1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Магнетни нокти

Дискусија во 'Тело' започната од rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, 17 август 2012.

 1. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  4.030
  Пол:
  Женски
  Колку што барав не забележав дека на сајтов постои ваква тема па затоа јас сакам да ја отворам оваа тема. Ако и вие сте правеле вакви нокти ве молам споделете го вашето искуство. Еве како изгледаат магнетните нокти
   

  Прикачени фајлови:

  • magnet nokti.jpg
   magnet nokti.jpg
   Големина на фајлот:
   28,3 KB
   Прегледи:
   753
 2. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  667
  Хммм...А ти профилот да не си го направи за да отвориш тема за магнетни нокти. Ама ок, ајде, него не си дала никакво појаснување за нас обичните смртници какви с овие магнетни нокти? со магнет? :^)
   
 3. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761

  Што има веза и да го направила тоа? ако ја интересира зашто да не, ниту рекламира нешто, ниту крши некои правила.

  Инаку ноктите се прават со магнет, таков е лакот, се лакираш па го држиш магнетот неколку секунди над ноктот и се прават шари. Најчесто магнечето го даваат со лакот комплет. Барем јас не сум сретнала да се купува посебно.
  Мене ми беа многу интересни, ама ми здосадија веќе. Само не ми текнало како на сликата секој нокт различен да го направам :) интересно е
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Имам од овие магнетни лакови, задоволна сум. И баш се за итни слуаеви,кога немам време да си ги средам ноктите па набрзинка со него ги правам.
   
 5. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.190
  Допаѓања:
  5.531
  Пол:
  Женски
  И јас имам таков лак, и прво мн темно испаѓаат и ме нервираат кога ќе помислам дека треба да ги бришам еден ден, и цела ќе се измачкам, како второ, немам живци јас за тоа.
  А да, убаво многу испаѓаат. :)
   
 6. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.048
  И мене ми се многу практични овие лакови, за неколку секунди имаш интересни нокти.
  Совршени за женски кои сакаат средени нокти, а сепак немаат време, или пак немаат талент за да ги исшараат.
   
 7. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Сакав да кажам дека кај нас има само мал избор на шарки кои се прават со овие дополнителни МАГнетЧиња кои имаме потреба да се користат за да може да има необичен изглед на лакот во супер својство....
  ЈАс ги имам само овие 2 магнетчиња:
  [​IMG][​IMG]

  Ако сметате да ја затворите темава ке може мислам да префрлите се во темата со лакови...
   
 8. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  667
  Д

  Девојката у рок од еден саат направи 4 различни теми. Нејсе, техниката добра е, да :) Посебно кога се брзаш како шо кажа некој погоре. Интересно
   
 9. Cakica

  Cakica Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  7.664
  Пол:
  Женски
  Јас немам пробано да се лакирам на овој начин ама денес ветувам дека ќе одам да си купам ваков лак за да пробам па ќе ви се пофалам што сум направила :*
   
 10. kiki-riki

  kiki-riki Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  116
  каков е тој лак? некој посебен или тајната е во додатоците магнетите??
   
 11. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.190
  Допаѓања:
  5.531
  Пол:
  Женски
  Прво се лакира со лакот
  [​IMG]

  И потоа се става магнетот над него, и некако го собира ли незнам ,
  [​IMG]
  И испаѓа
  [​IMG]
  :)
   
 12. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  А,каде ги има?Каде се купуваат? :?:
   
 13. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.738
  Пол:
  Женски
  Јас ги видов во Unique,150 ден мислам дека беа.Имаше само во потемни бои(златни,црни,сребрени..)
   
 14. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Мене па не ми се свиѓаат.
  Веќе година дена само со обичен лак си се лакирам,ми здосадија шариве :|
   
 15. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  Мене ми се свиѓа сивиот,па само таков и имам :D
   
 16. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Имам 2 такви лакови и ми се допаѓаат :inlove: интересни се :inlove:
   
 17. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.439
  Ги има и во „Golden Rose“