1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мадхубала

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 22 октомври 2013.

 1. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Мадхубала е неглупава серија. Таа е најдобрата серија и сега неможам да ја гледам зашто ја прекинаа програмата на која ја гледав. Се надевам не засекогаш и дека повторно ќе можам да ја пратам на тв, а ако не додека да се префрлам на друга кабловска ќе ја следам на интернет.
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 2. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Shiv ispituje i Madhu. Pita je u kakvoj je vezi bila sa Sultanom i zašto ne otkrije sve. Konačno kaže da ga je Madhu pokušala podmititi jer ni ona sama ne vjeruje svom mužu, te pokaže fotografije na kojima se jasno vide Bittu i Madhu kako predaju novac Shivu. Tada kaže da je RK ubio Sultana iz ljubomore. RK pobjesni, te ga policajci odstrane sa suđenja. Madhu kaže Shivu kako ju je slagao. RK kaže Madhu da se ne petlja u slučaj. Vraćajući se kući, pred Madhu se pojavi Sultan koji joj ispriča svoj plan da lažira vlastitu smrt i učini RK krivim u očima svih.

  ц.ц.ц.ц. се што нема да се случува :x
   
 3. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Продуцентите на оваа серија стварно претераја и ја уништија целата серија :devil:
  Вивиан Дсена (Р.К.) најави дека повеќе нема да глуми во серијата и дека нема да биде заменет туку ќе направат да умри. Тој вели дека со 25 години во неговиот приватен живот неможе да глуми татко и затоа ќе ја напушти серијата. Со ова цела серија ќе ја уништат, и нема повеќе да има смисла да гледам. Се надевав дека ќе заврши убаво ама изгледа продуцентите на оваа серија немаат намера да ја довршат сеуште.
  http://www.hindustantimes.com/enter...ubala-ek-ishq-ek-junoon/article1-1175912.aspx
   
 4. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  мислам дела и Мадху ќе ја сменат ама и глумицата пак ќе си глуми но не како Мадху туку како нејзина ќерка
   
 5. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Толку јас повеќе не ја гледам оваа серија. МИслев дека ќе заврши убаво, ама и ова е една од оние серии кои немаат крај. Индијциве незнаат да прават серии :@
   
 6. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  можда не знаат серии да паравт но многу убави филмови имаат :)
   
 7. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Vivan Dsena se vraća u Madhubalu nakon 2 mjeseca
  Vivian Dsena poznatiji kao RK , koji je napustio snimanje serije ' Madhubala " Ek Ishq Ek Junoon ' nakon preskoka od 18 godina .Prema nezvaničnimi informacija bi se trebao vratiti snimanju serije ali ne kao RK.Vivan će se useriju vratiti kao "retardirani" tip. Dakle , Gunjan Utreja , koji je postao muški glavni lik nakon skoka postaće loš nakon što se Madhu ( Madhuina kćerka koju također glumi Drashti Dhami ) bude udata za Vivanog lika ", kaže izvor .Dok producenti pokušavaju detaljnije informacije zadržati u tajnosti , naučili smo iz naših izvora da će Vivian snimati promo do kraja ove sedmice . Vivian se nije oglasio povodm ove informacije . пак ќе глуми РК
   
 8. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Јас откако умреа Маду и Рк престанав да се интересирам за серијата, ама ако се врати Вивиан повторно назад пак ќе почнам да ја гледам
   
 9. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  сега многу интересни работи се случија.прво мадху беше трудна па го изгуби бебето,стана популарна-сними филм со рк.на рк една му се додворуваше поточно беше опседната со него.па сега се појави незнам некој си двојник на рк замлце ќе го фатеа но откако отрија кој е вистинскиот лажниот рк избрга па сега се во потрага по него.денешнава епизода со нетрпение ја чекам :D
   
 10. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Сите тие епизоди ги изгледав јас се до онај момент кога РК и Маду починаа. Не ми беше интересно да ја гледам серијата без Маду и Рк.
   
 11. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  кај ги гледаше? да не е на страната http://www.bollywoodsrbija.com/ ?
   
 12. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Да таму ги гледав
   
 13. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  ај кажи ми што ќе се случи со овој двојникот на рк? и понатака што ќе се случи понатаму :3
   
 14. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  РК ќе го затворат зашто ќе мислат дека е тој двојникот, а двојникот ќе живее како РК. Но со тек на времето тој ќе се покае и ќе и помогни на Маду и на РК. РК ќе сакаат да го убијаат ама двојникот заедно со Маду ќе постават стапица и ќе го спасат. Потоа двојникот ќе му пиши писмо на РК дека не ја допрел Маду. Таа што му е тетка или незнам што е ќе сака на Маду да и направат преглед за да дознаат дали навистина не била со КРК ама РК ќе ја избрка од куќата. Потоа тој ќе има проблеми со некој продуцент мислам дека беше и тој ќе нареди да го убијаат целото семејство на РК ама мајкаму и малата Маду ќе се спасат.
  Еве линк каде можеш да ја читаш содржината на секоја епизода која премиерно ја даваат во Индија. Преводот е на србски
  http://turske-serije.net/category/indijske-serije/madhubala/
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Вивиан се враќа во Мадхубала. Изгледа продуцентите сватија дека без него не е исто :D
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 16. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  фала ти!!! баш интересни епизоди ќе има :)
   
  На Polsko му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
 18. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  а рк ќе се врати како што он си беше или како некој што личи на него?
   
 19. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Нема да биди РК туку ќе глуми друга личност. Го враќаат на барање на фановите
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 20. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  а како ќе се вика РК или поинаку? иначе серијат не би била интересна без нив двајца :l: