Македонки со албанци

Дискусија во 'Канта' започната од Lolly$$$, 9 септември 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Lolly$$$

  Lolly$$$ Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  ја бидов темава пред малце ама е затворена не ги разбирам предрасудите кон тоа македонка со албанец и тие се луѓе и ние сме луѓе разликата е само во вератс можеби затоа што они имаат други обичаи ние други и секако омразата едни кон други мене ми се случи прв пат пред година дена да запознаам албанец со кој осеќав страв несигурност можеби ќе ме повреди можеби ќе излезат лоши муабети зс мене но јас отидов до крај ја сум ја имала најубавата врска со него отколку со некој друг немало нелока караница за верата за обичаите за тоа што е он шиптар јас македонка он ме запозна и со неговите иако кај нив малку е тоа проблематично неговите кон мене се поставија многу фер се осеќав премногу сакано и прифатено како да сум во своја куќа а не кај дечкоми сум учела јазик учев верата ме чувал ко негово око за тие работи мислам дека сите знаат дека албанците ги чуваат своите жени ко светици барем јас така се осеќав јас таа топлина љубов грижа не сум ја осетила до сега затоа што тој се бори за тебе се бори за да бидеш среќна да не ти фали ништо ама сепак тоа е тоа кај нас тскво нешто не успева за жал од ментслитетот на луѓето
   
 2. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.393
  Пол:
  Женски
  Гледаш дека ваквата тема е заклучена и пак отвараш нова.
  Научи се да пишуваш, за да можеме да прочитаме.
  Цел текст ти е една реченица.

  Еве теми со слична содржина.
  http://forum.femina.mk/threads/Ми-се-допаѓа-момче-со-различна-религија-од-мојата.1741/
  http://forum.femina.mk/threads/Сериозна-врска-со-муслиман.6051/
   
 3. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  48.851
  Пол:
  Женски
  Ме изненадувате понекогаш колку можете да бидете неписмени.
   
 4. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.941
  Допаѓања:
  51.919
  Пол:
  Женски
  Ако може нешто околу овој дел да објасниш.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.