1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Луди седумдесети (That 70's show)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Kohlensäure, 15 ноември 2017.

 1. Kohlensäure

  Kohlensäure Популарен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2016
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  4.189
  Пол:
  Женски
  That_'70s_Show_logo.png
  Луди седумдесетти
  е американска комедија за една група тинејџери кои живеат во Поинт Плејс, Висконсин, од 17 мај 1976 до 31 декември 1979.
  "That '70s Show" го следи секојдневниот живот на 6 тинејџери предводени од Ерик Форман, додека живеат во измисленото предградие на Поинт Плејс, Висконсин. Шесттемина се пријатели од основно училиште, со исклучок на Фез, кој е од непозната земја. Од луксузот и удобноста на подрумот на Форман и Fatso Burger, двата најпосетувани локали за дружење на бандата со колата на Ерик Виста Круизер, бандата дели многу несреќи со своите семејства додека растат и се обидуваат да преживеат во Средна Западната населба во деценијата што ја донесе Америка на колена.Ова шоу пародираше многу од ставовите, настаните и трендовите на 70-тите, заедно со оние кои пораснале во тоа време.

  Дефинитивно најубавата тинејџ серија што е доста различна од сите други. Секој лик е сосема спротивен од другиот лик но заедно ја градат таа совршена банда.Секој карактер има свои убави и лоши страни, но подеднакво се забавни и ја прават серијата посебна.

  Ликови:
  Ashton Kutcher ...Michael Kelso
  dzcv.gif
  Topher Grace ... Eric Forman

  tumblr_n8nmyq7e6l1th015oo4_250.gif
  Wilmer Valderrama ...Fez
  giphy.gif
  Danny Masterson ...Steven Hyde
  tumblr_l35am0SkLo1qzvmhfo1_500_large.png
  Kurtwood Smith ... Reginald "Red" Forman
  giphy.gif
  Mila Kunis ...Jackie Burkhart
  anigif_enhanced-11572-1393541036-1.gif
  Laura Prepon ... Donna Pinciotti
  ergte.gif
  Debra Jo Rupp ...Kitty Forman
  98c0802f0a2e9eebed82b2c16a5565fe---show-that-s-show.jpg
   
  Последна измена: 15 ноември 2017
  На tace73, AnotherLiar, Gosh и 3 други им се допаѓа ова.
 2. BlackAndWhiteSwan

  BlackAndWhiteSwan Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  3.219
  Пол:
  Женски
  Кога бев средношколка, серијава ми беше омилена. Интересен концепт и забавни ликови. Сите луди на свој начин.
  Хајд и Дона се дефинитивно the coolest of them all :)
  nPhF2AR.gif tumblr_mq62u90ZXt1rhuwqeo1_500.gif
   
  На tace73, AnotherLiar, Gosh и 3 други им се допаѓа ова.
 3. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.140
  Допаѓања:
  152.661
  Пол:
  Женски
  Одамна сакав да пишам во темава па преѓе @simonna.a ме потсети со предлогот за серија во соодветната тема. Чинам Септември беше кога прв пат ја гледав серијава, овој Септември, годинава. И ја изгледав во рекордно време од 2-3 недели, ама ни излегвав, ни мрднав од пред лаптоп, ни пак спиев. Само гнетев и гледав. :tmi:
  Ептен лесна за гледање, па дур се сетев денот свртил.
  Омилен лик ми е Стивен.
  [​IMG]
  Прво ми привлекува физички, и криво ми е што го имаше само краток период со брада. :wasntme: Да би живеела во време каде што се одвива дејството во серијата, дефинитивно тој би бил човек со кој би се гледала. :wasntme:
  Најмногу се препознав во Ред.
  [​IMG]
  Како се снаоѓа на работа, во социјални ситуации, со пријатели. Епизодите кои ги гледав со дечко ми - се смеевме заедно колку сум слична. Особено откако му кажав дека ми се допаѓа како лик. Ми рече дека кога бираме омилени ликови или ги одбираме ако физички не привлекуваат или ако не потсеќаат на некој. Во случајов Стивен на него, Ред на мене. :$
  И изненадно многу ја сакав Џеки.
  [​IMG]
  Ама Мила Кунис ми значи за една од поомилените актерки така да ... :angel: Па од таму омилен пар ми беше убедливо ... :
  [​IMG]
  Буквално липав секој пат кога ќе раскинеа и го снимав тој дел со телефон и му го пуштав на месенџер на дечко ми и му липав како раскинале. :tmi:
   
  Последна измена: 1 декември 2017
  На AnotherLiar, Kohlensäure, simonna.a и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.314
  Допаѓања:
  31.329
  Хајд ми беше симпатија... И уште ми е... Срце... :l:
   
  На AnotherLiar, simonna.a, Kohlensäure и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  1.208
  Допаѓања:
  9.348
  Пол:
  Женски
  Ова ми е една од омилените серии.

  E: What if there's a fire?
  R: Well, then I guess you can just light your dope with it, dopehead.
   
  На AnotherLiar, Kohlensäure и theowndemon им се допаѓа ова.
 6. zaguben

  zaguben Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  170
  Пол:
  Машки
  Посмешен сериски филм не сум гледал од луди седумдесети
   
  На AnotherLiar и Kohlensäure им се допаѓа ова.
 7. Kohlensäure

  Kohlensäure Популарен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2016
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  4.189
  Пол:
  Женски
  Значиии како е ова возможно да сме толку слични со сето ова што го пиша...
  И мене ми е омилен Хајд .. значи сакам да се вратам во 70тите, да живеам како нив да има вистинска дружба и пријателства баш вакви ..
  Ред ми беше закон но повеќе се пронаоѓав во Кити хаха..
  И дааа дефинитивно се пренервирав зошто тие двајца не завршија заедно .. најубавиот пар во цела серија :inlove:
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 8. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.140
  Допаѓања:
  152.661
  Пол:
  Женски
  @Kohlensäure последната сезона ептен ја отупија, да беше бар малку подобра мислам дека можеби ќе завршеа заедно. Мислам логиката: Џеки сака да се венчаат, Хајд неќи. Раскинуваат. Нова сезона: Хајд се венчава со некоја шо ја знај краток период. |( Во најмала рака нека поминеше месец- два и можеа како возрасни да разговараат, нека имаше недоверба, нека почнеа од ново, ама нека почнеа. Имаа одлична хемија, прекрасна врска, ех колку можеше да се поработи на тоа. Уште се сеќавам тогаш кога беше Хајд со брада како се цмокнаа на кревет кога заминаа сите. Абе вриштев дома, а сезони унапред напнував на дечко ми дали случајно ќе се заедно зошто си одговараат. :wasntme:
  giphy.gif source.gif
   
  На Kohlensäure и simonna.a им се допаѓа ова.
 9. Kohlensäure

  Kohlensäure Популарен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2016
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  4.189
  Пол:
  Женски
  најубавиот момент ми беше кога за прв пат се бакнаа и Хајд беше како воуууу,а Џекии само рече па добро ние сепак не би одговарале.... :*:D:angel:
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kanella

  kanella Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  1.271
  Допаѓања:
  10.188
  Пол:
  Женски
  И јас сум фан на серијата! :inlove:
  Омилен лик, Кити. Закон жена. Посветена мајка и домаќинка, нон стоп среден и дотерана со супер смисла за хумор. Вешто жонглира семејство и кариера, посебно кога работеше дупли смени и кога сама го издржуваше семејството... Сакам да бидам и јас како неа. :lol:
  Лик што многу најмалку ми се допадна, дефинитивно Дона. Самата нејзина појава ми беше иритирачка. Мислам дека беше до глумицата. Во 7ма сезона кога стана плавуша и кога ослабна нагло е тогаш ја поднесував но ништо повеќе.
  Омилен пар, Џеки и Келсо.
  Најсмешен лик, дефинитивно Фез иако од 5та сезона па до крај го ставив во ист кош со Дона.
  Ми фалеше ликот на Лори, ми беше интересна нејзината појава. И врската брат/сестра со неа и Ерик ме потсети на истата со мојот брат хахах.

  Многу интересна серија стварно, последната епизода Кити кога се поздравуваше со сите ме растажи ептен.

  CF92UuPVIAEKZiN.jpg
  Еве сум јас во моите 50ти.
   
  На tace73, AnotherLiar, Kohlensäure и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.388
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Kohlensäure му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Пеперутката6

  Пеперутката6 Активен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2021
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  39
  Ја гледав серијата кога ја даваа пред неколку години, и сега пак ја гледам :beer:
   
  На Kohlensäure му/ѝ се допаѓа ова.