1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Маги сочно од рерна

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од marijagjakovska, 5 март 2011.

  1. suzan-33

    suzan-33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2010
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    13
    Маги Сочно од рерна

    Маги сочно од рерна :puke: еднаш и никогаш повеке. Пилешко си печам или со фолија или претходно сварено па печено на сол мммммм префкусно е и крцкаво.
     
  2. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Маги Сочно од рерна

    Навистина е многу вкусно, но ако ви е премногу зачинето, едноставно, не го ставајте целиот зачин. Јас на 4 копани ставам половина од зачинот. Инаку откако пробав прв пат, ова ми стана највкусен начин за подготовка на пилешко. Браво за маги :)
     
  3. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Маги Сочно од рерна

    Мене ми е многу убава кокошкава со маги, на секому не му се допаѓа на пример кај нас само јас ја бендисав некако ми беше како гиро да јадам, на гиро ми мирисаше :)
     
  4. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    Маги Сочно од рерна

    редовно си ги користам сите, месото мие преубаво :rofl:
    сега си купив такви кеси се продаваат посебно, без зачини и наредниот пат ке си направам со она што јас си сакам :D
     
  5. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    Маги Сочно од рерна

    И обичните кеси за печење се мн поефтини од Маги. Јс имам печено месо, многу пати во кесите на Фино, ставам зачин каков што сакам и мевцето е прекрасно. Ставам и компири во кесата понекогш, заедно со месото, преубаво ми испаднало :)
     
  6. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Маги Сочно од рерна

    Маги, тоолку моќно, :fubar: сочно па тоа и го реков :D
    Имам пробано и вкусно ми беше не беше лошо и дефинитивно на копаните/ бутичињата ми беше повкусно одколку на кокошка. Ама одамна немаме направено .
     
  7. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Маги Сочно од рерна

    Мене ми е баш вкусно и сочно. Искрено не очекував дека ќе излезе толку добро, бидејќи рекламите често даваат претеран впечаток, ама морам да признаам дека ова беше над моите очекувања.
    Само не сакам да претерувам со вакви премногу зачинети работи :^)
     
  8. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Маги Сочно од рерна

    Просечно.
    Не е да паднеш на газ, ама не е ниту за фрлање.
    За нездраво... па нездраво е... ама па за во момент кога немаш време, супер е.

    Го имам пробано, си го зготвувам, ама баш онака кога немам време. Не ми е кој знае колку вкусно, му фали сол (морам тоа јавно да го споделам) и јас сум ти баш за онака покрцкави нешта... повкусно ми е пилето испечено така во релна и цело крцкаво со компирчиња.
    Ама наредниот пат во ќесата ќе ставам и исецкан компир и морков, и после одреденото време во ќесата, ќе го ставам во тавче да се потпечи уште 15/20 мин. Сигурна сум дека е така повкусно. Па и со салата од марула... мераци. :D
     
  9. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    Маги Сочно од рерна

    јас секогаш го оставам повеке време од колку сто пишува, а исто така последниот пат го извадив од кесата и неколку минути го оставив така во рерната, да се потпече малку :)
     
  10. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Маги Сочно од рерна

    ^^ Па и јас го оставам 10тина мин повеќе од потребното, ама никогаш не сум го извадила од ќесата да се потпече, ама наредниот пат ќе го направам тоа. Па и компирчињата и морковите, мх мх... :D
     
    На ljubicicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Маги Сочно од рерна

    Мене ептен ми е вкусно пилешко приготвено во Маги кесичка.
    Најубаво ми е со копанчиња и дополнително внатре свежи печурки. мх мх мх
     
  12. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Маги Сочно од рерна

    Го имам пробано неколку пати и никогаш не ме изневерило, искрено никогаш порано немав подготвено толку вкусни копанчиња :)
     
  13. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    Маги Сочно од рерна

    Пред една недела мајка ми ни направи и искрено мене воопшто не ми се допадна. :|
    Сето си беше сочно, пресочно, за останативе мои домашни милина беше, ама за мене јок. :| Има премногу зачини што не сум ги имала до тогаш на моето мени така да...друг пат за мене не :) :)
     
  14. Biggie

    Biggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    62
    Маги Сочно од рерна

    Мајка ми еднаш има направено и мене многу ми се допадна. Направи пилешко, ептен беше вкусно. И јас се вртакав во кујната и ептен е интересно и лесно за подготвување. А тавата воопшто не се маца. Како да не е употребена!
     
  15. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Маги Сочно од рерна

    Исто!
    Имам пробано ама не Маги, него друга кокошка целата во кеса, така купена. Со зачини со се.
    И ништо посебно, дури не го ни памтам детално вкусот од што не ми остави впечаток.
    Моите зачини врз пилешкото поубави се, плус ја не сум обожавател многу на зачини а и не сакам многу сол.
    А и мене не ми се допаѓаше тоа што не беше крцкаво, тоа додуше е причината што не планирав друг пат да земам.
    Ама убава идеја за друг пат да се извади кесата и да се потпече, видиш не ми текна.
    Ај може ќе пробам и Маги на овој начин да го зготвам.
     
  16. NelChe

    NelChe Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    277
    Маги Сочно од рерна

    Мајка ми често го приготвува пилешкото со Маги кесичките. Мене многу ми се допаѓа вкусот бидејќи сакам зачинета храна, ама па моиве не сакаат толку зачинето. Така да, мајка ми става по половина кесичка кога готви :)
     
  17. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Да сочно е ама па и не ми е толку вкусно. Денес за прв пат го пробав и можам да кажам дека очекував повеке. Многу ми се поубави копаните како што ги прави мајка ми со вегета и путер
     
    На snegulka21 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. snegulka21

    snegulka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    92
    Ништо посебно не е, премногу зачинето,а она со лук е таква глупост....цело маало смрдеше на лукови,а за кујната не коментирам. Македонската кујна не содржи толку многу зачини, ова повише би одговарало за мексиканската хехехе :)
     
  19. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Правеше мајка ми за ручек пред некој ден.
    И, онака, ок ми е, не дека каснав многу. Не сум некој љубител на печената кокошка, ниту пак на месото. Ама сосот ми се допадна, онака не е лош.
     
  20. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Аууу сега само што јадев! Мх Мх Мх :mm: Многу ми беше убаво! Мајка ми стави и компирчиња по ситно сечени, па со сосот...! Прсти да излижеш :lol:
     
    На ciribiribela му/ѝ се допаѓа ова.