Македонска кошаркарска репрезентација

Дискусија во 'Спорт' започната од rossonerka, 1 септември 2011.

 1. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Сакам да кажам...

  Тоооооооо,се гордеам со МАКЕДОНИЈА беше тежок натпревар но сепак побеивме.БРАВООО!!!
   

  Прикачени фајлови:

  На la-chicka, Smilly, green.eyes и 3 други им се допаѓа ова.
 2. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Нема погорд човек од Македонецот во овој момент.
  Абе ќе полетам од среќа.
   
  На Gargamel, Smilly, GarpovaV и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Macedonia vs Finland

  Тахикардија препотување и изгубени нерви :whew: ... Ама вредеше ^_^ ^_^ ^_^
  Беше тесно и бесно жустро... Уууу

  Е сеа знаете што заклучив ? ^_^

  Не биле ни Хрватска ни Грција слаба репрезантација туку Македонија е мнооогу јака :wasntme: ;) :muscle:
   
  На vesna23 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Breezy

  Breezy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  765
  Срцево ќе ми застанеше.. ГАЗАТ!
  П.С. Нека крстат улица по Бо(рче).
  [​IMG]
   
  На Smilly, la-chicka, zhap4e и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  Едноставно не ми се верува дека овие што ги рушат сите се Македонци :x Очекував дека како и секогаш уште во прв круг ќе заминеме дома.Но македонската репрезентација ги надмина сите мои очекувања, едноставно не ми се верува.Браво, браво горда сум на вас бре МАКЕДОНЦИ е сега верувам во вас и ќе ве бодрам до крај :l: Горда сум што сум Македонка! :sun:
   
 6. Grunge

  Grunge Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  623
  Ајдее, нека се тешат Грците дека не се единствените што ги згазивме ! Браво момци, само напред :)
   
  На TennisBabe му/ѝ се допаѓа ова.
 7. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  Добро е добро, без срцев удар! Не беше ова предобра игра, но зар е битно? Битен е позитивниот скор, битни се поените, битно е играњето во следната фаза.
  Момци ми ги правите овие денови прекрасни! Љубим вас!

  И да
  F#CK 69.. 72 is the new sexy! :rofl:
   
  На Smilly, Hipster и TennisBabe им се допаѓа ова.
 8. anabela931

  anabela931 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  41
  MАКЕДОНИЈААААААА :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На TennisBabe му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TennisBabe

  TennisBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  364
  Браво момци ! Сите Македонци во светот се гордеат со вас !
  Дефинитивно ни требаат уште вакви денови кога сите сме обединети,бели и црни,христијани и муслимани, сите навиваме заедно за Македонија ! Посебно драга ми беше вчерашната победа..полека полека ќе им вратиме за сите понижувања кои ни ги приредуваат ;)


  Антиќ ! Меккејлеб ! Гечевски ! Самарџиски ! Стојаноски ! Стефанов ! Илиевски ! :clap:
   
 10. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  Ѓи обожавам дечкиве
   

  Прикачени фајлови:

 11. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  771
  Црвена црвена боја ми е најмила со тебе секогаш одиме на победа!!!

  БРАВО МОМЦИ!!! :clap: :clap: :clap:
   
 12. Jewel

  Jewel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  144
  Покрај радоста, да го споделам и натписов со вас :rock:

  Makedonci gaze sve redom: U ludoj završnici tukli Fince i stigli nadomak drugog kruga. Time je Makedonija došla do treće pobjede čime je definitivno najugodnije iznenađenje u ovom dijelu ždrijeba Eurobasketa.
   
  На esperanca, Smilly и eutixismena им се допаѓа ова.
 13. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.332
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Леле бре не се дава црнчево еј, го испокршија и пак не се дава :muscle: :lol:

  Ех што ми е мило (што идеме понатака), незнаете колку :dance: :party:

  Браво бе момци!!! :bow:
   
  На Lux, esperanca и Smilly им се допаѓа ова.
 14. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :bow: :bow:
  Браво момци, цела Македонија се гордее со вас.
   
 15. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.174
  Пол:
  Женски
  Ги победивме и Финците? :o Бравос :D :clap: има за што да се зборува :rofl: ех па за Грците кога ги победија :clap: алал да им е :rock: :D супер ^_^ ај доста е да не забегам за друга тема да зборам :rofl:
   
  На Smilly му/ѝ се допаѓа ова.
 16. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.707
  Го гледав и денешниот натпревар и ептен се израдував. Се гледаше дека нашите се бореа до последниот момент. И успеаа! Браво момци! :clap: :l:
   
 17. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Волку, волку... И Финска го лапна... Колку толку!

  :rofl: :rofl:
   
  На Ema.Sk, sweetheart10, Miss-Independent и 7 други им се допаѓа ова.
 18. Gargamel

  Gargamel Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  129
  Се гледаше дека нашите беа многу изморени од вчера со Грција ( а и од славењето вечерта :lol: ) ама пак не се дадоа, и издржаа до крај! :) Честитки, стварно заслужуваат.. :clap: :clap: :clap:
   
  На starbucks му/ѝ се допаѓа ова.
 19. SuperGirl2010

  SuperGirl2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  БРАВО за дечките! Се гордеам бе! Не се слаби другите, туку ние сме многу јаки!
  Добра одбрана, добар напад! Ептен сме уиграни :up:
  Освен, Бо(рче), Антиќ е цар на теренот! :rock:
   
  На Belieber163 и starbucks им се допаѓа ова.
 20. Belieber163

  Belieber163 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  444
  Црнчето денес лом го направија, ама издржа до крај...
  Многу грубо играа Финците денес а и судиите им беа наклонети...
  Но на крајот победивме!!!
  НАПРЕД МАКЕДОНИЈА!!!!