1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Магијата на броевите: Судбината е запишана во нашите имиња

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Responsible, 12 октомври 2011.

  1. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    1. Овие лица оставаат силен впечаток на луѓето во својата околина, бидејќи скоро секогаш привлекуваат внимание. Полни се со самодоверба и свесни се за својата вредност. Најчесто постигнуваат успех во животот, и не поднесуваат кога губат.
    До негде и во право е ова. :)
     
  2. gossip-girl

    gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    218
    7. Овие луѓе се оригинални и инвентивни. Се интересираат за мистични рабои. Тие се сериозни, оддани и стабилни личности.

    Дефинитивно ме опишува :)
     
  3. Sawyer

    Sawyer Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2011
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    3.031
    Пол:
    Машки
    2. Овие луѓе се добри, нежни и мирољубиви по својата природа. Имаат смирувачко дејство кон околината и секогаш се полни со утешителни зборови за другите. Овој број најчесто носи успех во приватниот живот.

    Хммм,мислам дека има голема точност во ова,но незнам дали е 100% точно,иначе според тоа како некогаш и влијаам на мојата поубава и послатка половина,се сомневам дека и таа го мисли тоа дека имам смирувачко дејство кон околината :lol:
     
  4. Libera

    Libera Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2011
    Пораки:
    1.278
    Допаѓања:
    5.907
    Пол:
    Женски
    9. Овие лица се чесни, креативни и духовно силни. Способни се да пребродат многу тешкотии во животот. Рутината на животот ја поднесуваат многу полесно од другите. Способни се да љубат со чисто срце.

    Се` е точно, освен креативноста. :)
     
  5. t.i.n.k.b.e.l.l

    t.i.n.k.b.e.l.l Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    92
    Пол:
    Женски
    7. Овие луѓе се оригинални и инвентивни. Се интересираат за мистични работи. Тие се сериозни, оддани и стабилни личности.

    сакам мистични работи
     
  6. Belieber163

    Belieber163 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    373
    Допаѓања:
    444
    1. Овие лица оставаат силен впечаток на луѓето во својата околина, бидејќи скоро секогаш привлекуваат внимание. Полни се со самодоверба и свесни се за својата вредност. Најчесто постигнуваат успех во животот, и не поднесуваат кога губат.
    Сте ме погодиле :lol:
     
  7. dolly.doll

    dolly.doll Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    505
    Пол:
    Женски
    1. Овие лица оставаат силен впечаток на луѓето во својата околина, бидејќи скоро секогаш привлекуваат внимание. Полни се со самодоверба и свесни се за својата вредност. Најчесто постигнуваат успех во животот, и не поднесуваат кога губат.

    :D :D :$
     
  8. leilla

    leilla Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    146
    7. Овие луѓе се оригинални и инвентивни. Се интересираат за мистични рабои. Тие се сериозни, оддани и стабилни личности.
     
  9. Lady17

    Lady17 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    344
    Пол:
    Женски
    7. Овие луѓе се оригинални и инвентивни. Се интересираат за мистични рабои. Тие се сериозни, оддани и стабилни личности.

    Ова целосно ме опишува
    инаку 7 ми е среќен број :$
     
  10. t.i.n.k.b.e.l.l

    t.i.n.k.b.e.l.l Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    92
    Пол:
    Женски
    7. Овие луѓе се оригинални и инвентивни. Се интересираат за мистични рабои. Тие се сериозни, оддани и стабилни личности.
     
  11. pupymor

    pupymor Активен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    2
    7. Овие луѓе се оригинални и инвентивни. Се интересираат за мистични рабои. Тие се сериозни, оддани и стабилни личности.

    ce ми е точно освен тоа што не сум сериозна :D
     
  12. supergirl22

    supergirl22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2011
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    11
    4. Внимателноста секогаш ги спречува да постигнат поголем успех. Овие луѓе се бавни во дејствување и реагирање, и често се сомничави. Имаат малку доверба во другите и во себе. Добри се кога станува збор за деталите, но секогаш им “бега“ вистинската слика. Меѓутоа, тие се упорни и лојални, па на нив секогаш можете да се потпрете.
    И така и така ;)
     
  13. lattie

    lattie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    7. Овие луѓе се оригинални и инвентивни. Се интересираат за мистични рабои. Тие се сериозни, оддани и стабилни личности.
    Точно,Точно, Точно
     
  14. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    3. Овие луѓе се одликуваат со храброст. Тие се убедливи и често постигнуваат успех на полето кое ќе го одберат. Секогаш се подготвени за акција.

    Да, точно е за мене!
     
  15. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Точно :clap:
     
  16. Tearful

    Tearful Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    72
    3. Овие луѓе се одликуваат со храброст. Тие се убедливи и често постигнуваат успех на полето кое ќе го одберат. Секогаш се подготвени за акција.

    :)
     
  17. anuska72

    anuska72 Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    9. Овие лица се чесни, креативни и духовно силни. Способни се да препродат многу тешкотии во животот. Рутината на животот ја поднесуваат многу полесно од другите. Способни се да љубат со чисто срце................... Колку е само точно .... :)
     
  18. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    изгледа само јас не сватив шо е финтата :( како да го сведеме на едноцифрен ?? јас добив 27, и сега ?? :o
     
  19. PeaceLoveBasketball

    PeaceLoveBasketball Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    1.176
    2. Овие луѓе се добри, нежни и мирољубиви по својата природа. Имаат смирувачко дејство кон околината и секогаш се полни со утешителни зборови за другите. Овој број најчесто носи успех во приватниот живот.

    па веројатно е така :D :D :D
     
  20. haylie23

    haylie23 Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2012
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    3
    9 број ми испадна .. се е точно