Македонска музика

Дискусија во 'Музика' започната од Wild.Child, 1 март 2011.

 1. vikica.s

  vikica.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  59
 2. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.277
  Допаѓања:
  49.922
  Пол:
  Женски
  Првиот албум на Врчак доолго време ни беше хит. Сите песни му беа убави, ги отепавме од слушање. Ерзана исто, ееее какви кореографии паѓаа :lol: Добри времиња беа тоа.
   
 4. cindy

  cindy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  162
 5. silvy

  silvy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  22
 6. Shopaholic

  Shopaholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2011
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  42
 7. dance1991

  dance1991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  4
 8. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Ме тресна од земја, не останав рамнодушна и пуштив некоја солза. Не можам ни сама да опишам што ми се случува додека ја слушам песнава. Секоја нота ми допира до душата. Сметајте ме за ненормална, ама во рок од три секунди се наежив.

  http://www.youtube.com/watch?v=RduWkeE5-vw

  Едни од најталентираните состави кај нас. Мио - секоја чест. :bow: :bow: :bow:
   
  На LuisRoyo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. noskirT

  noskirT Нов член

  Се зачлени на:
  28 март 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  12
 10. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.680
  Пол:
  Женски
  Македонската музика е пре убава! Кај нас имаме еден пејач и тв водешт на ноќно шоу - Слави Трифонов. Тој има песни испеани, кои што се од македонски фолклор. Многу често кажува во ефир, дека многу ја сака македонската музика и со чест пее македоснки песни. Јас исто ги сакам песните и во многу куки во Бугарија ќе слушнете македоска музика...
  Пред 4-5 години еден другар на свој роден ден ми пушти Тоше Проески некоја песна негова балада... и тој ми рече “леле каков пејач најдов во интернет, не можам да спрам да го слушам„ и ми вели “слушај, слушај“
  Кога ми ја пушти песната се просалзив ;( , беше преубава. Не бев слушнала до тогаш за Тоше, но од кога го слушнав го ставив во мои омилени пејачи!
  [​IMG]
   
 11. FuffyToooU

  FuffyToooU Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2011
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  119
 12. bibip

  bibip Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  100
 13. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.523
  Роберт Билбилов си прави многу интересни и убави песни.
  Нема којзнае какви гласовни способности, како вокал е слаб, но песните му се за душа, кога сам си го правиш за себе, звучи пријатно, топло.
  http://www.youtube.com/watch?v=CaYGPbH5VFU

  Игор Џамбазов не е по вокација пејач, но кога се решава да запее, го прави на нему својствен начин и излегуваат убавини, како оваа.
  Многу сум емотивно врзана за песнава, ме допира целосно.
  http://www.youtube.com/watch?v=V0kRnazSIJM

  Зијан - Пушти коси.
  Треба нешто повеќе да се каже?
  http://www.youtube.com/watch?v=xnan2Aas ... F60FEDD5B9

  Александра Пилева има моќен глас, а песнава ми вели се' освен Не, кога станува збор за сакање на истата.
  http://www.youtube.com/watch?v=zvF4YzGekGg

  Дарио. Пред да почне да прави глупави песнички кои наликуваат на смешен турбо-фолк, а Сара Леши да му ѕенѕа по спотови, човекот успеа да го создаде ... ова. :bow:
  http://www.youtube.com/watch?v=r2GyzX4s6N4
   
 14. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.945
  Допаѓања:
  7.816
 15. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.470
  Во комплет одлична реализација на проектот. Пријатно сум изненадена. Ретко нешто ново, а добро кај нас. :)
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 16. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.945
  Допаѓања:
  7.816
 17. kikitta

  kikitta Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  мислам дека моментално е еден од подобрите спотови и песни во македонија... штета што ја немаше за време на изборот за Евровизија ...
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 18. kikitta

  kikitta Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
 19. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.492
 20. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.945
  Допаѓања:
  7.816