Македонска кошаркарска репрезентација

Дискусија во 'Спорт' започната од rossonerka, 1 септември 2011.

 1. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.169
  Апсолутно се радувам за победата само искрено Антиќ ме разочара луѓе изнаправи грешки а во него најголема доверба имав ама сепак според мене малион не извади ама секоја чест и за Гечевски ... Одвај чекам да видам сега што ке биде ... Со полна пареа ке гледаме :rock: Ја и баба ми најголеми навивачи за мкд кошарска репрезентација :lol:
  Само сега Антиќ нека се врати во нормала аман :|
   
 2. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  6.013
  Пол:
  Женски
  Уф, ајде уште денес да ги победиме финците и загарантирано одиме понатаму.
  А дефинитивно сега сме во најповолна положба, зошто претпоставувам понатаму ќе идат грците и хрватите а ние и против двете имаме победа, а се пренесуваат поените само од натпреварите со земјите што ќе одат понатаму.
  Значи ние во втор круг влегуваме со 4 поени, а Грција и Хрватска едните со 2 другите со 0 зависи од меѓусебниот резултат.
  Само ме плаши денешниот натпревар, да не се опуштаме многу. :worried:
   
 3. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  ЕЈ ми иде да си го лајкнам мојон прв пост на темава.
  Ух да имаше таква опција, непогрешив што реков дека македонските срца ќе чукаат како едно на теренот. :l:
  Браво Мекејлеб, браво за сите кошаркари, горда су на вас, уште денеска Финска да ја изгазиме и ќе можат да здивнат. :clap:
  Ма не ги ошамаривме туку паркетот го избришавме со нив !
  Але, але, але алеее алеее алеее.
  МА-КЕ-ДО-НИ-ЈА !!!
   
 4. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  Антиќ првиот натпревар изигра лошо апсолутно лошо, а во другиве 2 натпревари солидна игра. Сепак очекува он да е водечки играч, но сепак црнчево е непогрешливо.
  Така да не е до толку лош Антиќ колку што е добар Бо. :)

  Еве го Перо
  http://www.fibatv.com/europe/video/id/1814635

  Финска беше аутсајдер се до вчера кога ги сканта босанциве, така да искрено подисплашена сум, во огромна еуфорија сме, во топ форма која не треба да ја преценуваме. Само да не се опуштиме денес, ова ни е многу битно, многу многу битно. Со оваа победа ќе загарантираме дека одиме во другата фаза на натпреварување. Нашата група од сите е најиспревртена не се знае ништо.
  1. Greece 2/1 5
  2. F.Y.R. of Macedonia 2/1 5
  3. Croatia 2/1 5
  4. Finland 1/2 4
  5. Montenegro 1/2 4
  6. Bosnia and Herzegovina 1/2 4
   
 5. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.332
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Ајдее денес пак да згазимее ]:) :rock:
  [​IMG] ]:)

  Се надевам и денес на победа, искрено!!!


  Македонијаа але алеее :talk:
   
 6. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  Во колку часот играме со финците :?:
   
 7. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Во 2 и пол.
  Јаки се Финците,ама ние не се предаваме, верувам во нашите кошаркари.
   
 8. lovemebaby

  lovemebaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  174
  Ајдее уште 15 минути,идеме на победа па што сака нека биде.Само да не се опуштат многу и најјаки ке сме!Леле што било на плоштад вчераа аууу што сакам ова да го имало на некоја грчка тв :devil:
   
 9. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  Кога успејавме да ги победиме хрватите и грците тогаш можеме и финците :) Јаки сме ние :muscle: :D
  Манете еден лајк за нашата репрезентација http://www.facebook.com/zamakedonija?sk=wall заслужуваат :)
   
 10. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Добро одигравме, не сум разочарана, енос 1/4 одиграа. На моменти имавме предност ние,на моменти тие. Ќе успееме и оваа да ја добиеме. Со вас сме момции.
   
 11. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Нема да не разочараат и денес. Сега за сега имат добра игра, но крајот го краси делото :)
  Але але але але але МАКЕДОНИЈА
   
 12. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  леле не ми се верувааа, колку добро играа и на крај ја зафркнаа ...али има има време Мора и Ќе победимееееееееееееее . Мора да внимаваат Антиќ, Гечевски и МекКејлеб

  M A K E Д О Н И Ј А !!!!!!!!!!! :party:
   
 13. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Антич не е во форма, колку загубени топки и поени имаше. Ама ќе видеме во 3/4 што ќе испадне.Сепак мислам дека сме подобри од нив, ама они имат повеќе среќа.
   
 14. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.188
  На судијава аисхјдасофхиас....
  Добро е што не сум моментално таму, ќе слезев и ќе го убиев.
  ГЛУПАВ МОРОН!

  :devil: :devil: :@ :@
   
 15. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Аууу судииве колку ме вадат од такт :@
  ајде мора да победиме!!!!!
   
 16. mops

  mops Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  119
  ме мрзи да си уклучам тв во соба ама најверојатно не водиме зашто го слушам татко ми до мојата соба како пцуе :lol:
   
 17. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.259
  Каков e сега резултатот :angel: ?
   
 18. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  Луге ќе победиме ли? :rock:
   
 19. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  АААААААААААААА МАКЕДОНИЈА :party: :party: :party: :party: :party: :party:
   
 20. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.091
  БРАВО за МАКЕДОНИЈА!

  Горда сум на дечкиве!

  Како што кажаа на Сител,херои се!