1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Луѓето денес!

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од lalamala, 30 октомври 2013.

 1. "Zoki"

  "Zoki" Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  1.031
  Допаѓања:
  9.108
  Пол:
  Машки
  Сеκој за своју гузицу за дρугите κој ги шиша поголем бρој од нашево поднебје го одбρаа патот на ѓаволот па што може да очеκуваме од таκви нечистиви луѓе имаше една песна од поκојниот наш Тоше:bow: песната Цρеша κоја ја отпеа баш за нашиот наρод АΚО МОЖАТ БИ ГО ПΡОДАЛЕ И БОГА најголем впечатоκ остава во песната а целата песна κога би ја сватиле све е точно и вистинито
   
  На Ina-Mar, buba4e89 и Tanjamm им се допаѓа ова.
 2. Nalutena1

  Nalutena1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  1.759
  Пол:
  Женски
  Lugeto denes se nepodnoslivi!!
   
  На "Zoki" и Tanjamm им се допаѓа ова.
 3. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.912
  Допаѓања:
  7.342
  Луѓето станаа ужасни, подмолни, злобни, озборувачи, завидливи повеќе од кога било.
   
  На Ina-Mar и "Zoki" им се допаѓа ова.
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.747
  Допаѓања:
  136.365
  Пол:
  Женски
  Со еден збор КАТАСТРОФА!
   
  На "Zoki", Tanjamm и Nalutena1 им се допаѓа ова.
 5. dzeliii

  dzeliii Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  441
  IMG_20161229_204614_242.JPG
  Во последно време многу често на вакви налетувам..
   
 6. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.219
  Допаѓања:
  129.786
  Пол:
  Женски
  Луѓето денес се ... себични, добри, мили, невоспитани, игнорантни, затворени, страмежливи, либарални, конзервативни ... и? Порано мислев дека се е лошо и негативно ама има позитивно во луѓето, има и нешто необично, има нешто подносливо и нешто неподносливо. И? Секој човек е една своја индивидуа, и секоја една индивидуа е склоп на различни позитивни и негативни карактеристики. Ако го гледаме само негативното и да дозволуваме лошото да го надмини доброто, нема ништо да постигниме.
  Отвореноста на луѓето кон новитети и побрз начин на живот не е лоша карактеристика воопшто. Зависта, љубомората, злото биле тука од секогаш и ако пред многу години би зборале луѓето какви биле луѓето во нивната денешница би го рекле истото. Времето се менува, а природата на луѓето е таа која е.
  Некогаш се исплаќа на доброто во луѓето да добие шанса да се истакни, прифати и вреднува. :)
   
  На Tanjamm, poenta и Someonespecial им се допаѓа ова.
 7. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.912
  Допаѓања:
  7.342
  Јас мислам дека сега злобата и љубомората имаат кулминација и се отуѓуваме. Сфаќавме дека некои луѓе ни се мешаат во животот, негативни се, сакаат да ни наштетат и ги одбегнуваме. А кога скоро сите ќе ги одбегнеме, ни остануваат 1-2 кои се културни, воспитани, фини.
   
 8. Florenсе

  Florenсе Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2016
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  1.712
  Пол:
  Женски
  Луѓето се онакви какви што ги гледате. А нив ги гледате какви што сте вие.
   
  На Someonespecial и theowndemon им се допаѓа ова.
 9. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.508
  Пол:
  Женски
  Луѓето денес знам какви се, само мене ме мачи какви ќе бидат утре, после неколку години:?:
  Кога ги слушам старите како раскажуваат за минатото, како им свети носталгија во очите за тие добри стари времиња, ми доаѓа мисла и се запрашувам...Па ако сега ние само кукаме и се жалиме, какви ли ќе бидеме на стари години, што ќе раскажуваме за младоста??
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 10. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.797
  Пол:
  Женски
  Луѓето денес: дволични, искористувачи, штетници, фалбаџии, измамници, многу се ценат... Шта речи више? :|
  Сите се богаташи, фраери се прават со кола земена на рент а кар или вујко/чучко му што е дојден од Германија па со некое количе одма се почнува со стилот "маче ај да свртиме еден круг" :headbang:
  А, тие типките, ама тие јаките по градот, демек јаки де:wasntme:, со ајфонот во рака, миничот да пиштит, едвај одит цела искривена на штикли, ама битно таа јако се чуствува, а не знае колку само глупаво и мизерно изгледа од страна.:puke:
  Тие младите брачни парови, кога ќе видиш женчето само што се породило ете одма излезени на кафе, и слика и на фејсбук во типот "Со најмилото на мама, пиеме кафе" (тешко на бебе). Мори жено, тоа сака внимание.. Ама ми плаче детево,леле како ме нервира.. Па ќе ти плаче нормално, не сака кафе, сакат мајка што ќе се грижи за него. Ама тешко е да се објаснит оваа денешна младина... Знаеш онаа.... Сакам дете, ама мама да го гледа...:smirk:
  Тие па што се постара генерација во типот на баба/ дедо... Кога ќе ги видиш сите баби собрани кај една комшивка на кафе што живее среде населбата и сите надвор седат.... И озборуваат. Кој поминал, каде заминал, со кого заминал, кој го пречекал, со која кола ја земале од петранка ќерка и , кој е тој, од каква фамилија е , кој и е по ред, кај ќе одат, сигурно прат нешто, комшијава го развии бајракот и сабајлето одма ааа сигурно невестата бремена е, Касно дома идит навечер- сигурно се дрогират... (facepalm) Камери на сите страни и во секое време:!:
  Значи нема бегање.:x
  Тоа па кога ќе видиш некое другарство, мислам тоа едно пред мене, друго пред тебе... Такви се денешниве другарства. Ехх, ретко можеш некаде и негде да видиш вистински пријатели и другари. Ама денешницава е помогни ми аман, ама ко ќе ти треба тебе помош аман не ме барај. Скоро сите имаме почуствувано и осетено колку само наши блиски другари и пријатели ни забиле нож во грбот, колку не оставиле на половина пат, колку не оставиле сами кога ни требала поддршка... АМА, тие сакајќи да ни ја отежнат работата во тие моменти, незнаеле дека со тоа само ќе не научат да се бориме сами во животот.

