1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лузни од акни на деколте

Дискусија во 'Тело' започната од angel987, 13 февруари 2012.

 1. angel987

  angel987 Активен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Девојкии...нова сум на форумов ама гледам супер совети давате...значи на мене имам остатоци кои ме потсеќааат на тинејџерските денови..на деколтето имам лузни од акни кои изгледаат многу страшно и опасно влијаат на мојата самодоверба (која и онака малку ја иам :P).пробав со една крема а дермоабразија не можам да си дозволам... затоаа вее молам ако знаете некоја ефективна крема\третман или некој друг предлог вее моламм кажете...:D
   
 2. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  1.396
  Пол:
  Женски
  ^^ би ти препоралала третман со овошна киселина... појди си на козметичар ке ти кажат од прилика колку третмани треба... :)
   
 3. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.616
  Допаѓања:
  222
  Пол:
  Женски
  Што препорачувате за лузни од акни на деколте?
   
 4. Lining

  Lining Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  185
  Другарка ми го има овој проблем и очајна е бидејќи немат шанси да се тргне лузната.
   
 5. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.027
  Јас од Докторс кремот од магдонос ли беше за белење НЕ го препорачувам, поужасно нешто немам користено. Не само што не исчисти ништо туку нови ми ствараше и тоа солидни. Неколку пати направив пауза да видам да не не е од кремот, а го намачкам после некое време, следниот ден истото. Ѓубре невидено.

  Третман со овошни киселини од погоре препорачан знам дека е добар и помага, ама е солено скап а и не се прави на лето односно високи температури.

  Јас искрено престанав со обиди, легнав на сонце и ги исунчав.