1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Луѓето што не чуваат домашни миленичиња

Дискусија во 'Дом' започната од BlueHeart, 10 август 2012.

  1. LadyF95

    LadyF95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2020
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    108
    Тоа е тој анима мунди хејтерски синдром. Вие не сакате животни, вие мразите луѓе, затоа и вакви агресии.
    Не биди наивна, позади вашите друштва стојат поединци кои добро заработуваат од тоа. Password: донација
    Стратегијата ви е погрешна, добро знам што се случува позади завесата, и јас летав пред неколку години.
    Ти не ги читаш моите реченици, и затоа го збориш истото без аргументи.

    А од каде се најде ти прозвана? Па јас не те ни цитирав тебе!

    Едно директно прашање, зошто сите вие "заштитници" сте жени? Што е тоа што ве тера да плукате по луѓето и да им кажувате дека никој повеќе од тебе не ги сака животните?
    Сакајте си ги,убаво нека ви биде,и без забегување, домашен миленик си е домашен миленик,а фамилија и деца се приоритет
     
  2. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Некој нема услови.
    Немој едноставно не сака.
    А некој мрази.
    Се 4 различни света.
     
  3. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.758
    Допаѓања:
    37.853
    Пол:
    Женски
    Кое мое друштво? Не сум член на ниедно друштво, ниедно друштво не ми помогнало кога ми требало помош за улични, сама си ги спасувам со помош на мајка ми, им наоѓаме дом и се што треба, кога сум барала помош од здруженија никогаш не помогнале тоа реков и јас, здруженијата не прават ништо, ама ти очигледно не го прочита моето мислење само верглаш што имаш да кажеш, тоа ти е напишано некаде и сигурно на сите истото им го збориш за да звучиш паметно.
    Се најдов прозвана ради тоа што со мене дискутираа за глодарите и инсектите, па ти се уфрли.

    Што сакаш да имплицираш со ова вие жените?Не разбирам, каква врска има ова со жени/мажи? Кој рече дека никој повеќе не ги сака од мене? Маж ми ги сака исто, брат ми исто, татко ми исто? Која ти е логикава на твоево мислење?
    Мене може преоритет ми е животното, може не сакам деца и фамилија, ти ли си тој мачо мен што треба да каже што мене како жена треба да ми е преоритет?
     
  4. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Чекај сега ако не сакаш животни си злобен, а ако не сакаш деца и фамилија си океј?
    Зашто ти користеше не сакаат како збор, не мразат.

    Има луѓе што не сакаат животни, ниту чуваат, ниту ранат ама ниту им наштетуваат. И овие не се злобни.

    Едит - значи гледаш дека има разлика помеѓу не сака и мрази.
     
  5. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.863
    Пол:
    Машки
    Мене не ми се јасни тие што не сакаат животни Тане, не го разбирам тој ментален склоп што може да остане имун на мало слатко кученце/ маченце. Ако се работи за некаква фобија океј сфаќам ама у спротивно...
     
    На Amellie13 и 1209 им се допаѓа ова.
  6. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.758
    Допаѓања:
    37.853
    Пол:
    Женски
    Добро Тан4еце, мразат место не сакаат. Океј е сега? Луѓето кои мразат животни според мене се злобни луѓе, луѓето кои не им наштетуваат ама сепак ги мразат, не се добри луѓе, луѓето кои им наштетуваат се психопати. Луѓето кои не ги перципираат не знаат каква љубов испуштаат.Луѓето кои не сакаат фамилија не се злобни, луѓето кои не сакаат фамилија, не сакаат други луѓе, мразат луѓе, ама не повредуваат, не се добри луѓе. Луѓето кои мразат и убиваат луѓе се психопати.
    Се закачувате на збор, се правите глупави дека не сфаќате што сакам да кажам,а тоа доброто во вас не ви дава да не провоцирате и да сфатите, туку мора да се карате. :)
     
  7. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Има гадливи луѓе што е сосем океј не сакаат сите да чуваат кучиња и мачки дома а посебно не во стан,во куќа е друго
     
  8. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Океј бе Џон, не сака секој.
    Треба ли да му пресудуваме дека е ужасен, дека е убиец, дека е злобен и не знам што?
    Или да бегаме од нив ко од чума?
     
    На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    Јас имам маче, куче и желка. Домашно милениче ваљда бидејќи го чуваш дома на кревет. Оние што имаат куче а им е врзано во двор со синџир потежок од него, не може да се рече дека им е милениче. Моиве живеат како да ми се деца, парфеми нивни имаат.
    Свињите, козите, овците ги чуваат луѓе претежно на село и тоа им е работа. Не ги чуваат од љубов, туку заради пари. Тоа не го сместувам во оваа категорија.
     
  10. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.758
    Допаѓања:
    37.853
    Пол:
    Женски
    Добро бе @Tan4ence кој рече дека се убијци, значи наврати се и прочитај го моето прво мислење, те молам и види колку е извртено до сега. Не знам кој ви е тој синдром на форумов да мора се да се извртува како на вас ви одговара за да можете да се карате на крај и да паметувате, се едни исти ликови.
     
  11. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.863
    Пол:
    Машки
    Нека не сака гајле ми е да ти кажам искрено, ама за мене тоа е лош човек и крај. Убиец и такви слични епитети не користам јас, вие тоа.
     
    На thequeen95 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Епа убиец пошто под дифолт тие што не сакале кучиња и мачиња биле тие што ги труеле на улица. Затоа реков убиец.
    Ко да нема средина, мора две екстреми да се.
     
  13. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.073
    Пол:
    Женски
    Луѓе што не сакаат животни ми се луѓе за кои немам почит ни трошка.
    Страв, фобија, алергии, се тоа е друго и разбирам.
    Ама да не сакаш пошо те мрзи да го прошириш погледот дека околу тебе живеат и други суштества на планетава и кон сите треба да имаш почит...тоа ми се луѓе кои нејќам ни одблиску да се до мене, и во 100 од 100 случаи ми се покажало дека тие што не сакаат животни уствари и за луѓе имаат некои идиотски сфаќања :)
     
    На Amellie13 и 1209 им се допаѓа ова.
  14. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.863
    Пол:
    Машки
    Е па океј логично е тие што не сакаат животни да имаат поголем трујачки потенцијал од оние што ги сакаат, нели? Трујачите доаѓаат од оваа група, сакале да признаеме или не.
     
    На Cosmi и 1209 им се допаѓа ова.
  15. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.073
    Пол:
    Женски
    Не значи дека ако не сакаш кучиња ќе ги труеш по улица.
    Ама кога некој ги отруе би требало да почувствуваш вознемирување и гнев. Емпатија некоја.
    Толку
     
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Ама може ем да не ти се омилени, ем да не ги труеш нели?
     
    На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Па ова и јас го зборам цело време.
     
  18. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.863
    Пол:
    Машки
    Нормално, сва среќа па не се сите трујачи инаку кај ќе ни беше крајот...
     
    На Tan4ence му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.073
    Пол:
    Женски
    Ама цитирај ми го цел коментар.
    Имаш некаква емоција на жалење кога трујат кучиња, им ја расцепуваат главата со секира и бесат верверички пошо им украла оревчиња од в двор? Мора секој да има. Ако некој на овие работи останува рамнодушен - не ми е гајле за џукелите - во таков човек немам доверба ниту почит.
     
    На Amellie13, Cosmi, gjoker4e и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Iva9612

    Iva9612 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    тој што не сака нека не чува, има и такви што немаат услови,јас чувам мене ми е убаво ама кога ќе ми речат некои како никогаш не би чувале валкано било, влакна ќе пуштале е тие луѓе се неподносливи никој не ги тера со сила ниту па моето милениче му го носам кај нив дома, само беспотребни коментари од некои луѓе, не значи дека кај мене дома е гнасно не периме не чистиме ,а тие господичните ептен педантни:puke:
     
    На 1209 и Mantub им се допаѓа ова.