1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лошо искуство

Дискусија во 'Канта' започната од kittygirl.19, 9 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. kittygirl.19

  kittygirl.19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Незнам како да почнам искрено. Имав врска од 2 год кога се случи ова. Имав 16 ипол год. сега имам 19. Се галевме со дечкоми и така и беше муабетот само тоа да биде. Но тој ми го стави прстот долу и ми течеше крв. После тоа немаше веќе ништо помеѓу нас и не сум била со никој. Незнам дали сум уште невина незнам стварно а ми течеше крв тогаш и незнам што да кажам на некој дечко кога ќе дојде до тоа. Срам ми е да кажам за лошото искуство. Се мислам дали да одам на гинеколог на преглед па тој да ми каже најубаво. И ме интересира дали е подобро на приватен да отидам и колку е цената за обичен преглед. Ве молам објаснете ми се убаво дали сте сами за време на прегледот зашто срам ми е мн и да не ме види некој. Фала :)
   
 2. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
  Срцко нема од што да те е срам да отидеш на гинеколог, кога се врши прегледот ти си сама со докторот или докторката. Јас имам одена на приватно и бев платила околу 400 ден ако се добро сеќавам ама секој гинеколог зима различно :x
  А во врска со крварењето не се плаши не мора да значи дека не си невина, со мојот прв дечко истото го минавме, и мене ми потече крв ама тоа е поради тоа што имаш химен и кога се кине тече крв, ама немота да значи дека ти е скорз скинат. Кај мене беше така, после таа случка имавме секс за прв пат и мене пак ми течеше крв. Затоа не се плаши и не срами да си отидеш на гинеколог тоа е нормално, и препорачливо :) Се надевам ти помогнав барем малку :* со среќа позз :*
   
 3. kittygirl.19

  kittygirl.19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Фалааа. Ако сакаш број да ми пишеш во пораче
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.