1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Магијата на броевите: Судбината е запишана во нашите имиња

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Responsible, 12 октомври 2011.

  1. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    5. Овие лица се комуникативни, пријателски настроени, темпераментни и омилени во друштвото. Материјалниот комфор го земаат “здраво за готово“, а удобниот живот им е императив. Лесно им оди со учењето на нови работи, доста време поминуваат на образованието и неможат да си го замислат животот без активно, социјално ангажирање.


    8)
     
  2. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    Како треба да песметам?
     
  3. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.818
    Допаѓања:
    38.321
    Пол:
    Женски
    9. Овие лица се чесни, креативни и духовно силни. Способни се да препродат многу тешкотии во животот. Рутината на животот ја поднесуваат многу полесно од другите. Способни се да љубат со чисто срце.

    Значи без разлика што и да сметам години,дати на раѓање...мене секогаш ми испаѓа збир 9 и во хороскоп ми го пишува како среќен број и тоа до сега се има докажано неколку пати.А ова точно е, освен за рутината не ја сакам многу.
     
  4. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    1. Овие лица оставаат силен впечаток на луѓето во својата околина, бидејќи скоро секогаш привлекуваат внимание. Полни се со самодоверба и свесни се за својата вредност. Најчесто постигнуваат успех во животот, и не поднесуваат кога губат.
    Нема везе, освен за неколку збора.
     
  5. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    2. Овие луѓе се добри, нежни и мирољубиви по својата природа. Имаат смирувачко дејство кон околината и секогаш се полни со утешителни зборови за другите. Овој број најчесто носи успех во приватниот живот.

    тоа е мој број мојата магија на броевите ;)
     
  6. minne-mouse

    minne-mouse Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    536
    Што друго можам да кажам :doh:
     
  7. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    9. Овие лица се чесни, креативни и духовно силни. Способни се да препродат многу тешкотии во животот. Рутината на животот ја поднесуваат многу полесно од другите. Способни се да љубат со чисто срце.

    точно.
     
  8. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    6. Овој број им одговара на уметници музичари и продуценти. Тие се шармантни и допадливи, но и помалку нестабилни. Ја сакаат убавината, и се интересираат за луѓето и природата. Се интересираат и за паранормални работи
     
  9. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    4. Внимателноста секогаш ги спречува да постигнат поголем успех. Овие луѓе се бавни во дејствување и реагирање, и често се сомничави. Имаат малку доверба во другите и во себе. Добри се кога станува збор за деталите, но секогаш им “бега“ вистинската слика. Меѓутоа, тие се упорни и лојални, па на нив секогаш можете да се потпрете.

    освен во последната реченица во друго ништо не се пронаоѓам :^)
     
  10. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    На пример ако се викаш Памела
    П-8 ; А-1; М-4; Е-5; Л-3; А-1
    Збирот на броевите е 22. 2+2=4 Односно треба да си прочиташ за бројот 4. ;)

    Што знам, дека сум храбра - храбра сум ама не за многу работи. Во глобала е точно, но не целосно.
     
  11. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    И со новото презиме што го имам сеуште и со старото, ми го дава истото.. бу..

    8. Овој број носи тешка судбина и живот полн со пречки кои бараат голема борбеност и истрајност.
     
  12. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    6. Овој број им одговара на уметници, музичари и продуценти. Тие се шармантни и допадливи, но и помалку нестабилни. Ја сакаат убавината, и се интересираат за луѓето и природата. Се интересираат и за паранормални работи.

    Не се согласувам само со тоа нестабилни! Посебно зошто мојот хороскопски знак е овен, и ако во нешто сум сигурна тоа е стабилноста и лидерството
     
  13. kelly.r

    kelly.r Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    330
    9. Овие лица се чесни, креативни и духовно силни. Способни се да препродат многу тешкотии во животот. Рутината на животот ја поднесуваат многу полесно од другите. Способни се да љубат со чисто срце.

    па има нешто погодено посебно рутината на животот и да љубат со чисто срце :)
     
  14. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    1. Овие лица оставаат силен впечаток на луѓето во својата околина, бидејќи скоро секогаш привлекуваат внимание. Полни се со самодоверба и свесни се за својата вредност. Најчесто постигнуваат успех во животот, и не поднесуваат кога губат.
    не верувам во вакви работи ама ова точно испадна и 1 ми е срекен број :D
     
  15. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    3. Овие луѓе се одликуваат со храброст. Тие се убедливи и често постигнуваат успех на полето кое ќе го одберат. Секогаш се подготвени за акција.

    Ахам,многу точно! :)
     
  16. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    1.083
    Пол:
    Женски
    1. Овие лица оставаат силен впечаток на луѓето во својата околина, бидејќи скоро секогаш привлекуваат внимание. Полни се со самодоверба и свесни се за својата вредност. Најчесто постигнуваат успех во животот, и не поднесуваат кога губат.

    :up: :)
     
  17. unhappyy

    unhappyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    147
    И кај мене исто
     
  18. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    9. Овие лица се чесни, креативни и духовно силни. Способни се да препродат многу тешкотии во животот. Рутината на животот ја поднесуваат многу полесно од другите. Способни се да љубат со чисто срце.

    Мхх... :emo:
     
  19. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    1. Овие лица оставаат силен впечаток на луѓето во својата околина, бидејќи скоро секогаш привлекуваат внимание. Полни се со самодоверба и свесни се за својата вредност. Најчесто постигнуваат успех во животот, и не поднесуваат кога губат.

    Пих, ич не се согласувам со ова. Обично, веројатно се работело за случајност, па ми се поколпувале некако и ми излегуваа две-три карактеристики на овие бројкиве кои се совпаѓаат, ама сега нула.
    Тотално погрешно, тргнувајќи од фактот дека и не оставам толку голем впечаток, можам да кажам дека сум тивка, тешкозабележителна, повлечена. Не сум баш некоја што блеска со самодоверба, а тоа со успехот и разочарувањето - па кој всушност сака да губи, ха !?
     
  20. the.one

    the.one Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    797
    Се', се', ама озбилна, бе?! :D