Македонска кошаркарска репрезентација

Дискусија во 'Спорт' започната од rossonerka, 1 септември 2011.

 1. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  :clap: :clap: :clap: Макдеонија оди понатаму бравоооо момци
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  БРАВОООООООООООООО :clap: :clap: :clap: :clap:

  ПОБЕДААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА
  М А К Е Д О Н И Ј А !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :rock: :party: :party:
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  АААА јес :party: :party:

  ПОбЕДААААААААААААААААА!!!!
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.188
  ПОБЕДААААААААААААААААААААААААААААааааааааааааааааааааааааааааааааа
  ПОБЕДАААААААААААААААААаааааааааааааааааааааааааа
  ТОООООООООООООоооооооОООООООООООООООоооооо

  Не ми се верува леле. Колку беше напнато до крај.
  МекКејлеб, човече ти си мојот нов идол.
  АаааааааааааааааааААААААААААААааааааааааааа одиме понатаму!
   
  На dancing.queen, Smilly, la-chicka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Тооо јес,одеме напреед.
  МА-КЕ-ДО-НИ-ЈА!
   
  На SaIvnjaann и zhap4e им се допаѓа ова.
 6. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.440
  Допаѓања:
  48.845
  Пол:
  Женски
  БравооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооУ
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 7. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  TOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!

  БРАВО!!!!!!!

  Але Але Але Але

  МАКЕДОНИЈААА!!!!!!!

  :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party:

  Ептен напнато беше. БРАВО!!!

  [​IMG]


  ВЕ ЧАСТАМ СИТЕ!!! Але Алеее


  Браво момци! Најмногу МекКејлеб и Војдан. Денес беа најјаки!!!

  се извинувам, емоциите си го прават своето :rofl:
   
  На eutixismena и starbucks им се допаѓа ова.
 8. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.242
  Допаѓања:
  21.386
  БРАВОООООООО :party: :party:


  СЕКОЈА ЧЕСТ ЗА БОРБЕНОСТА НА МОМЦИТЕ!!!! :bow:
   
  На seksi и zhap4e им се допаѓа ова.
 9. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Јеееееееееее браво Македонија, браво МекКелеб, најпожртвуван беше! Е така им е на оние финците и на оние глупите судии што цело време беа на нивна страна. Ама ги победивме. Браво само напред!!!!!

  Оние грцине па и бунт кренале :@ кој им е крив што изгубија!
   
  На green.eyes и zhap4e им се допаѓа ова.
 10. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.259
  Лелe колку ми е мило, цело време бев на штрек, морав да го исклучам телевизорот кога видов дека финците водат, знам дека штом гледам натпревар со нашата репрезентација губиме, и сега пуштив вести и има што да видам :rock: пресреќна сум навистина, браво за нашиот тим, браво за Македонија.

  И тоа црнчето, абе срце е :) алал да му е, душата си ја дава за тимот.
   
  На Smilly, green.eyes и zhap4e им се допаѓа ова.
 11. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  771
  браво момци....

  ми го разубавија денот...

  само напред... со ваква игра може и до полу финале да догураме.... :D

  МАКЕДОНИЈАAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party:
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.688
  Пол:
  Женски
  Ај малце и ја да мрчам бе.
  МекКејлеб да не беше, ние отидовме. Овие другиве нашиве 3ка неможат да дадат. Овој па 5кава, ваму бил, таму бил, таму ќе иде, а уствари тапа е.
  А финциве само 3ки даваат. |(

  Како и да е!
  Браво! 2 бода, 2. Кој ви ги дава!
  Але, але, але, але.
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Wilde2105

  Wilde2105 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  24
  Лелеееееееее салата ги направивмеееееееееее лелееееее :) :) :) :)
   
 14. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.330
  Допаѓања:
  101.677
  Пол:
  Женски
  Македонија, але але але :D
  Лелееееее го обожавам! Крај!
  Ја избудалеа цела населба :D :D :D
  Македонија але але алеееее!
   
  На Smilly, Breezy и green.eyes им се допаѓа ова.
 15. De-lovely

  De-lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  721
  Допаѓања:
  928
  Значи во живот немам гледано кошарка ама ова да признаам беше интересно. Напнато до крај... Ама :bow: :party: :party: :party: :party:

  Само ме нервираат со тоа статусите на фејсбук ме преплавија скрос. Добро знам дека гледаш кошарка, а коментатор си имаме на телевизија... |(

  А од таа рекламата волку волку поглупава немам видено... :^)
   
 16. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Не послужи среќата! Бо Мекејлеб заслужува споменик во Скопје! Поголем македонец е од сите! Браво момци! ;) :rofl:
   
 17. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.447
  Допаѓања:
  2.640
  Ај миин хелоу. Хир ај ем.

  Ама, кого уствари го брига за мене во моментов? До душа ни мене не ми е грижа што се случува со мене, туку со Македонските репрезентативци.

  Господ да ги благослови, многу деца да им даде, и они да ги победуват во кошарка. :D Абе, браво.
  Мислев дека со финците немаме шанси, ама сме имале бре. Јас пак, како можев така да мислам? :fubar:

  Лелееее. Победивме бре. Хух. Возбудена сум.

  2 поена, ама златни.
  Да им се позлатат рацете на кошаркарите, посебно на Бо. :D
   
 18. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  6.013
  Пол:
  Женски
  Е ова одамна го немам видено, уствари никогаш.
  Македонија на прво место во група.

  Ама сега следува потешкиот дел. Најверојатно ќе играме против Русија, Словенија и Грузија, но :!: имаме предност што влегуваме во осмина финале со 4 поени, која треба да ја искористиме.
   

  Прикачени фајлови:

  • Grupa C.jpg
   Grupa C.jpg
   Големина на фајлот:
   45,9 KB
   Прегледи:
   199
  На BeYourself, Ema.Sk, Miss-Independent и 9 други им се допаѓа ова.
 19. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.440
  Допаѓања:
  48.845
  Пол:
  Женски
  NOKIA 7270 made in Macedonia :)
   
  На Smilly, zhap4e, rossonerka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.669
  Допаѓања:
  58.840
  Браво за дечките, прво затоа што победија, а второ затоа што успеваат да ги обединат речиси сите Македонци. Мислам дека нема некој на кого не му е мила победава, колку и да се буни и да мрчи. Браво. :clap:

  Па не можете да им забраните на луѓето да искажуваат чувства, посебно кога се весели. Ретки се овие моменти, ја имаат сета моја поддршка да пишуваат статуси на фејсбук и на секоја минута ако сакаат. :D
   
  На esperanca, Miss-Independent, Smilly и 8 други им се допаѓа ова.