Маврово

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Queen.S, 16 ноември 2010.

 1. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  374
  Видов тема тука за Берово ама не и за Маврово. Ако има ваква тема клуч, и ако не е соодветна пак клуч или нека се премести.

  Значи вака ме интересира скоро се!
  Сакам да идам за Нова година ама не знам хотелски или приватен смештај?
  Ако некој бил нека пише искуство, цени абе се што ќе ви текне?

  Имам идено многу одамна ама преку школо и сега не знам што се има...
  Сакам поблиску до скијачките центри. Има ли продавници ?

  Ај пишете искуства :*
   
  На Legadema му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Legadema

  Legadema Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  дури сега ја видов темава . Маврово е нешто прекрасно....прекрасна природа,убавини кога сум таму навистина живеам и за ништо не се замарам. има се продавници,ресторани,кафани, хотели...цените не знам како стојат оти ние имаме вила таму и кога одиме си купуваме од дома(во продавниците е поскапичко).
  ако сакаш повеќе пиши ми може летово да се шетнеме натака
   
 3. DeDee

  DeDee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  34
  јас имам викендица во Маврово :$ местото е ПРЕУБАВО! :inlove: има многу убави места кај што можеш очи да си одмориш :) :f: едноставно го обожавам :l: :l:
   
 4. roberta-rubi

  roberta-rubi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  59
  Ако има некој линк нека стави за Маврово?
   
 5. Legadema

  Legadema Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  На roberta-rubi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.029
  Си го сакам Маврово, особено на зима обавезно секоја зима враќајќи се од Мијачијата мора да се застане и во Маврово :)
   
  На LaFemina и Chupe им се допаѓа ова.
 7. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  221
  Одлиќно место,како во зима така и во лето.
   
 8. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Маврово си е :bow: природа, езерцето , воздухот, мавровска пастрмка ...... :sun: :beer: :f: .Прекрасно е :) само она што ме нервира е што стана ептен гужва |( Одат и коин треба и кој не треба ни К од Култура се загрозува местово :?: Многу простотилок на едно место а баш кога треба да биде најубаво за празниците ... Ете од таа причина избегнувам да го посетам за празници кога сакам да се одморам , пред езерцето , ветерче дувка , ти таму некаде со мислите , гледаш пред себе ,мирна вода и небоооо . Ахх бре бесценето :) што ви требаше сега би тргнала :lol:
   
 9. DirtyQueen

  DirtyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  Aаа.Маврово :inlove:
  Имав викендица во Маврови Анови до пред некоја година, ја продадоа моите.. ;(
  Имам уште една викендица во близина кај селата што се,ама сепак не е тоа тоа..Маврово е еден од најубавите градови во македонија. :!:
   
 10. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.349
  луѓе никогаш не сум била во маврово па зимскиот одмор би сакала да го поминеме таму со либето.

  гледав некои хотели убави се но мене ми е филмот да бидеме во некоја куќарка да мириса на дрво на ќумбе така приватно да биде. оние приватните вили се некако премногу комерцијални, па би сакала да ве прашам дали е можно да најдеме некоја таква куќичка да се издава на неколку дена, како се движат цените и каде би можела да најдaм.

  оние што имаат вили таму сигурно знаат кој издава во околината па би било прекрасно да помогнат и споделат :)
   
 11. NoU-NoLove

  NoU-NoLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  149

  Извини,но морам да те поправам-Маврово не е град,туку е село. :wasntme:
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.768
  Како малечка често одев, се шлепав со тетин ми кај пријател му во викендица :D Не зафаќав многу простор, па не беше проблем.
  Стандард имавме прошетка околу езерото, неколку часа на терените за скијање и на крај топло чоколадо во Радика :mm:
  Сум била и пролетно време, на екскурзија во седмо одделение, ама сепак повеќе преферирам да одам во зима.
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  Израснав во оваа моја прекрасна земја,....а сеуште не сум била на Маврово :$ Дефинитивно ова ќе биде една од дестинациите на кои би сакала да отидам со дечко ми кога ќе се врати.
   
 14. Danyellah

  Danyellah Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  8
  Здраво,

  Дали би можеле да ми одговорите ( доколку го видите прашањево ), каде може да се престојува во Маврово со домашен миленик? Некаква информација или искуство.... Благодарам.
   
 15. AnaMKD

  AnaMKD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  115
  Маврово беше прекрасно викендов. Ахх како ми се скија уште...не ми се враќаше во Скопје.
   
 16. Sexy-Lady

  Sexy-Lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  16
  Нели е област хаха :D
   
 17. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.701
  Допаѓања:
  25.354
  Пол:
  Женски
  Преубаво место.. :inlove: :inlove: бев еднаш натаму, прекрасни впечатоци, прекрасни убавини, чист воздух, вистински зимски одмор.. Убавина е! Густи дрвја и високи планини.. А Галичник е исто така прекрасно место заедно со реката Радика.. :inlove: Ќе ставам и слики што ги сликнав кога бев таму некој друг пат. :)
   
 18. Anice95

  Anice95 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  1
  Cenite kako se dvizat ? :* ( od tell sum izvinete za fondov ) :)
   
 19. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.701
  Допаѓања:
  25.354
  Пол:
  Женски
  Зависи, јас не бев во некој луксузен хотел, бев во едно делче таму набутано и беше доста ефтито, па сега, не знам за поголемите. ;)
   
 20. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  551
  Сум била и е многу убаво. Скоро секој викенд сум таму на скијање и е :up: