1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

МЗТ или РАБОТНИЧКИ

Дискусија во 'Спорт' започната од Alesii, 13 март 2012.

 1. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  За кој кошаркарски тим навивате ???
  За CPB или пак за FA??
  Aеродром или Центар?
  Јас сум за FA..За кој сте вие? :)
  Без навредувања и нeпотребни дофрлања однапред ве ЗАМОЛУВАМ :)
   
  На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Minareli

  Minareli Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  19
  EDEN ZIVOT EDNA LJUBOV- <3 RABOTNICKI <3
   
 3. Maxymous

  Maxymous Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2012
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  70
  Работнички :l:
   
 4. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  410
  МЗТ :)
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Marija.Aerodrom

  Marija.Aerodrom Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  МЗТ ! <3
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 6. silk

  silk Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  885
  Допаѓања:
  760
  МЗТ се знае.
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Cija-si

  Cija-si Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  47
  РАБОТНИЧКИ! ле АЛЕ :)
   
  На Minareli му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  290
  MZT :l: :l: :l:
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  изработка на татко ми :)
  поздрав до сите што навиваат за МЗТ
  [​IMG]
   
  На Kaylie, I.love.your.lips, Miss.Baller и 4 други им се допаѓа ова.
 10. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  МЗТ :*
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Minareli

  Minareli Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  19


  Затоа што си за мзт досега сигурно немаш сватено дека кошаркарски тимови се <3 РАБОТНИЧКИ <3 и мзт.
  А CPB и фа се навивачки групи! позз :fubar: :lol:
   
 12. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  ^Пишува без навреди :fubar:

  Плаво-бел,до смрт ќе бидам плаво-бел.Само јас и ти и никој друг на овој свет !

  МЗТ ! Поздрав до Фамилијата на форумов ! :)
   
  На Kaylie, loveeeeeeeeee и Alesii им се допаѓа ова.
 13. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.656
  Пол:
  Женски
  Аеродромка сум, па се подразбира...МЗТ 8)
   
 14. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.174
  од скопските многу нормално за мзт :l: :l: ,инаку за кк гостивар сум дека дечко ми е таму :rofl:
  и двајцата кошаркари сме ,што да ви зборам :lol:
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  [​IMG]


  Ај шо се степале се степале, ама сега и ќе ги казнат... Ов господе шо му станало на Чеховски, како го забокса :rofl:
  Изјавите ќе ги ставам во сполјер:
  Сосема разбирливо, поради големиот инцидент вечерва, беше откажан и вториот контролен дуел меѓу истите ривали што требаше да се игра утре зад затворени врати.
   
 16. Miss.Baller

  Miss.Baller Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2012
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  55
  МЗТ секако :rofl: :*
   
 17. Somnitelno-Lice

  Somnitelno-Lice Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  247
  За тие со една титула...

  НИКАКО :)
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Caitlin

  Caitlin Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2012
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  25
  МЗТ нормално
   
 19. 1DeeDee1

  1DeeDee1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  57
 20. loveeeeeeeeee

  loveeeeeeeeee Активен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  1
  Аеродром-Ф.А-МЗТ многу нормално :l: :l: :l: