Македонска кошаркарска репрезентација

Дискусија во 'Спорт' започната од rossonerka, 1 септември 2011.

 1. makedonce23

  makedonce23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  7
  [​IMG] :party: :party: :party:
   
  На eutixismena, Smilly, woow и 2 други им се допаѓа ова.
 2. smiley-94

  smiley-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  321
  епа честито луѓе....алал им вера :rofl:
  .... и ние имаме свои 5 минути ;)
   
 3. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  Браво за денес :clap: стварно немам зборови, најдобри смееееее :rock:
  Најдобри во екипата, а вооедно и мои фаворити се :Перо Антиќ и МекКејлеб :)
  Ајде со среќа утре пак да тепамееееееееееееееееееее
  Македонијаааааааааааааа
   
 4. Isabel

  Isabel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  824
  Допаѓања:
  596
  Како сум навивала цел натпревар, и како сум скокала на крајот. БРАВО за нашите кошаркари. МАКЕДОНИЈА НАВИВА ЗА ВАС ПЕЈАТ МИЛИОНИ КАКО ЕДЕН ГЛАС, МАКЕДОНИЈА САКА ПОБЕДА МИЛИОН СРЦА ЕДНА МОЛИТВА! :D
   
 5. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Огромна радост ни приредија,многу добро се поклопи со празников и месецов на независност!Она што ми пречи и што го приметив кај повеќето од граѓаните е дека се предаваат,као демек ја победивме Грција и сега ништо друго не е важно па макар и да изгубиме од сите други! е тоа е нашиот менталитет!! НЕ! треба да се иде со исто темпо и натаму,да се покаже борбеност на теренот и срцето да се остави на терен за што поголем успех..се надевам утре со оладени глави со Финска ќе не израдуваат повторно! Секја чест за оваа радост! ;)
   
 6. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  1.043
  Пол:
  Женски
  Македонија але але...Браво!! Како навивав бе еј..мислам комшиите ако сакате прашајте ги..Среќна сум..Грцине сега слободно нека се... :D :D
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.770
  Чувство непроценливо.
  Која слика бев да видевте само, со чинивчето торта во левата рака, лажичката во десната, устава полна со торта (од возбуда само пикав, а заборавив да голтам :D ) и се дерам, а нели уста полна никој не ме разбира :D :D :D Имав среќа што онаа торта која беше останата во чинијата не ја послав на тепих :D

  Браво бре Македонче, БРАВО! :clap:
   
 8. woow

  woow Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  86
  М А К Е Д О Н И Ј А
   
 9. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.163
  Браво НАШИ :clap:. Само така продолжете :)
   
 10. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  За разлика од фудбалската мизерна репрезентација, одлични се кошаркариве, алал да им е! Многу се израдував што ја поразија Грција, БРАВО уште еднаш! Први сме на листа засега, се чекаат следните натпревари. Поддршка!!!!
   
 11. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  Најдобриот наслов за членок за денешнава победа,дефинитивно е на српската Б92.
  http://www.b92.net/sport/litvanija2011/ ... _id=539471
  Зошто секогаш мора да чекаме други да не пофалат за да заблескаме самите?
  Секогаш мора да имаме признание ,за да се сакаме.Трагично.

  Дефинитивно сега ја имаме најјаката репрезентација од осамостојувањето.
  Пофалби и честитки за нив.
  А гушка посебно до МекКејлеб :rofl:
   
  На FBI му/ѝ се допаѓа ова.
 12. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Браво за Македонија,играа извонредно и драго ми е што изгубија овие гејовците од поранешна педерска република грција.
  Горда сум што сум Македонка и честито победа дечки да ни се множат :) .
   
 13. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  292
  шта речи а не поновити :rofl: е дури денес се пробуди оваа патриотското во мене бе 8) на 25 год го почуствував :lol: што мерак беше што кеф беше да ги видеш малагиве посерани како си одат :D :D :D ајде утре во 14ч сите пред тв спремајте се и да ги бодриме и да ја победат и Финска  Алеееееее алеееее Македонијаааа


  Црнчето мое ке го барам по Ск да го гушнам и комшото ми (бивсши комшо ) Илиевски :*
   
 14. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Денес почувствував посебно задоволстово од победата. Ми измамија насмевка и гордост. Уште еднаш БРАВО момци, денес Македонија е горда на вас, но се надевам дека не само денес туку и секој следен натпревар.
   
 15. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  744
  Пол:
  Женски
  Искрено не ги следам многу ама денес ги гледав и навивав со задоволство :clap: од мене имаат едно ОГРОМНО браво :clap: . Секоја чест нека продолжат вака па ќе ги гледам почесто :P . Денес ми наполнија и душа и срце бре ептен многу. :bow:
   
 16. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.248
  Допаѓања:
  1.326
  Е алал да им е ,ми го направија кефот денеска :clap:
  Бацки до батковците и најголема поддршка !

  Rock 'em all,souljaz! :rock:
   
 17. BeautyQueen

  BeautyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  32
  Едно име имаме во душата го носиме за тебе живот даваме МАКЕДОНИЈООООО :inlove: :clap:

  Грција пази МАКЕДОНИЈА те гази..!!!! :clap: :clap:
  Ајде утре со Финска.. :)
   
 18. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  Уф прекрасен ден, прекрасно е ова чуство, прекрасно е да шеташ низ градов и да гледаш насекаде развеани знамиња, прекрасно е да се смееш со сите луѓе ко мислиш на лото сте добиле, прекрасно е да застануваш луѓе и да се сликаш со нив само зашто имаат знаме на себе, прекрасно е да частат во кафулиња само за една победа, прекрасно е да се пејат песни на собири и во дискотеки за Македонија, прекрасно е да се величат 11 фантастични талентирани момци и сето тоа само за една од најголемите победи во нашата историја.
  Едноставно денес е прекрасно да си МАКЕДОНЕЦ!
  [​IMG]
   
  На Smilly, sweetheart10, la-chicka и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  Epten bea dobri,ja imaa cela podrska od makedonija,doma site bevme vo dresovi crveno zolti inavivavme na cel glas,sepak mislam deka najgolema uloga ima Toseto nas Gecevski, a pozdrav I do crnceto se pisalomaledonce samo da ne bide
  Napred nasi!!! Odlicni ste!!!
  P.s pero antic mora postegnato da igra,koga saka da bide dobar,odlicen e na momenti zabusava,mora da bide jak centr eden ni e,samardziski ne tolku naj naj b(todor go stedat,ligamentot mu e pred kinenje)
   
 20. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Ааааа Б-Р-А-В-О

  Сосема неочекувано. Мене ми беше страв пред да почне, оти Грците нели фаворити. Ама :party:

  Ајде да видиме денес што ќе направат со Финска. :)