1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Луси Хејл (Lucy Hale)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од prettyliar, 14 август 2014.

 1. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  893
  Пол:
  Женски
  Lucy Kate Hale(родена 14 Јуни,1989) е Американска актерка и пејачка.Таа е една од 5те победници на шоуто American Juniors.Позната е по нејзината улога како Aria Montgomery во серијата Pretty Little Liars.Нејзиниот прв албум Road Between е објавен на 3ти Јуни.
  Алумот е прекрасен,стварно уживам во нејзината музика.

  https://www.youtube.com/watch?v=AHz9qFCZOvs


  https://www.youtube.com/watch?v=nEO139KXB6s