1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Магична привлечност (Sortilegio) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од nedzma, 26 април 2011.

 1. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  Од четврток во 12:40 на сител почнува оваа серија со Вилиам Леви и Жаклин Бракамонтес. Серијава лани ја емитуваа на пинк плус, а од четврок почнува и на сител. Јас ја гледав и на пинк, но нема да ја пропуштам и сега.
  Прекрасна приказна за голема љубов која се роди од лага, но и покрај сплетките на Бруно, Марија Хосе и Алекс остануваат заедно.
  http://www.youtube.com/watch?v=qPzFGXpFnao
   
  На The-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 2. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Магична привлечност (Sortilegio) Сител

  Конечно една добра серија, обавезно ќе ја гледам :)
  а и глумците се :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 3. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  За жал денеска дознав дека серијата „Sortilegio“ (Магична привлечност) нема да започне со емитување од четврток.
  Оваа информација ми е потврдена од сигурни извори, па затоа сакам да ви пренесам дека серијата е откажана и нема да започне во четврток.
   
 4. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  :devil: Сега и јас видов, ќе ја емитуваат пак Време на дождови :devil: :devil: :devil:
   
 5. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  Конечно од утре во 21:45 ќе ја емитуваат серијава. Поглуп термин не можеле да изберат. Само се надевам дека ќе има реприза.
   
 6. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Има моментално реприза на сител.
  Инаку синхронизацијава е ептен глупава. Јас ја гледав серијава на пинк и е една од подобрите, ама синхронизацијата на сител ја тупи в крај!
   
 7. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  16.833
  Допаѓања:
  231.604
  Серијата е копија на една серија која се емитуваше пред многу години и се викаше Акапулко. Приказната е иста, се е исто само имињата на некои од личностите од филмот им се сменети.
  И јас ја гледав неколку пати на пинк и многу е поубаво на шпански од колку вака синхронизирано.
  Како и да е, јас одамна се имам откажано од шпанските серии.
   
 8. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  грешка си содржината на Акапулко немаше никаква веза-сличност со содржината на овој филм сигурно мислиш на некој др филм а не на овој:

  нашиве го преведуваа како АКАПУЛКО
   

  Прикачени фајлови:

 9. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.563
  Од поодамна приметив дека многу шпански серии што ги емитуваат на Сител претходно ги емитуваат на Пинк(српска телевизија).Јас еднаш ја изгледав на Пинк но сега повтрно ја гледам бидејки добра е серијатата и глумците особено William levy.Но бидејки е сихноризирана лошо дури и глумците стануваат одвратни па затоа претпоставувам поради тоа на неки не им се допага серијата(подобро да не е сихноризирана барем јазик учам).И најлошата работа е што серијата трае 15-20мин без реками додека на пинк траече 45 мин без реклами.Знам дека нема многу епизоди за да ја даваат 1 година немора низ нос да ни ја вадат :)
   
 10. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  не е точно...оваа серија е римејк на една американска серија во производство на Телевиса која се вика Acapulco bay

  http://www.youtube.com/watch?v=NK2-4Lu9 ... AA5C8C6767

  ;)
   
 11. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Поглупа серија,со поглупа синхронизација, немало до сега...
  Тапа е,и глумата им е онака,и содржината е без врска...
   
  На SunFlower94 и Din4i им се допаѓа ова.
 12. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424

  Серијата е римејк на шпанска серија Tú o nadie од 1985 година.
  Еве ги синописите на двете серии, а и при почетокот на Магична привлечност пишува дека е римејк на Tú o nadie. А и имињата во сериите се скоро сите исти.

  http://es.wikipedia.org/wiki/Sortilegio_(telenovela)
  http://es.wikipedia.org/wiki/T%C3%BA_o_nadie
   
 13. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Иако шпански серии одамна не гледам, оваа ја подгледнувам чак-пат :lol:
  Ми се допаѓа серијата.. малку бледа приказна, ништо посебно не се случува, се е Марија Хозе, Бруно, Алехандрои и нивните заврзлами, ништо друго нема.. Ко целиот живот само околу тоа да се одвива.. и секако никој не работи :D се шалам, серија е, нормално е да е така...
  Сепак Алехандро ми е :inlove:
  Преубав, пресекси, уффф, ретко да начекам ваков згодник по тв 8)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  :inlove:
  Преубав е значи :)
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  еве ги сите серии на кои е римејк Sortilegio

  Tu o nadie
  http://en.wikipedia.org/wiki/T%C3%BA_o_nadie
  Acapulco cuerpo y alma
  http://es.wikipedia.org/wiki/Acapulco,_cuerpo_y_alma
  Acapulco bay
  http://www.imdb.com/title/tt0402610/

  :)
   
 15. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Колку ме иритира оваа серија, тој Вилијам и онаа партнерка му, и глупиот македонски превод. Имам другарки што го следат и кога сме заедно а го гледаат мене ми се повраќа. Јас сеуште сакам шпански серии ама не вакво с*ање.
   
 16. Ruza.Ruzica

  Ruza.Ruzica Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  24
  Ја имам изгледано целата од порано првин почнав на пинк па бидејќи не можев да издржам почнав и на јутјуб да ја глеам :lol: инаку ми се допаѓа серијава особено поради Вилијам :inlove: али ме нервира онаа "скромната" негова партнерка :)
   
 17. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Ја гледам и јас, шта ќеш - тепање на време.
  Не е ништо посебно, со синхронизацијана уште поглупо, ама Алехандро :inlove:
  Него онаа Марија Хозе многу е глупа, на живци ми иде бе :devil:
   
 18. Hell0.kitty

  Hell0.kitty Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  40
  Прочитав дека и Дејан Лилиќ е вклучен во сихронизацијата на филмот.Дали знаете кој глумец.Не можам да го препознаам гласот :$ :)
   
 19. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  Лелее колку само ме нервира оваа Жаклин (Марија Хозе) :@
  а и поглупава серија, немам гледано....
  на пинк ја подгледнував само за Вилијам :$
   
 20. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.747
  Кога ја гледав на Пинк ми беше поинтересна, ама вака синхронизирана ептен ми е глупа серијава |(
   
  На Gioia му/ѝ се допаѓа ова.