Лошо е кога возот еднаш ќе помине...

Дискусија во 'Сингл' започната од Anali, 17 јануари 2010.

 1. ohoho

  ohoho Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  98
  јас ти препорачувам да си извадиш годишна карта за воз и да си ги менуваш дестинациите ако еден ти избега друг ќе дојде :D аман не запаѓај у депресии на 18 год дека си без дечко-е богами страшна работа!!!
   
  На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  11.182
  Пол:
  Женски
  Нема да ми замериш,малку е насмеав на твојот пост, а и ќе ти кажам зошто.
  1) Имаш 18 години, а ти си депресивна зашто немаш дечко?
  Моите другарки имаат по 29 години,па уште немаат дечко, изгледаат супер и двете се со завршен факултет, вработени, само едноставно решиле, не сакаат животот да го поминат со било кој, сакаат да си најдат животен сопатник по вкус, и годините не ги плашат воопшто.
  2)Твоите другарки веќе имаат сериозна врска?
  Сериозната врска што ја имав на 18 год. ми заврши пред да наполнам 19, а немој да мислиш дека кого фатиш на оваа возраст, тој ќе ти е до крајот на животот.

  ВО ЖИВОТОТ НИКОГАШ НЕ СЕ ТРЧА ПО ДЕЧКО И ПО АВТОБУС(во твојов случај воз),СЕКОГАШ ДОАЃА НЕКОЈ ДРУГ.
   
  На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
 3. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.602
  Допаѓања:
  86.833
  Пол:
  Женски
  Душо, ти си далеку од тоа дека твојот воз поминал, како што и самата кажа имаш само 18 години. Те разбирам какво е чувството на таа возраст да немаш дечко, кога сите околу тебе имаат, но не си ја измачувај душата со тоа. Едноставно не било моментот до сега, не налетал некој кој е за тебе затоа и така било до сега. Не е работата само да биде некој, веројатно и ти не би се задоволила со било кој да биде дечко, само да се пофалиш пред другарките дека не си сама. Главата горе и уживај,не го пропуштај животот се уште си млада. Пред тебе е цел еден нов период, Факултет, нови луѓе сосема нова средина... ако така се чувствуваш и дозволиш таа мисла да ти го надвладее мозокот ти сето тоа ќе го пропуштиш, факултетот ќе го поминеш без да уживаш во тие денови со луѓе кои можеби и ќе станат твои НОВИ најдобри пријатели, дури и подобри од сегашните. Твоите другарки не значи дека ако сега имаат дечковци ќе останат со нив до крајот на животот. Не се брзај ќе го имаш и ти тоа, не си единствената девојка која подоцна го имала својот прв дечко, но побогу јас на тебе би ти честитала за тоа и не само јас а и повеќето луѓе, бидејќи очигледно не си се завртела околу себе да видиш што всушност се случува. Биди трпелива и не избрзувај. Уживај во животот каков што е во моментот а твоето ќе дојде понатаму. Не се изолирај од сега, бидејќи пак така ќе пропуштиш апсолутно се.
  Возот никому не може да му помине. Човек до последен здив се бори за се што сака. А, пак ти :) да ти ги имам маките би ти рекла :* уживај, излези си од кожурчето, искористи го сонцето, излегувај со пријатели :) ... работите ќе се променат. верувај во тоа,не се откажувај :)
   
 4. Sunday-Rose

  Sunday-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  106
  Пол:
  Женски
  А бе не зна4и дека на 18 години мора да го имаш превртено пола град, хаха :) :) Не се секирај ќе биде, и тоа не е ниш за срам шо си имала само еден де4ко...
   
 5. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.400
  Пол:
  Женски
  Возот поминал ах леле јас со мои наскоро 28 години и две години сама, поминал. Никако, иако на момент се плашам декаа ќе останам сама, ама НЕ! Многу работи зависат и од нас свесна сум си дека и сама си правам да бидам сама ама ќе се смени. Надеж, сега имаш 19, а мислам твоето мислење е старо веќе една година се надевам дека дошол возот и само тоа ти било момент и период.
   
 6. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.793
  Пол:
  Женски
  Не дека јас имам некое големо животно искуство, ама машките повеќе сакаат девојки кои имале помалку дечковци и нема за што да се грижиш. Млада си имаш само 18 години, животот е пред тебе, ако ти се додворува убаво момче излези си со него ќе помине срамот кога ќе ти прави тој муабет ;) :* :*
   
 7. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.704
  Девојко возот допрва треба да дојде... Па и еден да помине, ќе имаш уште многу други, уште многу шанси во животот.
  Млада си и треба да размислуваш позитивно. Каде брзаш? Сега ти се најубавите години за излегување, дружење, флерт... никакви обврски. Сето тоа е индивидуално и не смееш да се срамиш затоа што немаш дечко, се ќе си дојде во свое време. И еден ден ќе се смееш, за што си се секирала.
   
 8. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Ако помине ќе замине и ќе дојде друг :lol:
  Јас како сообраќаен техничар ќе ти препорачам да не се загрижуваш,тие имаат своја релација и ќе поминат пак,но овојпат излези пред време за да го фатиш возот :)
  Шала на страна,Сд ти к да не паѓаш во депресии излегувај,шетај забавувај се и ќе го начекаш вистинскиот патник кој толку дого го чекаш да слезе од тој воз ;) позз
   
 9. tinan

  tinan Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  1.269
  Пол:
  Машки
  Најјјјјјјјјјјјјјјјјјјважната работа е да се сакаш самата себе си (Таква каква што си). Тоа ќе ти ја зголеми самодовербата а тоа машките веднаш го приметуваат. Е после ќе ти биде проблем да најдеш "слободен перон на твојата станица за возовите што доаѓаат"