1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонија повторно на Светско Првенство во Ракомет (Египет)

Дискусија во 'Спорт' започната од Billy Idol, 12 јануари 2021.

?

Која репрезентација ќе ја освои групата Г?

Анкетата е затворена на 18 јануари 2021.
  1. Шведска

    28 глас(а)
    40,6%
  2. Македонија

    31 глас(а)
    44,9%
  3. Египет

    8 глас(а)
    11,6%
  4. Чиле

    2 глас(а)
    2,9%
  1. g8lQQk

    g8lQQk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2018
    Пораки:
    2.179
    Допаѓања:
    14.261
    Пол:
    Женски
    Кај баш со Шведска прв натпревар :D

    Јас спремна, лекови не пијам, ама пиво обавезно за смирување ќе се најде и знамето, се разбира на тераса од денес - небаре веднаш победивме :rofl:
     
    На cresa-jagoda, Роберт 7, Purplelilac и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. smile:)

    smile:) Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2019
    Пораки:
    802
    Допаѓања:
    2.644
    Пол:
    Женски
    Со оглед на ситуацијата во која е репрезентацијата на Шведска, мислам дека имаме добри шанси за победа.

    Се надевам дека младите ги научија грешките од минатата година и оваа година ќе го покажат својот квалитет. Сепак ова му е последен настап на Лазаров за нашата репрезентација, па се надевам дека неговата кариера во репрезентацијата ќе заврши како што капитенот заслужува.
     
    На cresa-jagoda, Ahoy, Purplelilac и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Luciferka

    Luciferka Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2020
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    Како што играат овие наши млади ракометари не очекувам да ја поминеме ни групата, затоа не треба многу да креваме еуфорија за после да не се акнеме од земја како скоро и секогаш што правиме.
     
  4. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Ауу па ја мислев ништо оваа година
    Браво за темава
    Голем фан на македонскиот ракомет, со душа чекам утре
     
    На cresa-jagoda, Ahoy, sunshinebabe и 4 други им се допаѓа ова.
  5. темјанушка

    темјанушка Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2015
    Пораки:
    1.021
    Допаѓања:
    4.641
    Искрено и јас не очекувам да направат нешто големо, ама па и не до толку.
    Треба само Чиле да го победиме, а од нив никогаш немаме изгубено, башка ги победивме пред некој ден без Кире и Столе.
    Не сме толкава катастрофа што само на среќа влегла на првенството.

    Првенството ќе биде најтапа и најнеочекувано, сешто може да се случи.
     
    На cresa-jagoda, Ahoy, sunshinebabe и 4 други им се допаѓа ова.
  6. Luciferka

    Luciferka Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2020
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    Еве ќе ти кажам искрено на пријателски утакмици не можеш да гледаш како репер на нешто што е официјална утакмица на светско првенство таму никој не ги открива своите најсилни адути секој крие нешто, а ние богами немаме ништо да криеме секогаш одиме со исти карти на првенства и ништо не можеме да скриеме. Но посебно ме загрижува не ажурноста на нашите млади ракометари кои се залутани во ракометот по барање на мама и тате да ги пикнат да играат.
     
  7. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.615
    Допаѓања:
    36.921
    Пол:
    Машки
    Мислам дека реално и треба да очекуваме дека ќе ја поминеме групата. 3 од 4 одат понатаму. Ваљда не сме толку боси?
    Е сега, не очекувам дека ќе пренесеме поени, затоа што ќе го победиме само Чиле.
    Овака оптимистички би рекол дека може да извадиме и некое реми, и тоа повеќе мислам дека можеме со Шведска да го направиме, отколку со Египет кои се домаќини, имаат јак тим и светски докажан тренер. Кој го гледал Парондо во Вардар, знае дека има добро познавање. Како што пиша Темјанушка, пари истурија за првенството и се плашам да не бидат како Катар кога беа домаќини.
    Швеѓаните ептен десеткувани влегуваат во првенствово и може ова е шанса да им се одмаздиме за нерешеното во Србија.

    Ние од друга страна, ептен сме слаби на лево крило. Промаја ќе е без Манасков и Маџовски. :worried: Другите позиции се тие, подобро немаме. Гоце и Борко стварно беа за пензија и драго ми е што конечно не добија повик.
    Поповски е солиден. Кузмановски се надевам ќе проработи на првенствово, а одлична замена ќе е и Танковски кој ќе ротира со него и Талевски на лев. Овој, не очекувам ништо од него, толку имам ниски очекувања, што се надевам дека тие нема да ми ги изневери.
    Голман стандард Николче Митревски, во одлична форма е. (fingers)
    Капитенот, очекувам да изигра капитенски и како што доликува да се повлече од првенството.^_^

    За следната фаза ќе играме со Словенија, Русија и Белорусија (претпоставка) и тука очекувам една победа. Толку, доста е. Со ова би бил задоволен. (fingers)
    И секако некој од децава да се покаже, како Серафимов, Мишевски, Костески и Цветан Кузмановски.

    @SURF Охоо, и тоа какви само навивачки имаме на форумот кои редовно пратат ракомет, машки да им позавидат колку се информирани и во тек. И бивши ракоментарки имаме дури. Се надевам ќе ни се приклучат и они. :D
     
    На buba4e89, cresa-jagoda, Ahoy и 6 други им се допаѓа ова.
  8. темјанушка

    темјанушка Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2015
    Пораки:
    1.021
    Допаѓања:
    4.641
    Пријателската беше од затворен тип, без пренос за да можат Чилеанците на раат да си пробуваат акции. И на нивно барање беше ова. А ние игравме со пола сили за да се одржи ритамот во случај да не повикаат. Е сега непланирано влеговме во нивна група.
    Слободно потпишувам дека ќе ги победиме.
     
