1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лузни, флеки, изгореници

Дискусија во 'Лице' започната од Elence93, 6 ноември 2010.

 1. Elence93

  Elence93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.687
  Допаѓања:
  5.010
  Пол:
  Женски
  Од бубулиците ми останаа неколку флеки на лицето. Можам да ги покријам со пудра, но не е тоа тоа. Плус имам изгореница на раката од пегла :worried: Знаете некој лек за ова? :/
   
 2. violinistka

  violinistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2010
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  152
  Земи контратубекс.Мислам дека во аптека го има.Ова е гел против белези,може ќе ти помогне.
   
  На Muffin.Love му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Forgotten

  Forgotten Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  185
  Мајка ми е аптеркарка и не ми дозволува да користам Контратубекс вели дека е наменет само лузни од операција |( |( |(
   
  На christina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.053
  Допаѓања:
  72.227
  Пол:
  Женски
  ^ и јас така знам за контрактубексот, дека е за рани додека зараснуваат. ако е дупка или лузна од поодамна нема да има ефект!
   
 5. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  И јас имам флеки од бубулици но користам крема од евтерпа и лицето почнува да ми се чисти и флеките исчезнуваат.
   
 6. christina

  christina Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Mислам дека најдобро е да се посети доктор дерматолог,зошто сепак се работи за кожа,па уште на лице...Сега има секакви методи на лечење,ласери...Не треба да се земаат лекови на своја рака! :)
   
 7. babyblue

  babyblue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  12
  каде ја има таа крема??
   
 8. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  5.861
  Допаѓања:
  22.972
  Остави ги флекичките со тек на време ке ти поминат. Ставај понекогаш лушпи од зеленчук (краставички, моркови и сл.)

  А за тоа од пеглата, најверојатно нема да ти се повлече целосно, но со тек на време ке избледе. (И јас имам огромна изгореница од топла вода на раката, и еве веке една година ми стои иста :( )
   
 9. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856

  Па мислам дека по аптеките ја има
   
 10. chica.bomb

  chica.bomb Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  37

  Каде можам да ја најдам оваа крема?
   
 11. pufi-cufi

  pufi-cufi Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  1.764
  си ги депилирав надусниците и си ја изгорив кожата... ;( ако знаете за некоја крема која би ми помогнала добро ке ми дојде,затоа што вечер сум на вечера поканета , како ќе одам вака се чудам :sweat:
   
 12. Cvet1

  Cvet1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  6
  Во скоро време барав крема за мрсна коса и случајно сретнав крема за флеки од Doctors.Ја има во Тинекс,Сп,Веро, мала е, околу 80 денари мислам.
   
 13. depechemode

  depechemode Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
 14. jana8310

  jana8310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Девојки,која има искуство со ласерска депилација.Јас правев на надусниците и ми се појавија како темни флеки ,истите оние што се добиваат и со сончање.Ми е страв да не останат засекогаш :( Кажувајте ако имате нешто слично доживеано.
   
 15. g-ca.Akic

  g-ca.Akic Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2011
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  1
  Немој да се плашиш,мачкај се со маслиново масло или масло од кантарион и за брзо време ќе ги снема.Сум имала таков проблем.
   
 16. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.715
  Јас правев епилација на надусниците, ама не ми се појавија такви флеки.
  Пробај да ги мачкаш и со зејтинлива трева.
   
 17. jana8310

  jana8310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Се мачкам со невеново масло,ама некако и како сеуште да имам влакненца,односно некои кои биле подлабоки и сега мали врвчиња стојат како црни дамки на површината на кожата.Пробав да ги извадам со триење на кожата,ама не излегоа а јас си направив уште повеќе ранички.Дали тие црни дамки сами ќе паднат?Леле прв пат правам и сега не можам да го гледам местово :(
   
 18. Ebru

  Ebru Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Здраво девојки, сакам да прашам, на лицето имам како дамки,флеки мали и некогаш многу се познаваат.
  Сакам да прашам дали знаете како да ги отстранам?
   
 19. ANELIJA

  ANELIJA Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2010
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  154
  Damki

  Какви се дамките.Да не се кафени такви како крукченца мали зигелдаат како да е испукана кожата???
   
 20. Ebru

  Ebru Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Паа кафенки се така накај сиво скоро,како кругченца мали се.Не не кожата е таман, ама дамкичките многу ми пречат, некогаш се познаваат, а некогаш помалце :(