1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Луѓе што ги немате видено со години..

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од WomanInRed, 22 јули 2011.

  1. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Сестра ми,неверојатни 8 години.А во ист град живееме.
     
  2. Blabla16

    Blabla16 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Имам роднини кои не сум ги видела со години.. Некои од нив не ги ни знам... :)
     
  3. Annie.mk1

    Annie.mk1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    3.742
    Има многу луѓе што не сум ги видела подолго време.. Имав другарка што ја немав видено повеќе од 10 години а живеевме во ист град.. Бевме како сестри.. Конечно пред една година се најдовме..
     
  4. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    како бе у исти град живете а не сте се виделе со години? Колку е голем тој град мајка му стара...


    Он топик: со бартучед ми 16 години живее во Виена ама не си иде во Мк демек глупо му било тука,со еден другар веке 6 години живее во Америка.
     
  5. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.893
    Hе ги имам видено братучеди од страната на татко ми,кои исто така живеат во Aвстралија ама ете никогаш не сум ги видела,и едни кои се во Tетово,сега се видов со скоро цел клас и не можам да ја опишам која радост беше :D :rofl:
     
  6. barbiche

    barbiche Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    120
    Со мојот најверен другар, Брат, Стефф.. :)
    се пресели чоеко па се гледафме на почетоко некое време така почесто..ама еве неколку години поминаа ни трага ни глас.. :worried:
     
  7. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Не е до градот Зоза,до нас е...
     
  8. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    580
    Имам еден куп такви особи, роднини во Србија имам еден милион. И имам еден другар, кој што го запознав како мала. Го видов само тогаш, тие 20 дена, и од тогаш се до ден денес сме само во контакт преку смс или чат пат мсн.
     
  9. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    :o како е можно ова жално
    луѓето кои не сум ги видела повеќе време во принцип не сакам искрено ни да ги видам
    луѓето имаат роднини за арно за лошо јас роднините исто како да ги немам и искрено ме боли таквото за некој од нив :clap:
     
  10. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Прво брат ми ... ама на секои две години се гледаме освен овие две поминаа, па здравје догодина би требало. Редно ќе биде и јас да одам кај него. :)
    Друго, роднини колку ми ти сакаш расштркани по светов, другарки што во друг град се, што илјадници километри подалеку се ... Далечината е пречка да, ама и секој со свои обврски, проблеми и потреби. Луѓето се повеќе се отуѓуваат ... :worried:
     
  11. L-a-d-y-Bug

    L-a-d-y-Bug Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    52
    Другарка која замина на студии во странство и таму остана. Освен што се немамме видено изгубивме и секаков контакт :( Исто така и некои подалечни роднини ги немам видено со години. Освен тоа, некои соученици од основно и средно ги немам видено откога завршивме.
     
  12. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    со години се немам видено со мојата поранешна комшика и секако ми беше другарка -барем јас мислев најдобра на времето ...живее во Скопје но немам никаков контакт од неа никаква електроника не користи а пораките на ФБ остануваат неодговорени а сликите кој ги има остарени ...
    со едно чудо познати со кој сум делела некогаш све што имам физички и психички

    и уште куп роднини кој се по светов
     
  13. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    626
    Допаѓања:
    598
    Другарка од основно замина за Америка во 8 одд.од тогаш се немаме видено! само на фејс си разменуваме по некој коментар на чет,ама вака во живо не! се зажелев некако за неа ама пуста Америка далеко е! :)
     
  14. EleMental

    EleMental Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    4.242
    Најдобриот другар од средно. Кога завршивме, отиде во странство и од тогаш не сме се виделе
     
  15. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.419
    Допаѓања:
    33.994
    Пол:
    Женски
    Моите си ги немам видено долго време ама набрзо ке се видиме .
    Со една прва братуЧетка која бев многу блиска се скаравме пред година ипол и оттогаш се немаме видено а наскоро ке прави свадба па незнам дали да одам а пошто сум во странство и тешко дека ке можам да и идам.. а како што иде работава и во исто време свадби ке праиме :o
     
  16. theAristoCat

    theAristoCat Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    384
    Пол:
    Женски
    другарка ми што замина во Канада во 4то одд и од тогаш ја немам видено.
    другата другарка што замина за Америка исто во 4то одд
    :)
     
  17. verica94

    verica94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    братучед ми од нов зеланд.
     
  18. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Вакви луѓе во мојов живот постојат многу.
    Некои ги немам видено од мала и воопшто не се сеќавам на нив, на некои се сеќавам ама сега да ги видам нема да ги препознаам.
    Има и луѓе што ми се многу блиски, а никогаш во живот не сум ги видела и многу жалам ради тоа има кај мене и случај што цело време сум слушала за таа вујна на татко ми која никогаш не успеав да ја запознаам, а и нема повеќе дека го напушти овој свет, жално .
    Се за љубов стори е кај нас, голема фамилија, па посебно ако некој мој дедо, на баба ми брат се има два пати оженето, абе Шпанска серија најмногу одговара.
    Пред неколку дена прв пат ја видов ќерката на вујко ми на тато која патем е возрасна жена(а ја имав гледано само на слика) има мала ќеркичка од 2 годинки, се чувствував како да ги знам цел живот, а богами кога си одеа почнав да плачам без никој да ме сети, така ми беше жал, ги гледаш еднаш (времето, обврските, оддалеченоста не ви дозволувале да се гледате често), а сепак се твоја крв, убаво е чувството да се сретнеш со кого било кој го немаш видено со години, а не пак со фамилија, ептен е посебно .
     
  19. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Со 2 тетки и братучедите кои живеат во Австралија се немаме видено 3-4 год. си викам до година ќе се видиме , со едно девојче од Скопје кое беше дојдено кај мене за некој натпревар па моногу се зближивме и по 1 год ја снема како в земја да прпадна а баш сакам да ја видам пак . Со братучедами од чичко ми детето го имам само еднаш видено :( и тоа кога се роди потоа се разведија чичко ми и жена му и повеќе не ја видов а прва братучеда :( не знам имам и многу други 2 3 братучеди со кои немам никаков контакт ни пак ги гледам а во ист град живееме
     
  20. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.606
    баба ми ја немам видено можеби една година затоа што живее во друга држава.. сега и се јавив преку телефон да и честитам празник и се расплакав :( а и она се расплака.... многу ми недостига :(