1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

МИТ Универзитет

Дискусија во 'Образование' започната од be.positive, 1 ноември 2017.

 1. be.positive

  be.positive Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  146
  Пол:
  Женски
  Здраво, се извинувам ако постои ваква тема, но барав и не можев да најдам.
  Дали има некој од нашите членови кои моментално студира на МИТ? Сакам да размениме мислења и искуства. :):):)
   
 2. HappyHamster

  HappyHamster Нов член

  Се зачлени на:
  24 април 2022
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Дали има некој што студира на МИТ смер за естетска козметологија?
   
 3. lady.s.s.

  lady.s.s. Нов член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2022
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Здраво, нова сум на форумот и сакав да изразам јавно незадоволство се со цел повеќе да нема студенти кој залудно ќе изгубат пари, години и живци на овој универзитет. Многу лоша организација, немаат вработени професори, предавањата не се ни одржувааат. Доколку сакате да се отпишете од факултетот ќе ве влечат и уценувааат за да добиете уверение за положени испити. Немојте никако да се запишувате на факултетот за Дентална Медицина. Многу е жално што државата сеуште им дозволува на сите да отвараат факултети и истите да бидат машина за пари а не за знаење.
   
  На Just.do.it му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Meddy

  Meddy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2021
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  449
  A neli vo ibu international balkan university se istite?
   
 5. lady.s.s.

  lady.s.s. Нов член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2022
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Исто и они имаат добиено акредитација, а сега за настава дали имаат или немаат и дали се одржуваат вежби не знам. ЗНАМ дека на МИТ- Дентална медицина нема да видите ни предавање ни професор ни стоматолошки стол. Единствено на слики од интернет можете да видите како имаат нова опрема и нов објект кој веќе не е нивен и цела опрема е продадена.
   
 6. Meddy

  Meddy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2021
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  449
  Sramota vistina a doktori ke napravat nesposobni dno ....
  İ na evropski mislam lesno se pominuvalo.
  A mit kolku pari e semestar/godina?