1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Луѓето денес!

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од lalamala, 30 октомври 2013.

 1. lalamala

  lalamala Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  7
  Зашто се толку очајни луѓето за внимание...Постираат секакви глупости на ФБ за да привлечат внимание..значи се чудам секој ден...
   
 2. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  6.906
  Допаѓања:
  10.047
  Чуден феномен. Станаа луѓето искомплексирани, себични, самобендисани...
   
 3. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  7.873
  Допаѓања:
  37.232
  Пол:
  Женски
  Луѓето се полни со омраза.
  Себични се, кога ти требаат најмногу никаде ги нема.
   
  На Ana2cats, hermosa, Ani.taa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  9.156
  Допаѓања:
  154.787
  Пол:
  Женски
  Во време со ниски морални вредности, наместо да се работи на истите, да се станува подобар човек, повеќето луѓе се повеќе тонат во сопствената ароганција.
   
  На mazikeen, hermosa, Gordana10 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. vinozito1

  vinozito1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2013
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  3.417
  Некои ни не заслужуваат да се наречат луѓе, не размислуваат,немаат грижа на совест , немаат морал, карактер.Со неколку збора ,Аждери за пари ете тоа се некои.Пари и само пари , друго не ги ни интересира
   
 6. Ani.taa

  Ani.taa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  62
  Луѓе има многу, но ретко кој е човек.
   
  На Gordana10 и hermosa им се допаѓа ова.
 7. lalamala

  lalamala Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  7
  Незнам дали е до мене, дали сум толкав малер, ама секогаш налетувам на погрешни луѓе, или сепак стварно не постојат нормални денес..сите гледаат само да те искористат максимално, да им пополниш време, да ги расположиш, да им бидеш рамо за плачење, советник, и што уште не... тотално сум разочарана...нема никакви вредности денес....се е изреметено очигледно...само се прашувам до кога и дали некогаш воопшто ќе се смени тоа...како што кажа @Аni.taa:...„Луѓе има многу, но ретко кој е човек“... Жално...
   
 8. innamylove

  innamylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  226
  какво време иде тоа и се јаде....ама ова ни се јаде ни се носи богами
  Се повеќе има анкциозни луѓе, нервозни, вулгарни, и сето тоа е последица од многу така наречен добар живот.....а и оваа технологијава е голем виновник за тоа живеат се повеќе виртуелно одколку што го живеат реалниот живот надвор од екраните
  И се повеќе станува сурова реалност да се нема вистински пријатели да се нема на кому слепо да му веруваш без да се грижиш дека ќе те предаде, сега сите се дволични и гледаат што побргу сандак да ти турнат што е многу жалосно.
   
 9. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.362
  Допаѓања:
  7.604
  Пол:
  Женски
  Cеуште има добри луѓе иако се навистина ретки.A човештвото отиде по ѓаволите веќе не се знае која е најлошата особина која може некој да ја поседува,а според мене тоа е неблагодарноста!Tоа е 21 век,навикни се ако можеш :|
   
 10. lalamala

  lalamala Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  7
  Очигледно немаме друг избор...
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  578
  Не ги ни перцепирам таквите кои очајно патат за нечие внимание, а тоа го споделуваат јавно. Ме заболе мене дали таму некоја Перса Такаитакавска дали некого ќе избришела некого, дали ќе деактивирала, дали нешто не и штимало во врска, дали добила чоколадо од љубовта. Ај и јас го претерав сеа со набројување.
  Добрите луѓе за жал ги нема повеќе, или пак се толку ретки што сте преголем среќник да ги имате во вашите животи.
  Оние кои вредат ќе се покажат подоцна, кога сите ќе имате обврски, семејство, проблеми.
  А за вакви глупи работи нема потреба од притресување туку да си се гледате себе.
   
 12. bubac

  bubac Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.865
  Пол:
  Женски
  Луѓево денес- полоши неможеа да бидат! :muscle:
   
 13. L.i.n.a.a

  L.i.n.a.a Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  2.033
  Пол:
  Женски
  Со еден збор КАТАСТРОФА :puke:
   
 14. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.339
  Допаѓања:
  8.463
  Луѓето денес..лицемерни,безобразни,некултурни,искомплексирани,завидливи.Лоши.
  Има и добри.Но тие се ретки.Привилегија е да ги запознаеш.

  Како што кажал Балашевиќ,
  'Луѓето се како школки.Мора да отвориш илјада за да најдеш бисер'.
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  942
  По лицемерни неможат да бидат. |(
   
 16. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.326
  Допаѓања:
  54.088
  Пол:
  Женски
  Луѓето денес се одликуваат со самобендисаност, ароганција, огорченост. Ретко кој ќе биде за тебе тука во секое време, сите те бараат додека имаат корист, а ти кога ги бараш ги нема никаде, бегаат :devil: тешко им е да кажат извини ако те повредат, тешко им е да кажат благодарам. Не сум безгрешна ни јас, ама барем имам чуства и помагам секаде колку што можам. Жално е стварно, да гледаш како луѓето кои ги сакаш не ги познаваш веке :(
   
 17. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.666
  Допаѓања:
  53.477
  Пол:
  Женски
  Луѓето денес гледат само др да ги озборуват, а не се гледат самите какви се! :3
   
 18. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.600
  Допаѓања:
  31.274
  Пол:
  Женски
  Да незнаеш од каде да почнеш да зборуваш.
  Разочарана сум кога гледам накаде оди човештвото. Се полошо и полошо.
  Не си гледаат за себе, секогаш во туѓиот двор.
  Себични, дволични, арогантни. Незнам што ке постигнат со тие карактеристики во животот.
  До каде ке стигнеме вака незнам.
  Секако постојат исклучоци. Секоја чест за нив :clap:
   
 19. lalamala

  lalamala Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  7
  Жално е...И да сакаш да споделиш радосна вест, нема да се радуваат за тебе туку напротив, ќе ти завидуваат...
   
 20. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.010
  Допаѓања:
  79.992
  Пол:
  Женски
  Луѓето денес се полни со омраза, бес, нервоза,дволичност и ред други работи.
  Не сме во времињата кои беа порано(иако сум од помладите генерации) нема повеќе искрено пријателство другарство, нема човек на кого можеш да му се довериш,да побараш помош.Незнам дали сето оваа е поради тоа што нашава Македонија се наоѓа во многу тешка ситуација или....
  Секој гледа за себе ,секој гледа да зафркне некој друг, постои трка помеѓу пријатели кој ќе биде на повисока функција ,кој ќе се издигне повеќе. Зошто бре луѓе ???

  Тешко им е на сите разбирам и ги сваќам дека сите се мачат за себе,но зошто посакуваш лошо на друг ? Зошто се исмеваш,Зошто не ти е галје дури ни за твој близок човек ???

  Мислам дека колку и да е тешко и да нема излез во некоја ситуација сите треба да бидеме оптимистички настроени,сложни,дарежливи,хумани ...
  Што ќе ве чини една насмевка ? Знаете ли со една насмевка колку можете да придонесете ?
  Мене лично само една насмевка ми го разубавува денот, ИСКРЕНА насмевка, се радувам кога ќе видам љубезни луѓе, кога ке видам почит према постаро лице ...
  Посакувам барем малку да погледенеме во иднината и навистина да бидеме ЛУЃЕ !
  Жално е да се газиме меѓусебно,ДА навистина е многу жално ....
   
  На hermosa, Gordana10 и lalamala им се допаѓа ова.