1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Магијата на броевите: Судбината е запишана во нашите имиња

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Responsible, 12 октомври 2011.

  1. lloovveellyy

    lloovveellyy Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2011
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    12
    Точноо :)
     
    На vanessa.k му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    8. Овој број носи тешка судбина и живот полн со пречки кои бараат голема борбеност и истрајност.

    Не мораше да ми кажеш.Си знаев јас :lol:
    Цел живот ми е ваков :tmi:
    Голема борбеност!
     
  3. A.d.e.l.a

    A.d.e.l.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    98
    zal mi e za mene :( 8 ka
    a i za site vas moi osumki
     
  4. COollLady

    COollLady Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.337
    3. Овие луѓе се одликуваат со храброст. Тие се убедливи и често постигнуваат успех на полето кое ќе го одберат. Секогаш се подготвени за акција.
    :lol: :?:
     
  5. O.l.e

    O.l.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    6
    9. Овие лица се чесни, креативни и духовно силни. Способни се да препродат многу тешкотии во животот. Рутината на животот ја поднесуваат многу полесно од другите. Способни се да љубат со чисто срце.


    That's Me!!!! :))))))))
     
  6. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    5.357
    Пол:
    Женски
    Осмица :worried:
    Ама јарец сум во хороскоп, ќе издржам :devil: :devil: :devil:
     
  7. vanessa.k

    vanessa.k Активен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2011
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    15
    7. Овие луѓе се оригинални и инвентивни. Се интересираат за мистични рабои. Тие се сериозни, оддани и стабилни личности.

    не знам за вас ама луѓе без лажење точно е.. :/
     
  8. Dayse

    Dayse Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    133
    Пол:
    Женски
    7. Овие луѓе се оригинални и инвентивни. Се интересираат за мистични рабои. Тие се сериозни, оддани и стабилни личности.

    Па скоро се е точно. Сериозноста кај мене да не речам е најјака страна :lol:
     
  9. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    9. Овие лица се чесни, креативни и духовно силни. Способни се да препродат многу тешкотии во животот. Рутината на животот ја поднесуваат многу полесно од другите. Способни се да љубат со чисто срце.
    Точно баш сум опишана :)
     
    На vanessa.k му/ѝ се допаѓа ова.
  10. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    8. Овој број носи тешка судбина и живот полн со пречки кои бараат голема борбеност и истрајност.

    Аман бе :fubar:
     
    На vanessa.k му/ѝ се допаѓа ова.
  11. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.228
    Допаѓања:
    30.385
    Пол:
    Женски
    5. Овие лица се комуникативни, пријателски настроени, темпераментни и омилени во друштвото. Материјалниот комфор го земаат “здраво за готово“, а удобниот живот им е императив. Лесно им оди со учењето на нови работи, доста време поминуваат на образованието и неможат да си го замислат животот без активно, социјално ангажирање.
    :$ :talk: :emo:
     
  12. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    4. Внимателноста секогаш ги спречува да постигнат поголем успех. Овие луѓе се бавни во дејствување и реагирање, и често се сомничави. Имаат малку доверба во другите и во себе. Добри се кога станува збор за деталите, но секогаш им “бега“ вистинската слика. Меѓутоа, тие се упорни и лојални, па на нив секогаш можете да се потпрете. :talk:
     
  13. Alegriaa

    Alegriaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    260
    Пол:
    Женски
    6. Овој број им одговара на уметници, музичари и продуценти. Тие се шармантни и допадливи, но и помалку нестабилни. Ја сакаат убавината, и се интересираат за луѓето и природата. Се интересираат и за паранормални работи.


    Точно.! Иаку не сум знаела дека сум шармантна :lol:
     
  14. Katojiikutaka

    Katojiikutaka Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    226
  15. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Нумеролошка анализа на името

    Секое име има свои карактеристики, така што секоја буква е врзана со некој број. Овој "тест" е едноставен - најдете ги буквите од вашето име и...... презиме и потоа соберете ги соодветно броевите, така што на крајот би добиле едноцифрен број кој има свое специфично значење.

