на небањато, на ракија, на пепељара, си јаделе дур ме возеле, збореле на телефон, ми се пуштале..Скраја да е, кога ќе го осетам таков расипан се молам да ме остави кај шо треба и фаќам џаде.
     
    На FreeToGo, SummerGirl и Tanjamm им се допаѓа ова.
  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас пазам кај влагам, имав непријатно искуство и не влагам у секое такси.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    50.023
    Пол:
    Женски
    Досега не сум имала непријатно искуство.
    Јас пак не се возам многу со такси и кога се возам ретко да сум сама со возачот, не дека се плашам.
     
  10. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Речиси ич не се возам во такси ама досега не сум имала лошо искуство и тогаш кога сум се возела..
     
    На BlackMistery му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Peperutce1115

    Peperutce1115 Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    2.488
    Допаѓања:
    22.683
    Еднаш се враќав од излегување дома во три часот по полноќ. Ѕвонев на неколку сигурни такси компании ама немаше слободно. Имаше едно диво такси, па ајде се качив. Обично кога се возам така сама со такси навечер си погледнувам во регистрацијата, па така и тогаш си ја запаметив. Беше прилично едноставна. Му кажав адреса на човекот, кој имаше околу 30тина години и овој тргна во спротивен правец, надвор од градот. Јас ја подотворив вратата, додека автомобилот беше во движење и му реков: "сакаш да испаднам додека е автомобилот во движење па да викнам полиција или директно да викнам полиција и му ја изрецитирав регистрацијата". Почна да се правда демек го згрешил патот и ме врати. Тоа ми било единствено лошо искуство со таксист.
     
    На dahlia_desire, SummerGirl, Tanjamm и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.066
    Допаѓања:
    11.214
    Леле, па ова е страшно. Баш да те фати паника.
     
    На SummerGirl и Peperutce1115 им се допаѓа ова.
  13. A_star

    A_star Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2019
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    1.590
    Пол:
    Женски
    Се договорив со другарка ми од друг град да отидам кај неа, таксито не беше многу скапо, некои 20 минути вожња ми беше.
    Звонев на такси кое ми беше сигурно и познато, се возев секогаш со тоа.
    Споделив збор два со таксистот, некои 32 33 години беше, го познавав одамна човекот, син на куќен пријател ама немавме секогаш толку контакт, па ајде обичен муабет, како си што си, како се твоите...кејжуал.
    И пред да излезам од таксито ја стави раката на моите гради, луѓе, колку гадно се почувствував, среќа бев доволно храбра да го удрам и да го пљукнам во лице.
    Слушнав муабети дека и со други девојки така постапил, па некоја била храбра да пријави и повеќе не работи во тоа такси.
     
    На SummerGirl и Tanjamm им се допаѓа ова.
  14. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.227
    Пол:
    Машки
    Ко ми кажуваа баба ми и дедо ми со каков таксист се возеа.. Чекале на постојка такси, го начекале негде и влегуваат му кажуваат адреса и тој вика: За дотаму ме терате да ве носам, како не ви е срам?!

    Дедо ми му вика: Јас сум болен човек не можам да се движам и одам пешки и таксистот му возвраќа ДОСТА ПРЕСТАНИ, АМАН ВИЕ СТАРЦИВЕ САМО СЕ ЖАЛИТЕ НЕШТО.



    Ова е простотилук на некое напредно ниво.... првпат среќавам вакво нешто.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  15. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.635
    Пол:
    Женски
    Ме нервираат само што доцнат друго нешто посебно не.
     
  16. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.124
    Допаѓања:
    43.679
    Пол:
    Женски
    Вчера на главна стопирав едно такси, не ни видов која компанија е.Немаше ич таксиња и само чекав такси да дојде..
    Му кажувам адреса, ми вика ќе идеме првин до ХХХ да зеам уште едно девојче од прееска ме чека.
    Добро викам ајде, ја носиме кај што треба и му викам: Сеа со ХХХ, иде типот право од Јосип Броз и мислев ќе иде во точен правец и глеам врти према Водњанска кај НЛБ.
    И му викам ,,ви кажав до ХХХ” и се праи на три ипол и ми вика ја утнав улицата не се секирај ќе стигнеш жива и здрава дома и се смее.
    Успат од коа ја остаивме типката се договори уште двајца да земе од некој си хотел..
    Ги зима и им вика ај да го остаам девојчево и ќе ве остаам вас.
    Успат уште 10 пати требаше да му кажам до кај идеме бидејќи типот беше фокусиран да најде фиш да пуши..
    Требаше коа искочив да ја сликам колата и табличките али одма си отидов..
    Пазете со кој влагате у кола.
    Иначе од некоја пристојна компанија беше овој само не ми текнува која пу јазк да ми е
     
  17. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Вчера за некое чудо имав позитивно искуство. Чекав такси на главна улица бидејќи половина час не можев да најдам и излегов да стопирам. Повеќе од 20 минути во 3 и пол сабајле мрзнев бидејќи немаше такси и доаѓа група 30тна годишни и застануваат на 2 метра пред мене и ми го земаат таксито што го стопирав. И уште ми викаат Ајде дојди со нас до Чаир, па после врати си се, а јас сум на другата страна од ск. Гледаа дека сум сама во тоа време и измрзната без срам ми го земаа таксито. Среќа после застанав еден таксист и со истата фора претрчаа едни пред мене, али човекот им рече Нека се качи девојчето, гледате дека е сама (така нешто) иако од нив ќе земеше сигурно повеќе пари додека ги остави сите. Секоја чест за совесноста.
     
    На dahlia_desire и Angie1432 им се допаѓа ова.
  18. DevilGirl212

    DevilGirl212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2019
    Пораки:
    513
    Допаѓања:
    1.318
    Пол:
    Женски
    Се качувам од диско сама за дома некаде три часот и тргнуват таксистот и гледам застанвит на страна од патот и почвит да чепкат нешто на совозачко. Тогаш го зедов телефонот, почнав да се преправам дека праам муабет на телефон, кажав точно каде сум во моментот и кога слушна тој продолжи со возење. Фала му на бога, здрава, жива стигнав дома.
     
  19. Trnoruskaaa

    Trnoruskaaa Активен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2020
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Luge dajte broevi od asalna taksi kompanija ne sto vozat nenormalno ne sto se derat ne sto se pustaat na cupinja i zaogaat po skopje cinis na ekskurzija te vozat sto e so taksistive po skopje posebno tie na avtobuska ne znaes u koe da vlezes a ti se brza ima li red nekoj za takvite kaj se prijavuvaat tie divite taksisti znae nekoj? (facepalm)
     
  20. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    @Trnoruskaaa

    Delux 078228822
    Royal 078409940
    Riva 075215161
    Elite 071210900

    До сега сум немала непријатни ситуации со нив, секогаш коректни. И имаат попуст.
     
    На Trnoruskaaa и Limpan им се допаѓа ова.