Македонската полиција во справувањето со Ковид- 19

Дискусија во 'Коронавирус' започната од Ahoy, 11 октомври 2020.

?

Дали полицијата добро се справува со Ковид- ситуацијата?

 1. Да

  0 глас(а)
  0,0%
 2. Не

  12 глас(а)
  80,0%
 3. Недовлно

  3 глас(а)
  20,0%
 4. Доволно

  0 глас(а)
  0,0%
 1. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  4.172
  Допаѓања:
  15.920
  Пол:
  Машки
  Како што знаеме, полицијата во справувањето со актуелната ситуација има огромно, клучно значење. Сите мерки кои се донесени од Владата по препорака на МЗ и Комисијата за Заразни Болести треба да ги спроведе полицијата, но дали и колку ги спроведува?

  Според мене, мислам дека недоволно е ангажирана во процесот на спроведување, има недоволно и често неправилно казнување, но и други пропусти и грешки.

  Кое е вашето мислење на оваа тема?
  Дали и зошто полицијата треба подобро да си ја работи работата?
  Споредбено со други земји од регионот, Европа или светот, дали нашата полиција добро се справува со ситуацијата и како ги спроведува мерките?
   
  На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.