1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонска и ex-Yu музика

Дискусија во 'Музика' започната од Marley, 15 јануари 2010.

 1. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  1.123
  Пол:
  Машки
  [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/34Ua5ZIaNMQ&hl=en_US&fs=1&color1=0xcc2550&color2=0xe87a9f"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/34Ua5ZIaNMQ&hl=en_US&fs=1&color1=0xcc2550&color2=0xe87a9f" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]

  [​IMG]...SE EZAM KOGA JA SLUSHAM PESMAVA...

  ps..fala za izmenata...na koj i da e...
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. lovely91

  lovely91 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.278
  Допаѓања:
  2.995
  Пол:
  Женски
  i jas epten mi e nekako posebna ovaa pesna. :(
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
 4. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  1.123
  Пол:
  Машки
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
 6. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  http://www.youtube.com/watch?v=nY-o-IDuzUc
  ...Кој ли те, кој ли те зеде, кој те украде нежен мој гулабе?
  Кој ли те, од мојве раце кој те откина?
  Младоста ми замина.
  Кој ли е толку многу без душа, како сирак сама липам никој не слуша.
   
 8. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  1.123
  Пол:
  Машки
  ...prostuvam na site...sega i ovde...
  ...ne chekam prochka da dojde..


  [youtube]<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/OlJ-pqy1b80&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/OlJ-pqy1b80&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>[/youtube]
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  http://www.youtube.com/watch?v=KANSt8NwpvA

  ...ми треба
  О зошто се од мене однесе? ...

  не дека нешо многу многу ја обожавам, ама песнава добра и ја направиле :)
   
 10. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  1.123
  Пол:
  Машки
  [youtube]<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/IyawdmDZQoo&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/IyawdmDZQoo&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>[/youtube]
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  http://www.youtube.com/watch?v=LgfjeR26ZG8
  ...и мирише на траву
  Још смо број овог краја, гужва нам је позната
  бескрајна зезања и партије покера.
  Све сам игре одиграо од када си отишла...
   
 12. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  1.123
  Пол:
  Машки
  [youtube]<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/gQAcHMHSbqE&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/gQAcHMHSbqE&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>[/youtube]
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Док свира радио шта бих ти радио нананана
  само да сам ове ночи крај тебе.....
  -Борис Новковиќ
   
 14. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  1.123
  Пол:
  Машки
  [youtube]<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Tk7RR9zZ_5c&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Tk7RR9zZ_5c&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>[/youtube]
   
 15. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  ептен ја сакам ју рок музиката особено чорба црвена јабука бјело дугмеееее уфффф

  бацила је све низ рекуу и пошла у други свјет....
  .
  ако има богааа у хладну гори чеш

  зелене су биле очите зелене су биле мараме зелене су биле очите зелено волим те
   
 16. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  1.123
  Пол:
  Машки
  ...Za site koi deneska slavat...
  ...Neka e za mnogu godini...


  [youtube]<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/o5LJAGM_tVc&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/o5LJAGM_tVc&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>[/youtube]
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Ти ти си ми у мислима
  ти ти си ми у грудима
  још гориш ми.....
  - Дино Дворник
   
 18. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  1.123
  Пол:
  Машки
  [youtube]<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/fks8bu1oopc&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/fks8bu1oopc&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>[/youtube]
   
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
 20. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  1.123
  Пол:
  Машки
  [youtube]<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/57sE3cbN32A&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/57sE3cbN32A&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>[/youtube]