babylove овошни кашички

Мажени и опасни (Evli ve Ofkeli)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Bzaubzz.xy, 11 јули 2017.

 1. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  522
  Пол:
  Машки
  Оваа е една романтична комедија со 30 епизоди
  Содржина:
  Главни ликови се 4 пријателки од детството!

  Првата е Есра (Синем од Малиот ага) - Таа е полицајка која во првата епизода прави свадба
  Кога ќе се венчаат во нивната соба ги чека изненадување - Бадемантилот од неговата љубовница.
  Таа го остава, но кога дознава дека е бремена му се враќа.
  Тука е и полицаецот Мурат кој е заљубен во неа.
  Мајка и мистериозно исчезнала во минатото исто како и нејзиното досие во полиција(го снемало за време на пожар).
  Полицаецот Мурат ќе се погрижи за да ја најде мајка и.


  Втората е Дилек (дебелата) - Таа е мажена и има ќерка. Уште во првата епизода мажот и кажува дека сака да се разведат, но тој всуност ја изневерува.
  Таа е дебела и ќе тренира за да ослаби. Нејзин тренер е Тарик кој е заљубен во неа.
  Таа се ќе направи да си го сочува бракот, но кога ќе се разведат ќе почне да чувствува нешто спрема Тарик.
  Многу сака да готви.


  Третата е Мине (Берин од Бурни времиња) и е сестра на Дилек. Таа е гинеколок, но неможе да има дете, па затоа оди на лекување во Лондон.
  На пат за назад во Турција го запознава Докторот Џенк кој се вљубува во неа , а подоцна ќе се дознае дека работат во иста болница.
  Мажот и ја изневерува и таа ќе ја породи неговата љубовница, односно ќе го породи неговото дете.


  Четвртата е Серај (Глумица) со текот на времето таа се одвоила од останатите три, но Дилек ќе ја најде и ќе ја покани на свадбата на Есра. Таа за да не оди со мажот и на состанок оди на свадбата.
  Оттогаш таа пак легува во нивните животи.
  Мажот ја изневерува со актерката Гул.
  Таа ја има асистенката Дениз која во својата куќа има цела соба излепена со слики од Серај. Но нешто се крие зад тоа! (Изненадување)


  Значи четирите се изневерени!

  Многу е интересна ја сум до 10та епизода.

  Дали некој ја гледа и што мислите за неа? atv_evli_ve_ofkeli_oyuncu_kadrosu_2015_2016_1444305766_7116.jpg evliveöfkeli.jpg evli-ve-ofkeli-3-yeni-bolum-fragmani-yayinlandi-i-1787251.Jpeg fft99_mf6040289.Jpeg sdf5.jpg
   
 2. tweety-tweety

  tweety-tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  554
  Допаѓања:
  425
  Пол:
  Женски
  Ја изгледав уште лани. Серијава ми е една од омилените. Најмногу Есра ја сакам. Дилек ми е многу отракана на моменти. Серај имаше моменти кога многу ме нервираше. Е Мине ми е срцка, со Џенк многу си одговараат. Гледај ја до крај, уште колку јаки случки има. Кажи до кај си да прокоментираме, да не ти спојлам нешто несакајќи.
   
 3. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  522
  Пол:
  Машки
  Изгледа уште 2 епизоди значи треба да ја гледам 13
  Јас дум до таму кај шо овај идиото наместо селфито прати 18+ слика на сите
  И да кажеш нешто што не сум го гледал нема врска ја така и така ќе ја гледам и да знам што ќе се случи
  Сал дали ќе ја најде ера мајка и
  Интересира ме
   
 4. tweety-tweety

  tweety-tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  554
  Допаѓања:
  425
  Пол:
  Женски
  Ќе ја најде, ќе и помогне Мурат. Ќе отиде да ја запознае таму каде што живее ама она е веќе мажена, дете има. После пак ќе се видат и последно мислам ќе биде. Многу ќе се повреди Есра и ќе не сака да ја види, затоа што мајка и ја оставила свесно, а татко и не бил ништо крив. И Есра ќе му прости на татко и оти нели мислеше дека он бил виновен што мајка и не била со неа.
   
  На Bzaubzz.xy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  522
  Пол:
  Машки
  А шо ќе биде со Ахмед, Дениз и Серај?
  Онај гад Ахмед интересира ме шо и направил на Серај па га она толку мразе?
  И онај тренеро Тарик зашо нејќе да каже дека е у врска со Чико Дилек, сраме ли се од неа или шо..?
   
 6. lovely97

  lovely97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  9.077
  Пол:
  Женски
  Го има некаде филмов со превод?
   
 7. k.frosina

  k.frosina Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  1.728
  Допаѓања:
  19.788
  Пол:
  Женски
  Го имам гледано од поодамна.
  Прекрасна комедија е.
  Вреди да се погледне,многу цепки има филмов.
   
 8. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  522
  Пол:
  Машки
  Balkanje
   
  На lovely97 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Vodolija05

  Vodolija05 Нов член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  На која страна ја гледате?
  На оваа погоре не ми искача..
   
 10. Nalutena1

  Nalutena1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  1.758
  Пол:
  Женски
  A ja ima na mak prevod?
  Sinhronizacija ko sto pravat?
   
 11. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  522
  Пол:
  Машки
  Ja ja gledam na balkanje
  Ama ima mnogu drugi
  Pisi Udate i opasne epizoda 1 i ke vides kaj se ja ima
  Ama mene najveke mi odgovara na Balkanje
  A imas ja i na Movtex tamu sigurno ke otvore
   
  На Vodolija05 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  522
  Пол:
  Машки
  Dali ste zabelezale (koj ja gledate) deka poveketo epizodi zavrsuvat so Esra
   
 13. teressa

  teressa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2016
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  418
  Пол:
  Женски
  Мене многу ме нервира Дилек. Запнала Енгин па Енгин толку наивна е што неможам да ја глеам ми ги корне живците жими се. Сите и отвараат очи она со глава у ѕид аман више колку е глупа -.-
   
 14. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  522
  Пол:
  Машки
  Abe samo na pocetoko
  Posle TARIK SONMEZ , Moj TARIK SONMEZ
   
 15. teressa

  teressa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2016
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  418
  Пол:
  Женски
  Hahahaha
  hhahahaha :rofl:
   
 16. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  522
  Пол:
  Машки
  Денеска ја изгледа последната епизода
  Интересно заврши
  Сал можеле са да снимат и уште една Сезона
  Има шо да се снима :
  1. Венчавката на Есра и Мурат
  2. Венчавката на Серај и Маџит(мислам дека беше)
  3. Венчавката на Дениз и Џошку (без н)
  4. Раѓањето на близнаците
  5. И уште многу други случки...