1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лујза Хеј (Louise Hay)

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Dashing:), 16 април 2022.

 1. Dashing:)

  Dashing:) Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  2.293
  Пол:
  Женски
  Лујза Хеј е авторка на голем број бестселери од областа на здравјето и влијанието на добрата мисла во човековиот живот. Позната е по тоа што покажа дека позитивните изјави, т.е. афирмации, можат да доведат до конкретни позитивни промени во животот на секој човек. Со своите книги и со многубројните предавања од областа на духовниот развој, инспирира милиони луѓе низ светот. Над триесет години им помага на луѓето на сите меридијани да го откријат и искористат целиот потенцијал на своите креативни сили за личен развој и самоисцелување. Таа е основач и претседател на „Хеј хаус“, компанија што издава и дистрибуира книги, цедеа, дивидија и други производи што придонесуваат за исцелување на планетата. Лујза Хеј е авторка на над триесет книги за возрасни и за деца, меѓу кои се вбројуваат Медитации за исцелување на вашиот живот, Сакајте се себе до совршено здравје, Јас можам и Излекувајте го своето тело. Книгата Животот те сака, напишана заедно со Роберт Холден, ги истражува подлабоките значења и практичните примени на изјавите по кои Лујза Хеј е позната. Нејзиниот бестселер Моќта е во вас е продадена во над педесет милиони примероци во светот.

  [​IMG]
  Мојата омилена книга :inlove:
  Дали некој ги има прочитано нејзините книги?
  Каков е вашиот впечаток?
  Која е вашата омилена? :)
   
 2. Badii

  Badii Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2020
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  266
  Пол:
  Машки
  Јас ја имам прочитано "Како да го излечите својот живот". Прекрасна книга, буди силни емоции, самоосвестување, самодоверба.
   
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.363
  Допаѓања:
  77.723
  Пол:
  Женски
  Една книга имам прочитано, Животот те сака, онака просечна ми беше. Не ме заинтересира да прочитам други нејзини дела...
   
 4. Puellapulchra

  Puellapulchra Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2022
  Пораки:
  2.021
  Допаѓања:
  6.032
  Пол:
  Женски
  Неколку нејзини книги имам прочитано. Најомилена ми е "Како да го излечите својот живот". Му ја препорачувам на секого да ја прочита.