    На cresa-jagoda, Роберт 7, Purplelilac и 2 други им се допаѓа ова.
  9. smile:)

    smile:) Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2019
    Пораки:
    802
    Допаѓања:
    2.644
    Пол:
    Женски
    Не претерувајте, ние знаеме дека нема да бидеме шампиони, ама Чиле сигурно можеме да го победиме. Не сме толку слаба репрезантација.
     
  10. mode-kristina

    mode-kristina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2014
    Пораки:
    1.155
    Допаѓања:
    4.089
    Пол:
    Женски
    Пресреќна бев кога дознав дека ние ќе одиме на СП и јас сум многу возбудена како и сите други и се надевам дека утре ќе победиме. Но, противникот никогаш не смее да се потценува или преценува. Шведска е ослабена, но и покрај тоа не смее да се потценува. Само јас знам колку се имам нервирано кога нашите нема да дадат гол. Кире што има 40 години, а е се` уште бомбардер и неговото име треба со златни букви да биде напишано. Македонија

    И јас сум фан на ракометот (на форумот во тајност):lol: и да, ме интересира спорт, ама ги избегнувам овие теми затоа што видов навреди за луѓето што се занимаваат со овој спорт (за ракометот зборувам). Ама оваа не можев да ја избегнам зашто веста дека Македонија ќе оди на СП премногу ме израдува.
     
    На cresa-jagoda, Роберт 7, темјанушка и 3 други им се допаѓа ова.
  11. SURF

    SURF Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2016
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    1.331
    Пол:
    Машки
    Aко е така тогаш да не коментирам подобро за да не ми се смеат ако истресам некоја зелена :x

    Реално од ракомет следам само големи натпреварувања и не сум баш во тек со актуелностите.
    Составот на Хрватска само што го прочитав убеден сум дека прилично лесно можат да го освојат пехарот.
    Франција, Шпанија, Данска не се тие од предходните првенства.
    За нашиве поим немам зошто не следам клубски ракомет така што со самото тоа дека оваа година благодарение на откажувањето на Чешка сме се пласирале, не верувам дека ќе имаме некој голем успех.
    Заради тоа и немам никакви очекувања.
     
  12. SURF

    SURF Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2016
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    1.331
    Пол:
    Машки
    Навреди ?! :?:

    Зошто навреди и од кого навреди ?!
    Зошто мислењето на малоумни би те спречило да коментираш на тема која што те интересира ?
     
  13. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.774
    Пол:
    Женски
    Не ме бива мене премногу за пцовки.
    Ете го Зонето, таа си знае како се нервирате за фудбалот. :D

    Не се секирај, ќе ги тужиме. :rofl:
     
    На tinka-mace и Stephen Amell им се допаѓа ова.
  14. mode-kristina

    mode-kristina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2014
    Пораки:
    1.155
    Допаѓања:
    4.089
    Пол:
    Женски
    Кога Вардар стана европски шампион, на некој член не му било јасно зошто сме се радувале за некои што во „глупав“ спорт освоиле прво место. Ама тоа е само еден дел од навредите, ме мрзи да барам стари мислења. Не дека ме спречуваат таквите мислења да коментирам, ама не сакам да си создавам дополнителни нервози.
     
    На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. SURF

    SURF Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2016
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    1.331
    Пол:
    Машки
    Јас буквално ниеден натпревар не изгледав на Вардар тогаш ама отидов на плоштад зошто таков успех не може било кој клуб и било кога да постигне.

    Таквите лежерно и буквално ги одминувам со еден блок или unfriend ако е на некоја социјална мрежа и толку. Луѓе без живот се тоа што сакаат да се најдат у муабет или рандом си хејтаат.
    Инаку и мене такви ми се имаат закачено да ми објаснуваат за фудбал и колку мојот тим не го бива ама се однесувам како да не постојат.
    Дополнителни нервози ?! :rofl::rofl::rofl:
     
    На Роберт 7, темјанушка и mode-kristina им се допаѓа ова.
  16. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.615
    Допаѓања:
    36.921
    Пол:
    Машки
    Ја имаме и првата победа на турнирот, очекувано Египет го совлада Чиле со 35 - 29.

    Мечот не го гледав, а ќе го даваат реприза на МТВ од 21:30, можеби ако некој сака да го гледа.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  17. темјанушка

    темјанушка Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2015
    Пораки:
    1.021
    Допаѓања:
    4.641
    Сега имаше снимка од СП во Египет од 99та и дебито на Кире, ми останаа во мисла зборовите на Калински како го најави
    " Кире Лазаров - талентот што може да се вивне до несвесни височини".

    Значи Златко дефинитивно те слушнал Господ. :clap::sun:
     
    На cresa-jagoda, AgentGinger, SURF и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Македонија (мора) ќе победи!
    Слушај ми го зборов..
     
    На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Се знае термин од колку ќе играме и кога? :wasntme:
     

    Прикачени фајлови:

    • sud-sudija.jpg
      sud-sudija.jpg
      Големина на фајлот:
      166,7 KB
      Прегледи:
      41
    На Veta му/ѝ се допаѓа ова.
  20. g8lQQk

    g8lQQk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2018
    Пораки:
    2.179
    Допаѓања:
    14.261
    Пол:
    Женски
    Денес во 20:30
     
    На cresa-jagoda и tinka-mace им се допаѓа ова.