Македонска кошаркарска репрезентација

Дискусија во 'Спорт' започната од rossonerka, 1 септември 2011.

 1. Butterfly77

  Butterfly77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2011
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  77
  Мораме да победиме денессссс :D
  Без Војдан ништо не праиме,омилем ми е :inlove:
   
  На smiley-32 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.343
  Пол:
  Женски
  Секако дека ќе ги бодриме нашиве момци !!
  Со Црна Гора ме разочараа, ама со Хрватска ја оправија работата, е сега треба да играат како со Хрватска дури и подоборо ако сакаат да ги тепаат јужниве соседи.
  Мораме да победиме!
  Ајде дечки, можете вие, оставете го срцето на терен, зошто во 5часот срцата на многу македонци ќе чукаат како едно. :l:
   
 3. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Е едвај чекав да го гледам овој натпревар, а овие од сител не’ заебаа.
  Гледам на резултати Циганите водат.
  Мамето нивно циганско.

  Едит: Не било до сител, кабловската не е во ред. :@
   
 4. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.447
  Допаѓања:
  2.640
  Ухуу, водима 12 разлика. :rock: До пред 5 минути водевме 20разлика, ама ајде...
  Јес, ќе победиме.
  :rock: :rock: :rock:

  Најдобри сме бе, шо тие грците се занесуват?
  Кој им е филмот не знам?! :?:
   
 5. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  AAAAAAAAA ГОРДАААА на нашитееееееееееееееееееееееее!!!
   
 6. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.726
  Допаѓања:
  3.854
  Пол:
  Женски
  Напред Македонијаааааааааааааааааааа
   
 7. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Јеееееееее победиме ги циганите.
  Тоо момци.
  Ајде утре исто вака да играте против Финска.
   
 8. LadyDaget

  LadyDaget Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2011
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  23
  ЈЕЕЕ ЕЕЕ АЛЕ АЛЕ УУУУ УУУУ АААА ААА МАКЕДОНИЈА МАКЕДОНИЈА!!! БРАВОС НЕКА ИМ Е ЧЕСТИТО И САКАМЕ ПОБЕДА И УТРЕ ПРОТИВ ФИНСКА ;) :rofl: :rofl: :clap: :clap: :clap: :inlove:
   
 9. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  ја победивме грцијааа.. proud of Macedonia! :rock:
   
 10. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  Македонијаа!!! :rock:
   
 11. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Уф што мерак ми направи победава над Грција!
  Браво момци,само напред!!!
   
 12. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.332
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  ААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА
  ААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА

  Алеееееееееееееееееееееееееее алеееееееееееееееееееееееееееее алеееееееее
  алееееееееееееееееееееееее :rock: :rock: :rock: :rock: :rock: :rock: :rock:

  МАКЕДОНИЈААААААААААА! :l:


  Е ОВА БЕШЕ УТАКМИЦАААААААА!!!! :rock:


  Се ивињавам за емоцииве, ама морав! :D
   
 13. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  БравОООООООООООООООООООООООООООООООООООО :party: :l: :l: :l: :l:
  НАЈДоБРИ СМЕЕЕЕЕ 8)
   
 14. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.447
  Допаѓања:
  2.640
  Јес!

  Тооо... :rock:

  Победивме со 14 разлика бре ееј.
  Грците си отидоа од теренот како
  посер*ани
  :rofl:

  Сега сум си горда Македонка! 8)
   
 15. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.188
  Можеби не сме најдобра кошаркарска репрезентација, можеби нема да бидиме шампиони, ама од грцине сме едно 325235235543 пати подобри.

  Идиоти, ова им е за тоа што минатата утакмица на резултатот името Македонија го покрија со бела боја, се сеќавате?

  МРШ ВО ГРЦИЈА, МРШ!
   
  На pink4ever му/ѝ се допаѓа ова.
 16. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  Аааааааах ова ова е тоа чуство, НЕПРОЦЕНЛИВО!!! Не се купува со ништо, се добива и се доживува. Фала ви кошаркари, наша гордост. Солзи ми потекоа кога свирна судијата за последен пат.
  Игравме со цело срце, а Бо да го видам ќе го гушнам најсилно да неможе воздух да земе :D :D
  Аххх тоа грдите фаци на педерине на крајот од утакмицата ми беа бесценети.
  Ги сакам ги сакааааааааааам!
  Одам да се спремам и трк во центар. Таму се слави. Слушам се оди и до грчка амбасада :rofl:
  Како што слушнав и таму преносот тој што ги вршел сеа со црна летна не шкртнале.
  Сеедно што сакаат нека прават, ние сме едноставно подобри.
  И овој пораз уште долго ДОООООЛГО ќе ги боли!
   
  На Tinna2, BeYourself, Hipica и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  270
  Јееееееееееее пресреќна сум пре пре, кога сите неверуваа дека ќе тепаме, само им викав абе ќе тепаме, ако сакаат само со педерине да тепаме па после СИТЕ ДА ГИ ИЗГУБИМЕ, и така испадна...

  МАКЕДОНИЈААААААААААААААААААААААААА лееее олеее... А погледнете го постов на Б92

  B 92:Makedonci ‘ošamarili’ Grke!

  Grčka nacionalna televizija ponovo je ‘izbrisala’ ime Makedonije, ali su makedonski košarkaši ‘počistili parket’ sa njihovim na Evropskom prvenstvu!!!

  Тоа е тоа... леееееееееее :inlove: :inlove: :inlove: :party: :party:
   
  На I.love.your.lips, Ema.Sk, sweetyears и 9 други им се допаѓа ова.
 18. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  511
  Јеееееееееееееееееееееееееееееес :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party:
  Колку сум ќефна само, си добив и на кладба :P
   
 19. PeachGirl

  PeachGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  1.942
  Пол:
  Женски
  МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА :rofl:
   
 20. Glorya

  Glorya Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Еуфоријааааа насекаде прекрасна игра ! ГОРДИ СМЕ СИТЕ,БРАВО МАКЕДОНИЈА !!!!!!!!!!!!! :rofl: