1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мажите станаа жени, а жените станаа мажи

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Tanjamm, 27 февруари 2017.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.559
  Допаѓања:
  10.676
  Дали се сложувате со ова? Јас сретнувам многу жени кои издржуваат семејство, градат куќа, подигаат кредит, мислат комплетно се за домаќинство. Што мислите вие?
   
  На EvAngelos, sjdgo, cresa-jagoda и 8 други им се допаѓа ова.
 2. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.474
  Допаѓања:
  170.735
  Пол:
  Женски
  Има многу..
  И од финансиска гледна точка станати мажи ама и од модна:rofl:
  Исчупани, депилирани, пицнати...

  А оние другите пак, што чекаат се од жената ми се :puke:...
  Маж..синоним за глава во куќа...саксија по глава да ги тресне:D
   
  На EvAngelos, cresa-jagoda, Kitten и 14 други им се допаѓа ова.
 3. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  867
  Допаѓања:
  4.979
  A какви треба да бидеме несредени, влакнести како од пештера излезени (Caveman) ?

  [​IMG]

  P.S. за другиот дел се согласувам со тебе Дасти. :hug: :D
   
  На Gosh, cresa-jagoda, mira.mira и 13 други им се допаѓа ова.
 4. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.474
  Допаѓања:
  170.735
  Пол:
  Женски
  :puke:
  Аман бе:drunk:

  Не...ама не мора да сте 102,5% мазни. Помазни и од мене со Лумеата, тоа не е маж:shake:
   
  На cresa-jagoda, Ane-Goki1, krofnicka27 и 10 други им се допаѓа ова.
 5. Ordinary

  Ordinary Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.573
  Допаѓања:
  78.391
  Рамноправност.
  Рамноправност не подразбира ај да си најдам јас добра прилика,па друг нека му ја мисли за мене.
  Рамноправност значи рамноправност во секоја сфера,а не рамноправност по потреба.
   
  На CameliaMiller, krofnicka27, Florenсе и 20 други им се допаѓа ова.
 6. Nalutena1

  Nalutena1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  1.761
  Пол:
  Женски
  Jas tuka doma go imam ova obratnovo mama nosi a tato mesi...uzas.
  Svekrvara na rabora a svekorot doma prai jadenje, donesi mi ova donesi mi ona, i proveruva dali e iscisteno praeno cccc. Oni takvo im je potekloto nivnite zeni rabotat, a oni cel den spijat i plus komanduvaat ccc.
  Ona pak koga se vraka od rabota mu veli: na zemi ti kupiv pizami, ovoj gi oblekuva i veli ee super,....eve ti i sbni papuci mu velu, ovoj pa gi oblekuva i se smee, jas se fakam za glava i si mislam aman gospide boze mesto on taka nejze, da i prai....ccc kako zena so pizami i sobni papuci, ona pa se gordee..... oh majko mila spasi me
   
  На cresa-jagoda, mira.mira, muchacha_a и 4 други им се допаѓа ова.
 7. SofiMar_

  SofiMar_ Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  64.755
  Пол:
  Женски
  Новата мода "stay at home dads". :) Да имаш здравствени проблеми и да не можеш да работиш, разбирам, ама здрав, прав, да седи дома да готви и да гледа бебе - не, се знае за тоа е жената.

  Но, има и жени на кои им е побитна кариерата па ги тераат мажите да се откажат од нивната и да седат дома, за тие да бидат по цел ден на работа.

  За физичкиот изглед да не збориме, издепилирани, исчупани, фризури со репчиња.. а кај жените нов тренд на неисчупани, природни веѓи. :?:
   
  На Ginger^ и Ники. им се допаѓа ова.
 8. forumce

  forumce Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  7.842
  Допаѓања:
  36.545
  Пол:
  Женски
  Типично македонско размислување. До кога со овие муабети дека жена е за дома да готви, пере, пегла, чисти и чува деца, а мажот е тој што треба да заработува и носе пари дома. Зарем тоа дете не е и на мажот, тој не треба да го чува, да направи јадење понекогаш, зарем се на готово да си чека. Зарем тие што го прават ова се помалку мажи од оние што "заработуваат" за дома. Жената нема ли бе право за кариера, да заработува за себе, за фамилијата, или на нас жените ни е предодредено да сме си домаќинки и дека мажот е тој што заработува, а не ние. Ги ценам тие жени што градат кариера, што се поуспешни, што заработуваат и придонесуваат за домот и семејството и најважно не чекат од мажот. Додека има луѓе со вакви старомодни сфаќања никогаш нема да има рамноправност.
   
