1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Маички со натписи

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SashaFierce, 6 јули 2010.

 1. SashaFierce

  SashaFierce Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  95
  Пол:
  Женски
  Сакам да си направам маички со натпис и слика. Ама не знам каде да барам по Скопјево некој што ги прави. Нова сум на сајтов и не знам дали е отворена ваква тема.. али ако можете да ми помогнете да ми ги кажете локациите низ Скопје. Што повеќе информации толку подобро. Како на пр. која е цената и сл. :)
  Фала однапред.
   
 2. Mart-1.0

  Mart-1.0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  малку касно палам али ајде... се прават натписи мислам во рамстор на втори кат пред киното али не сум сигурна
   
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.150
 4. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.075
  Допаѓања:
  117.977
  [​IMG]
  имам со ваков натпис :rock: сива маичка.ми ја донесоа од америка на поклон,памучна е пријатна ,и ко нова е веќе 3години.и што е најбитно -сите ми ја бендисуваат :l:
   
  На stefigirl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
 6. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  762
  Има еден клучар, гравер и принтач на маици, кога влегуваш во Зелено пазарче, во таа кулата. Нели има тука една продавница, и се иде по едно патче накај пазарот, епа одма тука од лево е, ќе го видиш пишува.
  Една другарка правеше маица за дечко и, I <3 ______ пишуваше, и зема 300 денари со нејзина маица, мислам она си ја купуваше, а јас направив две, ми зема 500 за двете.
  Иди прашај си, зависи што ќе правиш, ама толку е отприлика.
  И ти покажува таму на компјутер ти го пишува, како ќе изгледа, со кој фонт, која големина и сл.
  Ти ја даваат следниот ден :)
   
  На oneday му/ѝ се допаѓа ова.
 7. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.281
  Многу ги сакам и кога ќе видам девојка во маичка со натпис се ѕверам во неа секогаш да видам што пишува :D
  Иако ретко има девојки со вакви маички, повеќе момчињата ги носат и имаат повеќе храброст за смешни натписи :)

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На oneday и blueeparadise им се допаѓа ова.
 8. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.208
  Допаѓања:
  25.863
  Пол:
  Женски
  Има кај киното во Рамстор, за правење маички со натписи.
  Инаку јас многу ги сакам :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 9. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.693
  Ги обожавам маичките со натписи! :)
  Би сакала вакви плус во мојата колекција:
  [​IMG]
  [​IMG]
  Штета што кај нас малку ја претеруваат со цената за штампање, а квалитетот е нула. |(
  Имам една I :l: (не ви кажувам што оти ќе ме познаете :rofl: ) и не ја носам, од проста причина што натписот е на градите и можете да претпоставите што се случува со буквите. :wasntme: Голема љубов ќе да била! :D
  И мојата омилена, која без ниту малку срам ја шетам низ скопските улички :lol: :
  [​IMG]
   
  На Sara123, Mawata77, Rock-a-Fella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.060
  Еве некои идеи кои планирам да си ги реализирам на маички, инаку јас имам печатено во рамсот доле кај што се влага во паркингот. Турчин е човекот и доста сум задоволна од квалитетот :)
  Човекот што печати кај пазарче и доста поскап и доста арогантен ме нервира :@
  Ако може кажете каде на други места печатат и дали сте задоволни од квалитетот.
   

  Прикачени фајлови:

  На Danilela му/ѝ се допаѓа ова.
 11. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.953
  Допаѓања:
  85.189
  Пол:
  Женски
  Познавам еден момак кој постојано носи маички со интересни натписи. Се разбира го прашав каде ги прави и ми рече дека сам си ги пишува со некакви специјални бои. Ако ви е само за натпис, најдете такви бои и пишувајте ;)
   
  На oneday му/ѝ се допаѓа ова.
 12. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.063
  Допаѓања:
  725
  A девојки,ме интересира кај можи во Битола да се испечатат вакви маички? :$ Ако знае некоја,нека кажује! :lol:
  Многу ми се бендисуваат,и имам три ама купени.Две ми се од ТRN а 1 ми е подарена.Би сакала уште,и тоа со избран натпис па затоа ме интересира кај може низ Битолата да ми испечатат.
   
 13. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  Многу се ефектни маичите со натписи.
  Имам јас ја добив подарок за роденден,со фацата на Боб Марли и под неа пишува "Don't worry about a thing" и лист марихуана.
  Најдраг подарок ми беше ова,иако го добив месец дена после роденден :)

  Инаку во Охрид вакви маички прават во печатница Астра Дизајн мислам дека се викаше и не се скапи..со едноставни натписи околу 400/500 денари :)
   
 14. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  Лав дем :inlove:
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Danilela му/ѝ се допаѓа ова.
 15. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  654
  Ах ги обожавам маичкиве. Имам две дома ама купени и планиран да го зголемам летово нивниот број во ормарот :D

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 16. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.208
  Допаѓања:
  25.863
  Пол:
  Женски
 17. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 18. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.586
  Допаѓања:
  9.637
  Еве некои забавни :D
   

  Прикачени фајлови:

  На Rock-a-Fella и sesilija им се допаѓа ова.
 19. afroditaa

  afroditaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  98
  охо омилен дел од гардеробата ми се ама нажалост ги немам во голем број оти незнам кај да најдам место кај шо ги прават
   
 20. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.586
  Допаѓања:
  9.637
  Од Скопје си? Горе во рамстор пред киното имаш, за ефтини пари :) си носиш маичка и напис, слика и готово....