Лош козметичар

Дискусија во 'Лице' започната од AnaKlarc, 28 септември 2014.

 1. AnaKlarc

  AnaKlarc Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2014
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  152
  Пол:
  Женски
  Незнам баш дали го погодив насловот али ај... Ми се случи вчера за првпат отидов да се исчупкам. Бев возбудена о кога се видов во огледало :worried: катастрофаа :yawn: имам тркалезно лице да речеме вака дебелко малце големи очи усни и се така и убаво и реков не сакам да ми ги направиш танки а таја фана ми ги направи потенки да речеме ко влакно :@ сакам дами кажете сега што да правам ??
  Или можете да напишете некоја ваша слична ситуација кога козметичарот ве "зезнал"
  Ако има ваква тема модераторот нека ги спои :)
   
  На klineco му/ѝ се допаѓа ова.
 2. AnimalLover

  AnimalLover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2011
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  204
  Обиди се да ги пополниш со моливче или сенка во боја на веѓите ,но внимавај да изгледаат природно и ненападно.За тоа време не ги чупај ,остави ги да пораснат.Потоа оди на друг козметичар,но распрашај се прво кој е добар и нема повторно да ти ги утне веѓите.Ако нема таков нека ти ги среди некоја другарка што знае ,или пак ти самата гледај туторијали и обиди се.
   
  На AnaKlarc му/ѝ се допаѓа ова.
 3. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  3.749
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  И јас пред некој месец сама си ги зезнав , па ги цртав после и баш ми изгледаа природно :D .Сликиве можеби ќе ти помогнат.
   
  На AnaKlarc му/ѝ се допаѓа ова.