1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Луксузен одмор

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Le.Mademoiselle, 2 мај 2012.

 1. Le.Mademoiselle

  Le.Mademoiselle Активен член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Некоја понуда од туристичка агенција за ексклузивна дестинација? Ве молам девојки ќе ми бидете од голема корист. Цената не е важна. Ви благодарам однапред :)
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.330
  Па оди на Малдиви, Куба, Тајланд, Флорида, Ница, Рио де Женеиро, Дубаи, Панама...што подалечна дестинација тоа поскапа и поексклузивна. Нудат сите агенции само спреми пари ;)
  Зависи што подразбираш под луксузен одмор. Бараш добра плажа, друштво или дестинација/место кај што не си била.
   
 3. Idonea

  Idonea Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  642
  Aко не ти се пароте проблем, бора бора му е мајката. Поубаво и поексклузивно - здравје. На нет ќе најдеш сместување, има многу страни, а летот ќе треба сама да си го организираш, исто можеш преку нет, бидејќи со овие наши агенции тешко дека ќе стигнеш до таму.
  Добра опција ти е да одиш до Нов Зеланд со авион, па од таму со брод , 3-4 часа се патува ако не се лажам. Те предупредувам дека е ПРЕСКАПО... ама погуглај, вреди за секој даден денар. Еве ти некои линкови кои ќе ти коистат :)
  http://www.boraboraisland.com/tostay.html
  http://www.hilton.co.uk/borabora
  http://www.tripbase.com/hotelSearch.do? ... :ALL_P4:49
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.316
  Допаѓања:
  144.969
  А зошо не си појдеш у агенција да си се распрашаш?! Дајте понуда бе! Абе знаеш, тука на сите парите на претек,еве баш вчера гледав за на Фиџи. И така...
  Ама на темата,ајде...Оди во Контики травел,увек имаат убаво скоцкани ексклузивни понуди,а и Савана си имаат посебни програми за вакви работи.
   
  На Ordinary и Idonea им се допаѓа ова.
 5. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  http://www.mardanpalace.com/site.html#/ru

  Еве овој ти го нудам јас...Го гледав на тв имаа специјална емисија за хотелот.Подзинав кога видов ;)
  Отворија страната и погледни,совршенство...Ако имаш маџ тв можеш да ја гледаш емисијата ќе си најдиш во менито во видеотека и пишува Мардан палас,изгледај ја емисијата.
  Поздрав.
   
 6. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  1.049
  Има многу убави понуди за Кипар и за Тунис по 300-400Е. Сместување и авионски превоз.Ако си заинтересирана ке побарам од кои агенции беа па ке ти пустам линкови.
   
 7. soncenceto.matea

  soncenceto.matea Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  57
  Феминки дали во август се препорачува одмор во Куба?читав на нет дека од мај до октомври е влажниот период :?: искрено подобро да одам на одмор во Куба отколку парите за свадба да ги фрлам :D
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sun.shine

  Sun.shine Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  116
  Не ти препорачувам да одиш во Куба во Август, нема да ти биде пријатен одморот. Прво е премногу топло и влажно со ризик од силни урагани. Таму се оди од Декември до Мај а најубаво е во Март и Април. Би ти го препорачала Варадеро во Декември, убаво е времето а поефтини се понудите во тој период. Инаку идеата ти е одлична, ти посакувам да ти се исполни желбата :)
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
 9. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  416
  Јас би ти препорачала или Мексико или Тајланд, зависи што сакаш да видиш и какви култури те привлекуваат
   
 10. Champs.Elysees

  Champs.Elysees Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  117
  Според мене најдобро ти е Бора Бора,Кариби,Ибица, Палма де мајорка..
  Прогуглај малце види цените како се движат информирај се малце ;)
   
 11. xoxolea

  xoxolea Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  79
  Минатата зима бев на Дубаи и Тајланд,оваа зима 2012-2013 бев на Куба. Искрено повеќе сакам да дојде зима отколку лето,токму заради одморот на вакви места.
  Не ви препорачувам одмор на вакви места во летниот период тука,туку во зима. Супер помин :)

  Бидејќи многу се прашувавте за Куба,бев Варадеро и супер е,не е многу скапо посебно во Јануари. Цените се нормални,иако таму е криза и се е ефтино имаат посебна валута за туристите но сепак цените не се многу високи.
   
  На BossGirl123, MakeDamnSure и SimonaTino им се допаѓа ова.
 12. maichka

  maichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2009
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Девојки пред две години бев во Дубаи...ексклузивно не викам не...но сето тоа ми е вештачко... се они имаат нај ... најголема кула...хотел со 7* ...фонтана... трговски центри колку цели наши градови...убаво но сепак вештачко... сега гледав има една Српска агенција која има екстра ефтини понуди на ексклузивни места ... на пример Бали има за 10 ноќевања за 870€ за во мај... во таа цена е вклучен летот заедно со авионските такси...хотелот со 10 ноќевања со појадок...трансферот од аеродром до хотел и назад...само се доплаќа виза 55$... на два ума сум...за одмор од соништата..само што незнам какво е времето таму... :| а да не ви кажувам уште колку дестинации нуди истата агенција...ухххх
   
  На BossGirl123 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  1.358
  Пол:
  Женски
  Санторини е исто добро место кое треба да го посетите доколку не сте биле.. :)
  Убаво романтично место на кое можеш да си дозволиш и скапо и поефтино..
  Јас бев на месец дена, оваа година сакам исто на 3-4 недели да одам и пак и пак сакам таму.. :))

  Има ефтини авионски билети така да дефинитивно вреди да се посети :)
   
  На joy1 и maichka им се допаѓа ова.
 14. rustiko

  rustiko Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2013
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  125
  До колку години ке одите/одевте на одмор со родителите?
   
 15. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.429
  Допаѓања:
  170.585
  Пол:
  Женски
  На луксузни дестинации?:wasntme:
  До кај 15:D
  После почнав во дупки да одам со другарки за да заштедам:(:D
   
  На t-sweet и kjukli им се допаѓа ова.
 16. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.707
  Пол:
  Женски
  Имам желба да отидам на Малдиви и Флорида.
  Додека бев помала одев со моите на луксузни места, после почнав со другарки, поблиску нормално, не ме пуштаа од дома далеку, а и се адаптирав на друштвото.
  Сега исто одиме на убави места, но не многу далеку, зависи кога-како.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 17. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  3.473
  Допаѓања:
  49.406
  Пол:
  Женски
  Дали за Тајланд треба виза? И искуство за таму и за Малдиви..
  Прашувам за сестра ми која ќе треба да лета од Германија. :)
   
 18. Hija.de.la.luna

  Hija.de.la.luna Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2015
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Ако има македонски пасош тогаш ќе и треба виза за Тајланд. Во поголемите градови во Германија има конзулати за да си извади, нека провери на гугл кој и е најблиску. Мислам дека помалку од 50€ беше цела документација. Исто така мора да има повратна карта, односно карта за надвор од земјата.
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 19. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  3.473
  Допаѓања:
  49.406
  Пол:
  Женски
  Да мак.пасош има. Фала ти многу ќе и пренесам:f:
   
  На Hija.de.la.luna му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.970
  Допаѓања:
  40.791
  Пол:
  Женски
  шо се подразбира под луксузен одмор?
  дискутабилно е
   
  На Nena Jovanova му/ѝ се допаѓа ова.