Маврово

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Queen.S, 16 ноември 2010.

 1. princess11ska

  princess11ska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  64
  По долго размилување решив оваа година да одам на одмор во Маврово. Прв пат одам на одмор на планина и баш сум заинтригирана како се ке се одвива. Одам со претпазливо одбрано друштво и се надевам ќе имаме убаво искуство... Едвај чекам :)
   
 2. Aniston

  Aniston Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  228
  Бев двапати и ми беше преубо :D Чисто воздухче, чистичко, мирничко.... абе убавичко :D се нај нај ! :inlove:
   
 3. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  25.397
  Пол:
  Женски
  Не знам по кој пат пишувам во темава, ама знам дека не ми е прв пат... Прекрасно место, прекрасна природа, прекрасни доживувања, прекрасни спомени... Го обожавам ова место, Бистра, поточињата, дрвјата кои шумолат... :angel: Колку само слики сум испосликала тамуу.. :lol:
   
 4. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.379
  Допаѓања:
  10.150
  Пол:
  Женски
  Скоро бев во Маврово немав можност да го видам убаво, сепка чист воздух, гостопримливи луѓе, а она што ми беше посебно интересно беа куќите со ости кровови. :))
   
 5. lovebrazil

  lovebrazil Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  77
  Сакам да се одморам од градов, не ми се иде на плажа, сакам така негде на планина, мирно и тивко. Сакаме да идеме со дечко ми на 4-5 дена, дали некој знае каде можеме да престојуваме? Така ќеф ми се прави да изнајмиме некоја викендица ако воопшто некој издава, да си бидеме сами скрос. :D Ве молам доколку некој знае, нека ми кажи. Ми се брза. :P
   
 6. MiDnIgHtLaDy

  MiDnIgHtLaDy Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  21
  Дали има некој организиран превоз до маврово и дајте некоја препорака за сместување :)
   
 7. bubu123

  bubu123 Активен член

  Се зачлени на:
  18 август 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  5
  Женски имам викендица во Маврово цело време сум таму
  Пролет е преубаво пошто се е зелено
  Лето е најмерачки пошто во Скопје е 38 а во Маврово 28 степени и им се ситиш на сите во Скопје хихи
  Есен обично идам за 23 октомври и преубаво е сите бои ги има (црвена, портокалова, жолта) лисјата паѓаат и езерото е зелено...
  Зима е НАЈУБАВО, ски терените се прекрасни и преубава е зимската идила, има 2 метри снег и воздухот е најчист, нема поубаво чувство од двочасовно скијање и после тоа топло чајче ммм...

  <3
   
  На Tanjamm и Daydream им се допаѓа ова.
 8. AudreyHepburn

  AudreyHepburn Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  15
  имате ли некој број од ефтини вили во маврово?
   
 9. b.o.n.i

  b.o.n.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  991
  Дечки некој што врши превоз до Маврово да не знаете? Итно е битно е :) Да се спаси викендов ...
   
 10. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  можеш да ми дадеш информации каде престојуваше? број, фејсбук? фала многу :)
   
 11. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  25.397
  Пол:
  Женски
  Оф леле, навистина одамна бев, пред неколку години. :(
  За жал, немам ништо од тоа место, ние немавме ни резервација, таму го најдовме, единствено што знам дека се наоѓаше блиску до еден огромен хотел. Тоа е се’, жал ми е. ;(
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 12. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  15.311
  Пол:
  Женски
  Препорака за апартман во Маврово.
   
 13. Leela

  Leela Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Маврово е преубаво место без разлика во кое годишно време се посети. Често одам а престојот таму ми е вистински одмор. Чист воздух, прекрасна природа, мирно... милина. :mm:
   
 14. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.381
  Допаѓања:
  54.790
  За Маврово само убави зборови... Со години одам барем десет дена во годината... Точно дека нема некои „дешавки“ и „ноќен живот“, но за одмор, шетање и релаксирање ми е прекрасно!!! А, да секогаш од Маврово се враќам со 1-2 килца + , убавиот воздух ми отвара апетит :D 8)...
   
 15. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.461
  Допаѓања:
  188.568
  Пол:
  Женски
  Дозволено ли е да се користи ли базенот во Радика ако не си нивен гостин?
  Мислам дневна, неделна карта да не има?
   
 16. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  908
  Допаѓања:
  648
 17. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Колку е сместување во Маврово, за Нова Година?
   
  На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 18. sunshine2015

  sunshine2015 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2015
  Пораки:
  721
  Допаѓања:
  4.488
  Пол:
  Женски
  Препорака за некоја вила во Маврово?
   
 19. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  Слабо има одговори, ама да прашам и јас. Предлози за сместување за викенд?
   
 20. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  11.093
  Допаѓања:
  285.142
  Во Маврово има а издавање, ама ако одите со друштво се исплати (3 пара).
  Собите имаат заеднико ВЦ и кујна.

  Зошто ако одите не разгледате на Пониква ?
  Има Мотел Мице понуда со вклучена храна..