Лузни од акни на деколте

Дискусија во 'Тело' започната од angel987, 13 февруари 2012.

  1. angel987

    angel987 Активен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Девојкии...нова сум на форумов ама гледам супер совети давате...значи на мене имам остатоци кои ме потсеќааат на тинејџерските денови..на деколтето имам лузни од акни кои изгледаат многу страшно и опасно влијаат на мојата самодоверба (која и онака малку ја иам :P).пробав со една крема а дермоабразија не можам да си дозволам... затоаа вее молам ако знаете некоја ефективна крема\третман или некој друг предлог вее моламм кажете...:D
     
  2. Talita

    Talita Популарен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    942
    Допаѓања:
    1.396
    Пол:
    Женски
    ^^ би ти препоралала третман со овошна киселина... појди си на козметичар ке ти кажат од прилика колку третмани треба... :)
     
  3. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    280
    Пол:
    Женски
    Што препорачувате за лузни од акни на деколте?
     
  4. Lining

    Lining Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    185
    Другарка ми го има овој проблем и очајна е бидејќи немат шанси да се тргне лузната.
     
  5. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.063
    Допаѓања:
    1.046
    Јас од Докторс кремот од магдонос ли беше за белење НЕ го препорачувам, поужасно нешто немам користено. Не само што не исчисти ништо туку нови ми ствараше и тоа солидни. Неколку пати направив пауза да видам да не не е од кремот, а го намачкам после некое време, следниот ден истото. Ѓубре невидено.

    Третман со овошни киселини од погоре препорачан знам дека е добар и помага, ама е солено скап а и не се прави на лето односно високи температури.

    Јас искрено престанав со обиди, легнав на сонце и ги исунчав.