    А, И, Ј = 1

    Б, К, Ќ, Р = 2

    Ц, Г, Л, С, Ч, Ш, Љ = 3

    Д, М, Т, Џ, Ѓ = 4

    Е, Х, Н, Њ, Ѕ = 5

    У, В = 6

    О, З, Ж = 7

    Ф, П = 8

    На пример: Ана Кирова

    1+5+1+2+1+2+7+6+1 = 2+6 = 8

    Значење на броевите:

    1 - Личноста кој го носи овој број е силна, понекогаш дури и егоистична, секогаш во работите тргнува од себе. Има висока интелигенција и е предодредена на среќа. Понекогаш сте живчани, но само поради тоа што понекогаш премногу делуваат растроено.

    2 - Овој број носи среќа и задоволство, се работи за дарежлива и стаствена личност. Тоа се емотивни личности, сентиментални и многу, многу романтични.

    3 - Ова е возвишен број и личноста која го има е често предодредена за големи случувања. Тие се интелигентни, духовни, па се чини дека често го "слушате" вашето трето уво. Ови лица некои работи ги знаат уште пред да се случат - предосеќаат, и по правило, нив ги очекува «голема судбина».

    4 - Овој број претставува солидарност, обврска, потполна затвореност на личноста која го носи. Таквите личности се професионалци, а нивната предност е слободата на умот и кршење на табу темите. Се работи за комплексни личности, одлични пријатели, партнери, деца, родители. На нив, секој може да смета!

    5 - Друштвени личности, вистински светски патници. Ја сакаат слободата, дружењето, движењето. На нив најдобро би им одговарало живот во голем град, работа во која ќе комуницираат со многу луѓе. Тие се весели и знаат навистина да уживаат во животот.

    6 – Овој број е врзан со работата, таквите лица се способни, секогаш добро подготвени, организирани, често интелектуалци. Тие се одговорни родители, а им лежи професорска работа.

    7 – Овој број често се врзува со музите и нивната уметничка дарба. Лицата со овој број се уметнички души. Дали се занимаваат со сликарство, пеење, пишување книги или нешто слично - воопшто не е важно, важно е дека умотноста и креативноста се вмешани. Дефинитивно помеѓу нив се кријат вешти уметници. Покрај смислата за убавините, тие често и физички изгледаат атрактивно.

    8 – Ова е кармички број, така што лицата кои го носат овој број живеат речиси сосема поинаков живот. Смирени се, повлечени, својот приватен живот и мисли ги чуваат во себе, мистериозно криејќи ги од околината.

    9 – На овие личности им е потребен многу простор, сакаат авантури и ризик. Тие уживаат во секој ден од својот живот. Често се работи за револуционерни, посебни, поинакви и го покренуваат гласот за реформи, за нов начин на живот и секогаш сакаат промени, нешто поинакво и нешто ново.
    Извор
    _______________________________________________________________________

    Анализата на моето име е...
    1 - Личноста кој го носи овој број е силна, понекогаш дури и егоистична, секогаш во работите тргнува од себе. Има висока интелигенција и е предодредена на среќа. Понекогаш сте живчани, но само поради тоа што понекогаш премногу делуваат растроено.
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.514
    Допаѓања:
    2.158
    Нумеролошка анализа на името

    4 - Овој број претставува солидарност, обврска, потполна затвореност на личноста која го носи. Таквите личности се професионалци, а нивната предност е слободата на умот и кршење на табу темите. Се работи за комплексни личности, одлични пријатели, партнери, деца, родители. На нив, секој може да смета!
     
  17. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    Нумеролошка анализа на името

    Сигурно згрешив во сметањето. Воопшто не е точно. :)
     
  18. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Нумеролошка анализа на името

    Го знам ова :) Еве што ми се падна
    Може да се каже дека се ми е погодено.
     
  19. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Нумеролошка анализа на името

    Сериозно ќе почнам да верувам во вакви анализи...
    Се е точно, од почеток до крај :)
     
  20. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Нумеролошка анализа на името

    Се` е точно. :wasntme: