1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Магијата на броевите: Судбината е запишана во нашите имиња

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Responsible, 12 октомври 2011.

  1. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Нумеролошка анализа на името

    Има некоја вистина во ова.
    Првата реченица горе-доле е точна иако тоа е особина со која не се баш гордеам.Имам одредено ниво на интелигенција но глупо е сама за себе да зборам во врска со тоа :wasntme: .Среќата ама баш воопшто не ме прати,барем не досега.
    А последното е ептен точно.Можеби моја најизразена карактеристика.
     
  2. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    1.584
    Нумеролошка анализа на името

    Хм, најверојатно ми е погодено. Само не сум до толку, како што е пишано уметничка душа (по малце така :$ ) :D :D
     
  3. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Нумеролошка анализа на името

    3 - Ова е возвишен број и личноста која го има е често предодредена за големи случувања. Тие се интелигентни, духовни, па се чини дека често го "слушате" вашето трето уво. Ови лица некои работи ги знаат уште пред да се случат - предосеќаат, и по правило, нив ги очекува «голема судбина».

    :^) :?:
     
  4. Baby1994

    Baby1994 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    11
    Нумеролошка анализа на името

    9 – На овие личности им е потребен многу простор, сакаат авантури и ризик. Тие уживаат во секој ден од својот живот. Често се работи за револуционерни, посебни, поинакви и го покренуваат гласот за реформи, за нов начин на живот и секогаш сакаат промени, нешто поинакво и нешто ново.
     
  5. Baby1994

    Baby1994 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    11
    9. Овие лица се чесни, креативни и духовно силни. Способни се да препродат многу тешкотии во животот. Рутината на животот ја поднесуваат многу полесно од другите. Способни се да љубат со чисто срце.
     
  6. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Нумеролошка анализа на името

    6 – Овој број е врзан со работата, таквите лица се способни, секогаш добро подготвени, организирани, често интелектуалци. Тие се одговорни родители, а им лежи професорска работа.

    Првиот дел е точен, само треба да се додаде дека често не совладува мрза.А професорската работа нема шанса-имам премногу трема пред јавен настап, па дури и пред малку луѓе :tmi:
     
  7. ViktorijaMari

    ViktorijaMari Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    159
    1. Овие лица оставаат силен впечаток на луѓето во својата околина, бидејќи скоро секогаш привлекуваат внимание. Полни се со самодоверба и свесни се за својата вредност. Најчесто постигнуваат успех во животот, и не поднесуваат кога губат.

    дајбоже да е вака :)
     
  8. s.t.e.f.a.n.j.a

    s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    51
    Овие луѓе се одликуваат со храброст. Тие се убедливи и често постигнуваат успех на полето кое ќе го одберат. Секогаш се подготвени за акција.
    да тоа сум јас
     
  9. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    6. Овој број им одговара на уметници, музичари и продуценти. Тие се шармантни и допадливи, но и помалку нестабилни. Ја сакаат убавината, и се интересираат за луѓето и природата. Се интересираат и за паранормални работи.

    Точно, точно... ;)
     
  10. bumbuleya

    bumbuleya Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2012
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    105
    7ка и точно е :)
     
  11. priti

    priti Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    83
    Леле ова со бројкиве нумерологија ич немало врска се уверив, читав за компактибилност по бројки со други луѓе и ништо не беше точно, ништо не беше погодено глупости за губење време. :^) Само не беше вака со име и презиме туку по датум на раѓање а ова со име и презиме е уште поголема глупост
    демек ако сакам утре ќе си го сменам името или презимето така и судбината ќе ми се смени? :^)
     
  12. lattie

    lattie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    7. Овие луѓе се оригинални и инвентивни. Се интересираат за мистични работи. Тие се сериозни, оддани и стабилни личности.
    Баш се ми е точно, најмногу ме интересираат мистични работи
     
  13. kristince51

    kristince51 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.021
    1. Овие лица оставаат силен впечаток на луѓето во својата околина, бидејќи скоро секогаш привлекуваат внимание. Полни се со самодоверба и свесни се за својата вредност. Најчесто постигнуваат успех во животот, и не поднесуваат кога губат

    znam deka site me znaat vo mojot grad a jas ni 10% a ono sto bilo :lol:
     
  14. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Се е точно.
     
  15. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746

    Некако нумерологијава ме зафркава мене ми се чини ... :D
    Не сакам да сум во центар на внимание, самодоверба имам, али не баш полна како што вика тука, за успесите баш и не знам, а тоа поразите више научив полесно да ги примам ... Така да, извини нумерологијо, али немаш појма! :lol:
     
  16. Fleur-De-Lis

    Fleur-De-Lis Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    627
    Допаѓања:
    1.648

    Се ми погоди! :clap:
     
  17. Spring17

    Spring17 Активен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    6
    1. Овие лица оставаат силен впечаток на луѓето во својата околина, бидејќи скоро секогаш привлекуваат внимание.


    Мора нешто да се случи,или некоја глупост или нешто добро :D
     
  18. 1-Lady-in-red

    1-Lady-in-red Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2012
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    44
    и мене 1 :D
    Полни се со самодоверба и свесни се за својата вредност. Најчесто постигнуваат успех во животот, и не поднесуваат кога губат
    ова некако нај ми се вклопи :)
     
  19. N.Kety

    N.Kety Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    1.219
    Допаѓања:
    1.763
    5. Овие лица се комуникативни, пријателски настроени, темпераментни и омилени во друштвото. Материјалниот комфор го земаат “здраво за готово“, а удобниот живот им е императив. Лесно им оди со учењето на нови работи, доста време поминуваат на образованието и неможат да си го замислат животот без активно, социјално ангажирање. донекаде е точно
     
  20. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Еден сум, и не би рекла дека е сосема точно.
    Како и да е, сметам дека ова е глупост и служи за тепање време. Ма дајте прочитајте го 8.

    8. Овој број носи тешка судбина и живот полн со пречки кои бараат голема борбеност и истрајност.

    Леле, еј се пронајдов! Па нормално кога сите имаме помалку или повеќе тешка судбина и сите имаме пречки кои бараат истрајност. |(