  На kikkki, NEA, CameliaMiller и 39 други им се допаѓа ова.
 9. SofiMar_

  SofiMar_ Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  64.755
  Пол:
  Женски
  Да има некој баланс може, таа е најдобра варијанта. Но, збориме за оние мажи што воопшто не одат на работа и ги вршат домакинските работи, додека жената оди на работа. Тоа не е рамноправност.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  9.958
  Допаѓања:
  119.801
  Maz mi cuva dete jas rabotam. Posle 3 saat jas cuvam dete on raboti.

  I sea on e zena do 3 saat i posle Kire stanuva bananamen???

  Jas sum maz do 3 saat? maz mi pere cisti mete gotvi do 3. Posle jas. Ako ne daj Boze dobie otkaz treba da se razvedam?

  Kaj ziveeme be? Uste postoi podelba megu mazi i zeni?! Osven vo polot fizicki se drugo e isto.
   
  На CameliaMiller, Val-Dim, cresa-jagoda и 36 други им се допаѓа ова.
 11. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  5.082
  Допаѓања:
  27.321
  А кои работи тоа се исклучиво за жена, кои за маж, па не смеат да се заменуваат улогите? :^):^)
   
  На CameliaMiller, theowndemon, blueeparadise и 4 други им се допаѓа ова.
 12. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  31.407
  21 век...21 ВЕК...21 ВЕК.. 21 ВЕКККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККККК...........................................:headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang:
   
  На kikkki, CameliaMiller, fallenangel и 19 други им се допаѓа ова.
 13. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.716
  Допаѓања:
  45.950
  Не си сериозна, нели?
   
  На CameliaMiller, sj *O*, ku4ence и 10 други им се допаѓа ова.
 14. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  9.958
  Допаѓања:
  119.801
  Za toa e zenata... deca da cuva. Mazot e za na lojzeto... i rakijka da pie. I da a tepa ako ne go slusa. Decta maz da ne gi milue.
   
  На kikkki, CameliaMiller, krEM4Eto и 16 други им се допаѓа ова.
 15. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.133
  Допаѓања:
  312.524
  Пол:
  Женски
  А што да прави тој ако неможе да најде работа?

  Ги жалам жените чии мажи дома не пофаќаат ништо и се е на терет на жените.Фала богу мм помага апсолутно во се.Дури и дете заедно бањаме и успиваме.
   
  На CameliaMiller, Petar80, ku4ence и 9 други им се допаѓа ова.
 16. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.088
  Допаѓања:
  163.446
  Пол:
  Женски
  „(Маж) да седи дома да готви и да гледа бебе - не, се знае за тоа е жената... (facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  Последна измена: 27 февруари 2017
  На kikkki, NEA, CameliaMiller и 19 други им се допаѓа ова.
 17. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.937
  Допаѓања:
  51.223
  Пол:
  Женски
  А ја па на кариера мислам.
  Земи бре омажи се, раѓај, тоа е женска работа.
   
  На kikkki, NEA, CameliaMiller и 21 други им се допаѓа ова.
 18. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.949
  Допаѓања:
  4.758
  Пол:
  Женски
  Се е до компромис Заедница помеѓу маж и жена. На кој како му одговара.
  Искрено незнам каде ги наоѓате овие мажи, јас се наидувам на балканци.
  Тип на маж кој смета дека местото на жената е дома, до шпортет. Кој се нервира кога ќе види жена како вози, или пак жената да оди на работа додека бебето и го чува свекрвата.
  Сеуште има и вакви.
  Не се сите феминизирани :D
   
 19. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.904
  @crimson И после ќе го фалиш онаму у темата како ти помага околу детето :rofl:....што е и негово :|
  :d::drunk:
   
  На CameliaMiller, Annath, julie77 и 13 други им се допаѓа ова.
 20. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  Girls like boys, boys like girls.
  Lesbians and gays like parents.
  Oh God, this is not the world I wanted to see.