Македонки и Албанци

Дискусија во 'Канта' започната од 702706, 11 февруари 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. 702706

  702706 Активен член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2015
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  359
  Пол:
  Женски
  Темава ја отварам затоа што ми интересираше мислење... Учам у ГУЦ, и знаете гуц се пола албанци пола македонци и приметувам школскиве мои ептен почнуваат да одат по албанци. Нејќам да генерализирам ама тие на све живо и диво се пуштаат,барем во моево школо.. И овие шпономанија ги има фатено и одма некој им се пушта се подаваат...Дури и професорите гледаат ниско на женски наши кои одат со шпонци. Што мислите вие за ова?
   
  На dusankk и ccca им се допаѓа ова.
 2. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.313
  Допаѓања:
  118.528
  Пол:
  Женски
  A македонци ако им се пуштат и овие се подадат одма никому ништо. Шо има врска шо се албанци, тие не се луѓе? Нема македонци шо се пуштаат на се живо и диво? Не мора да значи дека ако се албанци и одма ке изнаапраат се најлошо што ке им падне на памет. Не генерализирајте на национална основа. Ако више така глеаме и ние македонците не сме нешто светци ;)
   
  На Li..Na, eloves, Zeynep и 3 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.