1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Магичен град (Magic city)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од mona.s, 15 јануари 2013.

 1. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  153
  Мајами Бич, 1959.

  Како Ајк Еванс во Новата Година во својот луксузен Мирамар Плажа Хотелот Хавана паѓа на бунтовниците Кастро. Тоа е еден турбулентен период во Мајами, но тоа е место да биде. Кенедиеви, на моб и ЦИА ги сите мирување судот тука. И Ајк, тој е ѕвездата на неговиот хотел.

  Но, сè си има своја цена.

  За финансирање на неговиот сон, тој ја продал душата на МОБ шеф Бен "Малиот" Дијамант. Сопруга Вера Ајк е, поранешена showgirl, и неговите три деца мислам дека е чесен човек, но тој не може да ги скрши неговите пакти со ѓаволот. Неговиот живот е фасада.

  Всушност, ништо во Мирамар Плажа е она што се чини. На ден, тоа е нуркање кловнови и ча-ча лекции. Ноќе, придружба имаат тајни врски со мажи во семејството cabanas, додека жители Мајами и законот лебдат заедно да се слушне легендарниот пејачи, музичари и стрипови.

  Како светски Ајк се заканува да можела одвнатре на експлодира, тој се бори за своето семејство, а Мирамар плажа, во Магијата на градот.
  [​IMG]