  Имат и луѓе и нелуѓе а, имат и човек и нечовек. Е, сеа потешко е да најдиш човек, отколку нечовек.:)
   
  На black-angel, aleksandra4444, Tanjamm и 8 други им се допаѓа ова.
 11. carangigia

  carangigia Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2017
  Пораки:
  771
  Допаѓања:
  4.824
  Пол:
  Женски
  Луѓето денес се бесчуствителни, а само кога ќе дојдат тешки денови нивните проблеми се најважни и тогаш бараат совети. Луѓето денес се желни за внимание, самобендисани, арогантни, огорчени, искомплексирани и не прифаќаат критики. Повеќето луѓе имаат маски, а забиваат нож во грб кога некој човек тоа најмалку го очекува. Но, сепак постојат и ретки исклучоци.

  Поради тоа фамилијата ми е на прво место, а вистинските пријателства се ретки, а јас можам да кажам дека имав среќа што пронајдов другарка со која имам слични интереси и знам дека секогаш е тука за мене, а се дружиме речиси 19 години. Имам и други пријателства ама припазувам на кој се доверувам :)
   
  На Ina-Mar, Tanjamm, veteruska и 3 други им се допаѓа ова.
 12. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.298
  Допаѓања:
  33.087
  Пол:
  Женски
  Луѓето денес се невоспитани
   
  На black-angel, Someday, Tanjamm и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  4.284
  Допаѓања:
  209.568
  Пол:
  Женски
  Сакаат да зборуваат а не и да слушаат. Обично мислат дека знаат се а ретки се тие кои знаат барем малку.
  Луѓето денес се осамени и тажни.
   
  На Tanjamm и Rama им се допаѓа ова.
 14. TRANSPORTER086

  TRANSPORTER086 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2016
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  138
  Пол:
  Машки
  Луѓето денес се нелуѓе, завидливи, само да им завршиш работа послем коа ти треба тебе услуга не те познаваат, незнаат што е тоа достоинство образ и чест, удриле само на материјалното многу се похлепи, тоа е случај со повеќето е сеа има некој ислучоци што знаат да изненадат позитивно ама тоа е реткост као ендемски вид се таквите примери.
   
  На anonimus-mk, Tanjamm, carangigia и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.127
  Пол:
  Женски
  Луѓето денес се потомство на луѓето некогаш, од нив се воспитувани и образувани, така што, луѓето некогаш се криви за се што не ви чини кај луѓето денес :D
   
  На theowndemon, Lella, LivingGlam и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. veteruska

  veteruska Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1.977
  Допаѓања:
  5.794
  Има луѓе и нелуѓе све е друго фарса,или си добар човек или не си,нема филозофии.
   
  На carangigia му/ѝ се допаѓа ова.
 17. bubac

  bubac Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.865
  Пол:
  Женски
  Луѓето денес ...хм...:!: Зарем ги има? :?:
  Ако имаш некој од ендемскиот вид на типичен човек денес покрај себе.....чувај си го!
  Толку.
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.912
  Допаѓања:
  7.342
  Луѓето мислат само на забава, јадење, пиење, секс. Некој нешто да им купи, да им плати јадење, пиење во ресторан, со секс да дојдат до работа и слично. Жално.
   
  На TRANSPORTER086 и Rama им се допаѓа ова.
 19. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.026
  Пол:
  Женски
  Полни со гнев, омраза, желба да бидат над сите други, се што постои они да поседуваат, нивното да е најубаво, дволични колки сакаш.Лажни слики на сите страни.
  Ако не знаеш како да се заштитиш, газат!
   
  На Rama, t-sweet, Tanjamm и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.912
  Допаѓања:
  7.342
  А како да се заштитиш кога сите носат маски и не знаеш кој е кој.
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.