1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мадхубала

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 22 октомври 2013.

 1. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
 2. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  926
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  МАДХУБАЛА

  Многу е убава серијава само се надевам дека нема да ја затупат како огнови на љубовта.
   
 3. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  МАДХУБАЛА

  не верувам зашто колку што гледав на youtube ќе биде уште поинтересна од сега :)
   
 4. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  МАДХУБАЛА

  колку беше интересна денес епизодата.Мадху и Ришу беа баш слтки на крај штета што прекинаа на нај интересното
   
 5. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  926
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  МАДХУБАЛА

  И јас ги изгледав скоро сите епизоди, зашто иако не знам индиски многу ми се интересни да ги гледам, ама оваа серија сеуште се снима, па се надевам дека нема да дадат по 20 години па да продолжи серијава со децата на Мадху и РК :^)
   
 6. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  МАДХУБАЛА

  ахахаххаха и јас се надевам на тоа.иако мислам дека се ќе заврши откако никој нема да им смета на РК и Мадху посебно онаа снаата на РК колку ме нервира.па зарем не гледа дека не ја сака нека не се обидува да го заведе :@ многу ме нервираат такви како неа ако не го ска маж и зашто е со него,претпоставувам дека они воопшто ни немаат однос,а на Мадху и викаше дека они не се прави маж и жена.она да имаше однос со маж и досега ќе имаше барем едно дете
   
 7. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  926
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  МАДХУБАЛА

  Еве накратко што ќе се случува понатаму
  На интернет гледав дема мајка е на Мадху ќе го отепа татко е, потоа РК и Мадху ќе се разведат, па ќе се појави некојси Султан кој ќе ја засака Мадху и мислам дека ќе испадни дека е полубрат на РК по татко му. Потоа РК и Мадху пак ќе се земат, но не престануваат маките, па ќе се појави некоја жена која ќе живее во куќата, ама не разбрав во каква роднинска врска со РК е и таа ќе и прави проблеми на Мадху заедно со Дипали. Инаку и Мадхи ќе глуми во филм заедно со РК.
   
 8. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  МАДХУБАЛА

  јас знам само дека ќе се појави тој султан и дека ќе им прави проблеми и знам дека ќе се појави мојот омилен глумец во серијава.а да и мадху ке биде трудна
   
 9. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  МАДХУБАЛА

  [​IMG] ах кој ќе ја дочека епизодава (дај боже да не ја прекината серијава) Shahrukh Khan :l: [​IMG]http://www.youtube.com/watch?v=NJelJV4N4tc
   
 10. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  926
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  МАДХУБАЛА

  Мадху нема да биде трудна
   
 11. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  926
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  МАДХУБАЛА

  Абе овај РК испадна посилен и од Чак Норис :rofl: Каков ќотек изеде и пак на нозе остана.
  Денес баш ми беше глупава епизодата
  Инаку не пукаше татко е во Мадху, туку Падмини го отепа него
   
 12. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  МАДХУБАЛА

  вчера не можев да ја гледам епизодата можеш накратко да ми кажеш што се случи? се венчаа пандини и малик? многу ме интересира а реприза незнам кога има порано имаше во 12 сега нема па може да ми кажеш? фала однапред
   
 13. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  926
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  МАДХУБАЛА

  http://www.youtube.com/watch?v=ncfhfgw9334
  Еве ја вчерашната епизода, нема многу зборување, само се прикажани боречките вештини на РК :lol:
  Инаку Малек и Падмини не се венчаа. Мадху беше на столица и татко е сакаше да ја обеси ама РК дојде и ја спаси.
  на крајот мајка е на Мадху го отепа татко е
  Инаку во недела репризата е во 13 часот.
   
 14. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  ах таа љубов.... иначе ришу се тепаше како вистински DON(во индија така се викаат тие што се тепаат) :D
   
 15. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  мило мие што падмини не отиде во затвор.секоја чест на мадху за говорот во судницата.мило ми е што сега падмини и малик се заедно сега
   
  На Polsko му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  926
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  Кутрата Мадху, овај РК стварно не бил човек :devil:
   
 17. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  не дека го бранам но мислам дека оваа снаата му е вмешана 100%
   
 18. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  926
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  Не вмешана таа воопшто. Ова беше негов план уште од поодамна, ама не очекуваше дека ќе се заљуби во Мадху. Сега ја повреди ама после ќе ја моли да му се врати, а ако не му се врати ќе се самоубиел, и Мадху ќе мора да му се врати.
  Јас вакво нешто никогаш не би простила, ама ова можи многу голема љубов е
   
 19. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  ааа незнаев а може да ми кажеш накратко што ќе се случи понатака
   
 20. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  926
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  Еве овде пишува што ќе се случи оваа недела
  http://www.atvbl.com/program/madhubala/
  Мадху потоа ќе ја киднапира Султан ама повторно ќе ја врати дома. Сите ќе бидат загрижени, а РК ќе ја чека пред вратата и тука ќе се скараат (не разбирам ама што зборуваат). Потоа Мадху и Султан ќе заминат заедно, а РК ќе ги види. Многу ќе биди љубоморен и ќе бара од Мадху да му го кажи името на тој човек со кој ја гледа. Потоа ќе ја земи Мадху дома и кога таа ќе сака да си замини тој ќе земи нож и ќе сака да се отепа, ама Мадху ќе се врати назад. Мајка е многу ќе се налути на таа одлука