1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Магичниот Мајк (Мagic Mike) [2012]

Дискусија во 'Филмови' започната од hristin4e, 9 февруари 2013.

 1. hristin4e

  hristin4e Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  1.290
  Пол:
  Женски
  Мајк (Ченинг Тејтум) е бизнисмен. Тој е човек со многу таленти и огромен шарм кој ги минува деновите следејќи го „американскиот сон“ од сите можни агли: од поставување кровови на куќи и миење автомобили, па сѐ до дизајнирање на мебел од неговиот луксузен апартман на плажа во Тампа. Но ноќе тој едноставно е магичен. Главната ѕвезда од машките списанија, магичниот Мајк со години владее на сцената во клубот „Ексквизит“ со својот оригинален стил и со незаборавните танчерски движења. Колку повеќе го посакуваат жените, толку повеќе ќе потрошат и толку посреќен ќе биде сопственикот на клубот Далас (Метју Меконахи). Далај ќе забележи потенцијал во момчето кое го нарекува Кид (Алекс Петифер), а Мајк ќе го земе под своја закрила 19-годишното момче и ќе го учи за уметноста на танцувањето, забавите, прибирањето жени и лесната заработка на пари. За кусо време, штом летото го најавува светот на забавата, пријателствата и добрата журка, најновото момче во клубот веќе стекнува сопствени обожаватели. Во меѓувреме Мајк ја запознава прекрасната сестра на Кид, Брук (Коди Хорн). Таа е дефинитивно личност која би сакал подобро да ја запознае и изгледа дека има шанса за тоа, сѐ додека патот не му го попречи неговиот животен стил.
  http://www.cinedays.com.mk/selectedarti ... 5&scID=387

  Можно е и да има продолжение на филмов.
  http://www.mtv.com/news/articles/168942 ... quel.jhtml

  Хм.... Го има гледано некој филмот ??? Ако не го имате мислам дека вреди да се гледа :$ :$ :*
   

  Прикачени фајлови:

 2. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.293
  Пол:
  Женски
  просечен филм со приказна и глума 0. Се имам изјаснето за него во дрѕга тема, добар е само за плакнење очи :!:
   
  На hristin4e му/ѝ се допаѓа ова.
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.709
  Допаѓања:
  65.039
  Пол:
  Женски
  Верувам дека сите што го гледале филмов не очекувале ниту приказна ниту глума. :)
  Ова сме го очекувале, а и не сме останале разочарани. :rofl:
  18+
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Мене само Метју Меконахи ми беше малку морничав, дека така остарен, ептен вештачки ми делуваше.
  [​IMG]
   
  На hristin4e и jovanovska94 им се допаѓа ова.
 4. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.183
  Допаѓања:
  25.552
  Пол:
  Женски
  Го гледав филмот и тоа на кино,никогаш немав видено толку многу жени на едно место :rofl: А имаше и по некој "Маж" :lol: и сега се мислам што беше приказната хм... :D
   
 5. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  9.178
  Пол:
  Женски
  Го имам гледано, исто и еден сличен, Chocolate City, интересно филмче.
   
  На hristin4e му/ѝ се допаѓа ова.