Лошо искуство

Дискусија во 'Канта' започната од kittygirl.19, 9 мај 2011.

 1. kittygirl.19

  kittygirl.19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Незнам како да почнам искрено. Имав врска од 2 год кога се случи ова. Имав 16 ипол год. сега имам 19. Се галевме со дечкоми и така и беше муабетот само тоа да биде. Но тој ми го стави прстот долу и ми течеше крв. После тоа немаше веќе ништо помеѓу нас и не сум била со никој. Незнам дали сум уште невина незнам стварно а ми течеше крв тогаш и незнам што да кажам на некој дечко кога ќе дојде до тоа. Срам ми е да кажам за лошото искуство. Се мислам дали да одам на гинеколог на преглед па тој да ми каже најубаво. И ме интересира дали е подобро на приватен да отидам и колку е цената за обичен преглед. Ве молам објаснете ми се убаво дали сте сами за време на прегледот зашто срам ми е мн и да не ме види некој. Фала :)
   
 2. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
  Срцко нема од што да те е срам да отидеш на гинеколог, кога се врши прегледот ти си сама со докторот или докторката. Јас имам одена на приватно и бев платила околу 400 ден ако се добро сеќавам ама секој гинеколог зима различно :x
  А во врска со крварењето не се плаши не мора да значи дека не си невина, со мојот прв дечко истото го минавме, и мене ми потече крв ама тоа е поради тоа што имаш химен и кога се кине тече крв, ама немота да значи дека ти е скорз скинат. Кај мене беше така, после таа случка имавме секс за прв пат и мене пак ми течеше крв. Затоа не се плаши и не срами да си отидеш на гинеколог тоа е нормално, и препорачливо :) Се надевам ти помогнав барем малку :* со среќа позз :*
   
 3. kittygirl.19

  kittygirl.19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Фалааа. Ако сакаш број да ми пишеш во пораче