Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мадхубала

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 22 октомври 2013.

 1. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  906
  Допаѓања:
  563
  Пол:
  Женски
  Незнам како ќе се вика ама по она што го видов Маду ќе мисли дека се мажи за тој Капур или како се презива незнам ама на крај ќе излези овај што личи на РК.
   
 2. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  важно ќе биде и рк и мадху во серијата и тоа заедно пак :D
   
  На Polsko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  906
  Допаѓања:
  563
  Пол:
  Женски
  Повторно ќе биде скратено РК само овај пат од Рај Кумар
  Инаку во денешната епизода во Индија се појави Вивиан
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.