1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лош козметичар

Дискусија во 'Лице' започната од AnaKlarc, 28 септември 2014.

  1. AnaKlarc

    AnaKlarc Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2014
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    156
    Пол:
    Женски
    Незнам баш дали го погодив насловот али ај... Ми се случи вчера за првпат отидов да се исчупкам. Бев возбудена о кога се видов во огледало :worried: катастрофаа :yawn: имам тркалезно лице да речеме вака дебелко малце големи очи усни и се така и убаво и реков не сакам да ми ги направиш танки а таја фана ми ги направи потенки да речеме ко влакно :@ сакам дами кажете сега што да правам ??
    Или можете да напишете некоја ваша слична ситуација кога козметичарот ве "зезнал"
    Ако има ваква тема модераторот нека ги спои :)
     
    На klineco му/ѝ се допаѓа ова.
  2. AnimalLover

    AnimalLover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2011
    Пораки:
    280
    Допаѓања:
    204
    Обиди се да ги пополниш со моливче или сенка во боја на веѓите ,но внимавај да изгледаат природно и ненападно.За тоа време не ги чупај ,остави ги да пораснат.Потоа оди на друг козметичар,но распрашај се прво кој е добар и нема повторно да ти ги утне веѓите.Ако нема таков нека ти ги среди некоја другарка што знае ,или пак ти самата гледај туторијали и обиди се.
     
    На AnaKlarc му/ѝ се допаѓа ова.
  3. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    9.757
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    [​IMG]
    И јас пред некој месец сама си ги зезнав , па ги цртав после и баш ми изгледаа природно :D .Сликиве можеби ќе ти помогнат.
     
    На AnaKlarc му/ѝ се допаѓа ова.