1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Маани кај вашиот партнер

Дискусија во 'Канта' започната од Anely, 23 јуни 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Дали има некои маани кај вашиот партнер што страшно ве нервираат. Кои се тие и како пробувате да го смените тоа?
   
 2. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.400
  Допаѓања:
  3.925
  Пол:
  Женски
  хмм :)
  сите имаме по некоја,кај овој мојов инатот :D
  значи таков инат е невиден и неможеш тоа е
  ми иделе луди идеи као демек ќе се променел вака така
  ама на крај излезе понекогаш и да ми фали тој негов инат кога не го применува
  си го сакам таков каков што е, со сите негови маани и доблести :)
   
 3. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.652
  Ме нервира што понекогаш се инати и се труди да испадне најпаметен. Ама ретко се случува тоа, најчесто јас сум таа која повеќе се инати :tmi: .
  И што многу се нервира за глупости и ситници, иако најчесто други го нервираат морам јас да се глупирам за да го опуштам, зошто губи од лепота кога се нервира :rofl: .

  И и и што не ја сака розевата боја воопшто, а јас толку многу сакам да го видам во розева маица :( .
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.968
  Допаѓања:
  142.108
  Тоа што е премногу искрен и питом.За овој свет треба да си малце промоќурен.Нема шанси да не се спријатели со некого за брзо што...мене не ми е прифатливо.Не дека јас сум асоцијална,туку тој премногу верува,иако ме убедува дека не е така,ама јас знам како е.
  И тоа што е премногу паметен и способен во тоа што го работи(испаѓа ко да му ги кажувам предностите сеа :D ),а не знае да го вреднува соодветно и што знае многу и не знае секогаш да си го наплати знаењето туку вложува у банката на услуги! :D Ама го дополнувам тука доволно! :D
  Друго ништо,супер си е,не ме нервира ништо.Тие фикс идеи што ги има му ги сакам,особено зошто зборува со страст за нив.Детски им пристапува и ги обработува и еднаш дури и не можев да верував дека од такво нешто може да направи вистински функционално нешто,а гледав со скептицизам на тоа што ми го збореше и од тогаш навака,бескрајно верувам во оние ситници кои ми ги збори,а не ги разбирам баш-баш.Ова го кажувам пошо имам другарка што не ме разбира како не ми смета ова.Епа не ми,го прави среќен,шат ап бич и многу често си даваше за право да ми мрчи и едноставно нели,престанав да ја дружам и ја гледам под око.
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.081
  Допаѓања:
  61.921
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.