Македонија за 10-20 години

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Anon, 10 март 2013.

 1. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.602
  Пол:
  Женски
  Не сакам да размислувам на ова прашање, затоа што не сум баш оптимиста дека ќе се подобри сеопштата состојба во државава на кој било план, а за ова доволен факт ни е масовното иселување на македонските државјани од земјава во странство.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 2. Feminka192

  Feminka192 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2017
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  2.550
  Пол:
  Женски
  Многу малку млади во државава.
  Можна федерализиција.
  Не очекувам многу позитивни промени :wasntme:
   
 3. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.587
  Допаѓања:
  128.251
  Пол:
  Женски
  Не сум многу надежна дека ќе тргне на подобро.:?: