Маврово

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Queen.S, 16 ноември 2010.

 1. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  Сами со дечкото сакаме. Нема некоја приватна вила или слично? Ова со делење купатило ич не ми се допаѓа.
  Не сме ни размислиле за Пониква.Баш ќе ја видам понудата сега. Фала ти.
   
  На Petar80 и referentka им се допаѓа ова.
 2. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  11.093
  Допаѓања:
  285.143
  Во ЛП ти пуштив број
   
  На kjukli и Petar80 им се допаѓа ова.
 3. Legadema

  Legadema Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  соби издаваат во гостилница кристијан , се наоѓа успат кога се оди накај село маврово, во гламур баш во село е под жичара, а издаваат соби и на др места пишува на табли по пат
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  15.311
  Пол:
  Женски
  @kjukli ние лани бевме за Валентајн и едвај најдовме сместување,се беше резервирано,само во еден хотел не ми текнува како се викаше имаше слободна соба ама катастрофална беше и мислам дека бара 25 евра за ноќевање со појадок за еден човек,на крај немавме избор се сместивме во гостилницава што е спомната погоре Кристијан (ако се сеќавам убаво) собата е убаво со средено купатило и се ама над неа е самата гостилница и се слуша се од горе ама една ноќ преживеавме.
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  Не ми е за Валентајн, не се брзам толку. :lol: За крај на месец ме интересира. Најдов неколку местенца, и Рефка ми даде некоја препорака, но сакав лично искуство да слушнам. Слабо слики има по приватниве сместувања, а хотелите се дефинитивно прескапи...
   
 6. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  15.311
  Пол:
  Женски
  Хотелите се поскапи и од Банско ама ај:)во гостилницава плаќавме 600 денари,инаку мене ме заинтресира @referentka за Пониква:Dте молам подетални инфо за мотелов:)
   
 7. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.054
  Допаѓања:
  4.167
  Пол:
  Женски
  Бил некој скоро во St. Moritz? Јас сум била пред 6 години во апартман и беше супер смештај.

  Ако бил некој или сте слушнале ве молам да ми кажете дали и сега се убави апартманите и по која цена од ноќ се?
   
 8. Elena Dukovska

  Elena Dukovska Нов член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2016
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Може некој што познава луѓе што издаваат соби во маврово,или од негово искуство што бил да ми пише во лп
   
  На Liky му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.554
  Допаѓања:
  23.790
  Пол:
  Женски
  Маврово е прекрасно! :l: Моите родители таму имааат викендичка и имам можност постојано да го посетувам. Кога бев помала уживав таму скоро цело лето. Сега тоа не ми го дозволуваат работните обврски но секогаш кога наоѓам барем малку време користам прилика да се изнауживам. Преубаво е како во зима така и на лето. Што се однесува до хотелите и картата за скијање, цените се доста високи но сепак вредат за таа убавина. Продавниците не се баш најснабдени но во секој случај може да се најде она што е потребно за неколкудневен престој. Топло го препорачувам на сите оние кои навистина сакаат да се изнауживаат опкружени со прекрасна природа.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 10. edenandrej

  edenandrej Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2017
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  924
  Пол:
  Машки
  Препорака за добар ресторан во Маврово, ако може?
   
 11. CinnamonBambi

  CinnamonBambi Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2013
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  438
  Пол:
  Женски
  Бил некој со автобус од Скопје до Маврово? Каде застанува автобусот, немам појма каде е станицата, ако ја има, и колку би било оддалечено од смештајот што го гледам (конкретно тој заокружениот на сликата). Фала однапред
   

  Прикачени фајлови:

  • aaaaa.png
   aaaaa.png
   Големина на фајлот:
   34,5 KB
   Прегледи:
   18
 12. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1.795
  Допаѓања:
  28.002
  Пол:
  Женски
  Некој активен е сеуште на темава? Да ми даде бројче од некое студио/апартман за 2 лица?
   
 13. Симонбомбон

  Симонбомбон Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2017
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки дали некој има контакт од некоја вила/викендица што е слободна за нова година од 6 до 8 лица имајте убав ден
   
 14. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  827
  Допаѓања:
  2.079
  Бројче/страна од некој мотел/хотел или приватно сместување во Маврово кои што издаваат соби за Нова година? Пожелно е и објектот да има ресторан за прослава :)
   
 15. Caci55

  Caci55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2018
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски
  Многу е скапо. Поефтино е во Грција или Црна Гора. Ништо не е вложено во Маврово. Патот не чини, тесен е. А за превоз незнам.
   
 16. peperutka87

  peperutka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  756
  Допаѓања:
  523
  Пол:
  Женски
  Сакам да ве прасам,дали секогаш дува горе на бачило или таков ден погодив хахах
   
 17. Kate Rina 93

  Kate Rina 93 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  20.217
  Пол:
  Женски
  Таков ден си погодила:D Има денови кога е убаво сончево топло таму:sun: Лепота. Јас последно погодив страашно невреме таму ,а кога се качивме на жичара добро беше времето.На пола пат страшно,дуваше,корнеше ветер,не знам дали врнеше снег или од тоа што вееше па разлетуваше снег.Измрзнавме. Му реков на дечко ми јас веќе никогаш таму не одам:rofl: Ќе ме одвееше(tumbleweed):whew: ахаха
   
 18. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.602
  Пол:
  Женски
  Маврово ми е преубаво, во било кој период од годината, заради природата, воздухот, се’! Кафенце во Маврови Анови, ручек во некој од хотелите (Бистра, Радика, Макпетрол...), или најчесто продолжена шетња до Свети Јован Бигорски и ручек во Куќата на мијаците.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 19. macencee_

  macencee_ Активен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2020
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дечки здраво, дали некој има контакт од некоја вила/соба или било што за издавање во Маврово за двајца? На booking цените се многу високи за хотелите, по 70 евра за една ноќ Доколку некој знае некој пристоен смештај да ми препорача би била благодарна