Лоши таксисти

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Pennyroyal, 30 декември 2009.

 1. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.332
  Пол:
  Машки
  Кај купуваш ваков спреј?
   
 2. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.447
  Во Микеи го имам земено, 800-900 денари ми се чини беше.
   
 3. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.327
  Допаѓања:
  47.168
  Пол:
  Женски
  Криво ми е што не го пријавив, ама касно ми текна на таа опција и не памтев број на возилото.

  За силување, немаше да се случи, имаше еден куп луѓе од сите страни, и да сакаше немаше кај да оди. Ама ме изнервира.
   
 4. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  458
  Допаѓања:
  2.595
  Пол:
  Женски
  Лесно може да го откријаат,ако било на позив
   
  На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.290
  Допаѓања:
  3.914
  Се возев еднаш со таксист кој може татко да ми биде. Попат правевме муабет, ми кажа дека има големи ќерки. Кога ме донесе до дома ми рече ако сакам да ми остави број за друг пат ако ми треба такси. Викам ајде и тој не може да се сети на бројот. Му го кажав мојот број да ми титне. Утре ми стига порака дека многу сака да ме види, а ако сакам и јас да му пишам.
   
  На buba4e89, Anon и the drummer им се допаѓа ова.
 6. Queen8

  Queen8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.257
  Допаѓања:
  18.613
  Пол:
  Женски
  Има секакви таксисти, паметно е да се носи спреј за заштита, за секој случај. Но, и добро е да се патува секогаш со една иста такси-компанија.
   
  На Недопирлива5, Aleksandra9999 и SummerGirl им се допаѓа ова.
 7. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.201
  Допаѓања:
  12.964
  Пол:
  Женски
  Со какви се не сум се возела..
  Смрделе на небањато, на ракија, на пепељара, си јаделе дур ме возеле, збореле на телефон, ми се пуштале..Скраја да е, кога ќе го осетам таков расипан се молам да ме остави кај шо треба и фаќам џаде.
   
  На SummerGirl и Tanjamm им се допаѓа ова.
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.638
  Допаѓања:
  78.265
  Пол:
  Женски
  Јас пазам кај влагам, имав непријатно искуство и не влагам у секое такси.
   
 9. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.720
  Допаѓања:
  30.402
  Пол:
  Женски
  Досега не сум имала непријатно искуство.
  Јас пак не се возам многу со такси и кога се возам ретко да сум сама со возачот, не дека се плашам.
   
 10. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  7.500
  Допаѓања:
  77.890
  Пол:
  Женски
  Речиси ич не се возам во такси ама досега не сум имала лошо искуство и тогаш кога сум се возела..
   
  На BlackMistery му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.024
  Допаѓања:
  10.212
  Еднаш се враќав од излегување дома во три часот по полноќ. Ѕвонев на неколку сигурни такси компании ама немаше слободно. Имаше едно диво такси, па ајде се качив. Обично кога се возам така сама со такси навечер си погледнувам во регистрацијата, па така и тогаш си ја запаметив. Беше прилично едноставна. Му кажав адреса на човекот, кој имаше околу 30тина години и овој тргна во спротивен правец, надвор од градот. Јас ја подотворив вратата, додека автомобилот беше во движење и му реков: "сакаш да испаднам додека е автомобилот во движење па да викнам полиција или директно да викнам полиција и му ја изрецитирав регистрацијата". Почна да се правда демек го згрешил патот и ме врати. Тоа ми било единствено лошо искуство со таксист.
   
  На SummerGirl, Tanjamm и BlackMistery им се допаѓа ова.
 12. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.290
  Допаѓања:
  3.914
  Леле, па ова е страшно. Баш да те фати паника.
   
  На SummerGirl и Peperutce1115 им се допаѓа ова.
 13. A_star

  A_star Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2019
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  976
  Пол:
  Женски
  Се договорив со другарка ми од друг град да отидам кај неа, таксито не беше многу скапо, некои 20 минути вожња ми беше.
  Звонев на такси кое ми беше сигурно и познато, се возев секогаш со тоа.
  Споделив збор два со таксистот, некои 32 33 години беше, го познавав одамна човекот, син на куќен пријател ама немавме секогаш толку контакт, па ајде обичен муабет, како си што си, како се твоите...кејжуал.
  И пред да излезам од таксито ја стави раката на моите гради, луѓе, колку гадно се почувствував, среќа бев доволно храбра да го удрам и да го пљукнам во лице.
  Слушнав муабети дека и со други девојки така постапил, па некоја била храбра да пријави и повеќе не работи во тоа такси.
   
  На SummerGirl и Tanjamm им се допаѓа ова.
 14. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.278
  Допаѓања:
  2.259
  Пол:
  Машки
  Ко ми кажуваа баба ми и дедо ми со каков таксист се возеа.. Чекале на постојка такси, го начекале негде и влегуваат му кажуваат адреса и тој вика: За дотаму ме терате да ве носам, како не ви е срам?!

  Дедо ми му вика: Јас сум болен човек не можам да се движам и одам пешки и таксистот му возвраќа ДОСТА ПРЕСТАНИ, АМАН ВИЕ СТАРЦИВЕ САМО СЕ ЖАЛИТЕ НЕШТО.  Ова е простотилук на некое напредно ниво.... првпат среќавам вакво нешто.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 15. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.238
  Допаѓања:
  2.387
  Пол:
  Женски
  Ме нервираат само што доцнат друго нешто посебно не.