1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

МОБ(Македонска Опера и Балет)

Дискусија во 'Канта' започната од NewYorker, 11 октомври 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  95
  Сигурна сум дека некои од вас барем еднаш биле на некоја опера.ж,балет или концерт во МОБ и сум сигурна дека сте уживале.Јас лично го обожавам тој театар и многу често ги псетувам настаните што се одржуваат таму.А најмногу ми се има допаднато Лебедово Езеро.Вие ако сте биле на некој настан и ви се допаднал,кажете го своето мислење. :)
   
  На Matea Ballerina и isabella0312 им се допаѓа ова.
 2. Matea Ballerina

  Matea Ballerina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2018
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  МОБ ми е секојдневие. Одам да гледам некои балети, и секојдневно имам проби таму. Театарот е прекрасен
   
  На Aniaa му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.