1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мадхубала

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 22 октомври 2013.

 1. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  фала :)
   
  На Polsko му/ѝ се допаѓа ова.
 2. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  леле колку ме изнервира Депали,ама Мадху добро и покажа мило ми е се гледа дека Ришу ја сака Мадху едвај чекам да бидат пак заедно :)
   
 3. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  563
  Пол:
  Женски
  Мене ми е криво што не ја гледав.Незнам зошто ама многу програми се прекинати на кабелскиот оператор а не можам да ја најдам програмата во живо да ја гледам на интернет. Се надевам дека нема засекогаш га ја прекинат програмава оти и онака само оваа серија ја гледам :(
  Ако можеш да ми раскажеш накратко што се случи денеска особено со Мадху и Ришаб
   
 4. angelina1

  angelina1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  22
  На која телевизија го емитуваат?
   
 5. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  563
  Пол:
  Женски
  Јас го гледав на АТВ ама еве неколку дена ја нема програмата и незнам дали засекогаш ја прекинаа или е само пеивремено. Незнам на која друга тв го даваат, ако некој знај нека пиши
   
  На angelina1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  486
  На Хајат босанската се дава
   
 7. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  563
  Пол:
  Женски
  Во колку часот ја даваат, да пробам да интернет во живо да ја гледам
   
 8. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  486
  Јас мислам во 20 часот дека оди на Хајат, бар таа телевизија ја имаме сите на кабловска. Ја немаш?
   
 9. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  563
  Пол:
  Женски
  За жал на кабелнет ја нема хајат, туку атв исто така е босанска и мислам дека речиси истите серии ги даваат на двете програми,ама еве неколку дена нема слика па незнам дали ќе ја укинат програмата или само е привремено,а на интернет неможам да најдам во живо да ја гледам
   
 10. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  563
  Пол:
  Женски
  Дали знај некој како можам на интернет да ја следам хајат тв оти ова со прекинов на алтернативна тв трае подолго, а и не сум сигурна дали ќе ја пуштат поново, можно е и да ја укинат програмата. :@
  Ако некој знае нека пиши
   
 11. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  563
  Пол:
  Женски
  Леле многу го затупија филмов. Јас го следам на интернет на колорс тв
  Понатаму РК ќе биди ранет и ќе остани парализиран од десната страна
   
 12. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  ја одамна не сум гледала мадхубала мислам оваа недела па такада ништо незнам што се случувало ,а иначе полско само за таа епизода ја гледав што пишав минатиот пат тогаш биту му даде отказ на ришаб,а мадху почна да работи во фризерница но оваа снаата на рушу дојде и ќе се обиде да ја пониже мадху но нема да и успее зашто мадху ќе и врати и затоа оваа снаата ќе им каже на новинарите каде е мадху и кога ќе дојдат новинаритре мадху ќе им даде интервју и ќе даде отказ кога мадху ќе се врати ќе го види биту и ќе го убеди да се врати кај ришаб и он ќе се врати,кога ќе се врати ришаб прво ќе се противи но после ќе омекне и ќе му дозволи на биту да се врати на работа
   
  На Polsko му/ѝ се допаѓа ова.
 13. vale.12

  vale.12 Нов член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Serijata e prekrasna i seuste se snima do sega e negde do 424 epizoda ali jas ja gledam na http://bollywoodsrbija.do.am so srpski prevod a na hajat e vo 20 casot
   
 14. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  563
  Пол:
  Женски
  Треба ли регистрација за да се гледа серијата?
   
 15. vale.12

  vale.12 Нов член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  ne treba samo ides na serije online pa posle na serije sa bukvalnim prevodom i tuka ja baras malku se ispomesani epizodite ali...
   
  На Polsko му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  563
  Пол:
  Женски
  Фала многу :)
   
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  21.212
  Допаѓања:
  139.117
  Пол:
  Женски
  Знае некој во колку часот се емитува?
   
 18. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  563
  Пол:
  Женски
  Во 20:00 на алтернативна тв и во исто време и на хајата тв
   
 19. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  563
  Пол:
  Женски
  Во денешната премиерна епизода во Индија, Мадху му кажа на РК дека тој ќе стани татко. Ама тоа кај нас којзнај кога ќе биди. Се надевам дека и некоја наша телевизија ќе ја откупи, ама изгледа нашиве само најглупавите индиски серии ги откупуваат
   
 20. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  486
  A има неглупави индиски серии? хахаха