1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

МАССУМ - Образовно рандеву

Дискусија во 'Образование' започната од Tikiss, 2 март 2014.

 1. Tikiss

  Tikiss Активен член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Значи МАССУМ од 2006 година па навака организира секај година образовно рандеву. Има натпревари за интервју за работа, јавно говорење, најдобар маркетинг и бизнис план, најдобра реална училишна компанија, најдобра веб страна, постер и видео реклама за училиште. Годинава ќе се одржи во Крушево кон крајот на април 25-26. Е сега јас сум пријавена за презентација на струките во нашето уилиште, значи треба да се направи еден штанд и тука да се претставени сите струки во училиштето, со слики, текст, макети и такви работи. Претходната година во Тетово имаше навистина прекрасни штандови, не дека нашиот не беше добар ( прво место бевме :clap: ) , но оваа година треба нешто уште подобро, уникатно. Целта на темата е креативните и несебични членови на форумов да дадат по некоја идеја за презентација и уредување на штандот не знам зошто ама мене баш ништо не ми текнува, баш сум во паника :worried: